Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Kilka utworów o miłości, niekoniecznie szczęśliwej

5 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2013-02-14
Odsłony: 4915
Autor: Darja_

14 lutego to data, która każdemu z nas kojarzy się ze świętem zwanym Walentynkami. Wywołuje ono wiele kontrowersji, ostrych dyskusji, które rozpoczynają zazwyczaj ci, którzy nienawidzą tego dnia, uważając, że jest ono niepotrzebne i bezsensowne, gdyż uczucia należy okazywać każdego dnia, a nie tylko raz w roku.

Wiele osób sądzi także, że jest to święto skomercjalizowane do bólu, ponieważ tuż przed Walentynkami we wszystkich sklepach pojawia się masa miłosnych gadżetów w czerwonym bądź różowym kolorze.

Aczkolwiek, nawet jeśli uważasz, że Walentynki nie powinny istnieć, to zdecydowanie są miłym dniem, szczególnie dla osób, które mają kogoś, z kim mogą je spędzić. Są także doskonałą okazją do przypomnienia sobie kilku wspaniałych utworów o miłości, która jest tak bardzo ważna w naszym życiu. I choć niejedna osoba w duchu powie sobie, że bez miłości można żyć, to tak naprawdę okłamuje siebie i swoje serce, bo przecież wszyscy chcemy kochać i być darzeni sympatią. A wyrażać uczucia można właśnie poprzez muzykę!

Poniżej wymienione utwory to moim zdaniem najciekawsze i najlepsze piosenki o tematyce miłosnej, choć wybrane na podstawie subiektywnych odczuć, o czym powinniście pamiętać, zapoznając się z tymi pozycjami.


1. Pink Floyd – Wish you were here
Przepiękna melodia i poruszający tekst zamknięty w zaledwie trzech zwrotkach, w których zawarto wszystko to, co najważniejsze. Więcej nie trzeba.

2. Strachy Na Lachy – Dzień dobry, kocham cię
I niech całe miasto o tym wie.

3. Cool Kids Of Death – Piosenki o miłości
Miało być przyjemnie i romantycznie? A skądże! Jak zwykle CKOD w kilku zwrotkach ujmuje doskonale to, o czym myślę, to, co czuję i co drażni mnie na tym świecie.

4. Hey – Moja i twoja nadzieja
Prawdziwa perełka. I choć przy poprzednich utworach nie podawałam linków do nagrań, to w tