Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Wywiad z Niekrytym Krytykiem

Data dodania: 2013-02-03
Odsłony: 21390
Autor: Darja_

Bywam szczęśliwy i nieszczęśliwy, jak każdy normalny, myślący człowiek, który zderza się czasem z twardą rzeczywistością.

Jako jedyny vloger w Polsce osiągnął ponad 500 tysięcy subskrybentów na portalu YouTube. Każdy jego film cieszy się ogromną oglądalnością, a także wywołuje lawinę komentarzy – negatywnych i pozytywnych. Sprzedaje koszulki z nadrukami inspirowanymi jego nagraniami i twórczością. Wydał książkę, która, mimo że znajduje się w kategorii „literatura młodzieżowa”, jest idealną lekturą zarówno dla starszych, jak i młodszych, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na co dzień obserwuje, ocenia i krytykuje, co mu się żywnie podoba, a mimo to wszystko zawsze uchodzi mu na sucho.

I choć budzi ekstremalnie różne emocje, to nie można zaprzeczyć, że w sferze polskiego Internetu i vlogów stał się postacią kultową, na której wielu się wzoruje. Ale nadaremno te starania, bowiem trudno będzie wypracować w sobie taki czar, niebanalność i naturalność, jakimi charakteryzuje się Niekryty Krytyk. A czego jeszcze potrzeba, by zostać gwiazdą Internetu? O tym i o kilku innych sprawach mówi w poniższym wywiadzie Maciej Frączyk!
 


Darja: Jak wyglądało Twoje życie przed Niekrytym Krytykiem?
Maciej Frączyk: Było na pewno inne, bardziej „normalne”. Wstawałem o 7, szedłem do pracy, robiłem swoje. Nikt nie robił mi ukradkiem zdjęć ani nie śledził mnie w sklepowych alejkach :) Tak naprawdę moje życie nie zmieniło się aż tak bardzo. Dalej robię swoje, tylko później wstaję.

Wiele osób narzeka na życie w Polsce, na to, że nie ma pracy, ludzie są wiecznie niezadowoleni. A jak jest z Tobą – czujesz się szczęśliwy, spełniony?
Coś czuję, że gdybym poczuł się spełniony, przestałbym robić filmy, przestał robić cokolwiek. Poczucie spełnienia zabija kreatywność i determinację, a bez tego nie da się przetrwać w Internecie. Czy jestem szczęśliwy? Wiesz, jestem tak naprawdę normalnym gościem, który też ma swoje problemy i zmartwienia. Bywam szczęśliwy i nieszczęśliwy, jak każdy normalny, myślący człowiek, który zderza się czasem z twardą rzeczywistością. 

Jakie cechy są niezbędne, by tak jak Ty robić coś, co się lubi, i na tym zarabiać?
Przede wszystkim wiara w siebie i dystans. Bardzo szybko ugniesz się pod ciężarem negatywnego przyjęcia, jeśli zbyt blisko dopuścisz do siebie nienawiść, której w Internecie pełno. Dobrze też być przystojnym, wyszczekanym, inteligentnym i kreatywnym. Taki żarcik… z tym przystojnym. Reszta to prawda.


[zdjęcie pochodzi z fanpage'a Niekrytego Krytyka]

1 2 3 4 right

Przeczytaj inne arty

brak felietony O świętach, Robercie Downey Jr., szczęściu bez zbędnego narzekania Trudno napisać tekst o świętach osobie, która ich tak naprawdę nie lubi od kilku lat,...
brak felietony Gdzie ci mężczyźni, prawdziwy tacy? W lesie?! Prawdopodobnie przyzwyczailiśmy się, że ktoś mówi nam, jak powinna wyglądać prawdziwa kobieta. Aczkolwiek niektórzy wciąż...
brak felietony Pokarm polskich Internautów Anna Przybylska i Mateusz Maga. Dwie zupełnie różne postacie. A jednak jest coś, co je...

Komentarze_ 20


brak

Absolutnie - nie zachwycił mnie. Bo to: "Mickiewicz wielkim poetą był[...]" hehe. Kolega, podrzucił mi książkę, z zaciekawieniem obejrzałem kilka filmików. Książka, jak dla mnie..hmm..może to wynika z chęci "trafienia" do szerokiego (wiekowo) grona czytelników, więc..jakiś taki niedosyt(czyli sukces autora?;) Minęło sporo czasu od lektury, chyba po nią sięgnę ponownie, by zaktualizować swą opinię;) Nie chciałbym się narażać na..a co mi tam - hihi. Książka często przewidywalna, może jakieś tam analogie są w poczuciu humoru i spostrzeżeniach - i stąd to się bierze. Tak - wiem: "To sam napisz lepszą!" itp. Hehe. Trochę się już tych książek łyknęło, więc w krzesełko nie wciska, ale rozumiem, jak młodsza część publiczno..ekhm...czytelników - emocjonalnie - do treści w niej zawartych i "języku" - podchodzi. W końcu - czasem myśli mamy podobne, tylko sposobem wyrażania się różnimy;)

brak

bambi992 – "Zeznania Niekrytego Krytyka" to dość stara książka, dla przykładu dziś w Empiku kosztuje 27,99 zł, ale w innych miejscach internetu można ją kupić nawet za parę–paręnaście złotych.

brak

Ile kosztuje ta książka.

brak

Czytam jego książkę, polecam ! ;)

brak

Wywiad bardzo dobry! Uwielbiam tego gościa.

brak

Nie lubię Niekrytego Krytyka.

brak

Sporo osób po wydaniu książki - momentalnie się zmienia. Wydaje mi się, że już nie zależy im na czymkolwiek tak bardzo, jak przed wydaniem książki - może poza sławą i kasą. Przyznam, że wolałem Niekrytego Krytyka jeszcze przed tym, jak nie był tak bardzo popularny, jak tyle osób nie wiedziało o Jego istnieniu, jak tyle nastolatek nie miało mokro na samą myśl o nim. Teraz nawet nie mam ochoty oglądać Jego filmików - kiedyś miały "to coś", teraz niestety ciężko z tym.

brak

Uwielbiam go! Ostatnio w Empiku dorwałam jego książkę, przeczytałam parę ston i stwierdziłam, że zdecydowanie ją chcę.... dlatego czekam na konkursiwo :>

brak

@justsnk, faktycznie, wspomina w swoich filmikach o książce, ale chyba ma do tego prawo, czyż nie? Niekryty wyjaśnił to w wywiadzie i ja sądzę, że ma rację. Jego kanał, jego książka, jego sprawa, co robi. ;) A co do książki - czy jest niewypałem? To wszystko zależy od gustu, od tego, co chcemy czytać i czy styl pisania danej osoby nas kręci. Ale myślę, że ta książka nie może być taka zła, skoro znalazła się wśród bestsellerów Empika 2012 ;)

brak

justsnk, jeszcze nie czytałem, ale za to Ty (i inni) będziecie mieli niedługo okazję się przekonać, bo planujemy zrobić z nią konkurs. Będzie 5 sztuk do wygrania. :)

brak

Fajny wywiad! :) Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale kiedyś tutaj, na Nastku, pojawiło się coś z nim związanego, prawda? Od tego momentu znowu zaczęłam zaglądać na jego profil. Facet jest ciekawy, nie da się zaprzeczyć, chociaż przyznam, że często w videach wspomina o swojej książce i te wzmianki zaczęły mi działać na nerwy. A książki nie czytałam, chociaż słyszałam opinie, że to trochę niewypał, prawda to? :x

brak

Pochwalić, pochwalić, chociaż Niekrytego już od roku nie oglądam z powodu braku czasu :/

brak

Dziękuję i cieszę się, że tekst się podoba :)

brak

Zajeżysty artykuł. Szczerze pisząc, nigdy o gościu nie słyszałem, ale teraz zastanawiam się czy nie wejść na YT i nie obejrzeć kilka filmików jego autorstwa. Darja, gratuluję i oby takich artów więcej! :D

brak

Wywiad świetny - zarówno pytania ciekawe, jak i odpowiedzi Niekrytego Krytyka. Bardzo zresztą zachęcający do sięgnięcia po książkę (bo filmików parę udało mi się przez życie obejrzeć); ciekawa jestem, jaki Niekryty Krytyk okazałby się w takiej pisanej odsłonie. ;)

brak

Właśnie takich kreatywnych a jednocześnie skromnych ludzi potrzeba Internetowi! :) Kto wie, może dzięki temu wywiadowi sięgnę po książkę albo chociaż obejrzę jakieś filmy Niekrytego? :)

brak

No proste ,że Niekryty nie działa mi na nerwy ,książka przeczytana ^^ . Supeerr wywiad

brak

Cudownie czyta się wypowiedzi Niekrytego Krytyka, od tego człowieka można z powodzeniem uczyć się dystansu. ;)

brak

Świetny wywiad! :) ^^

brak

Dobry wywiad! jak zwykle zresztą! Właśnie takie rzeczy dobrze się czyta!

Dodaj komentarz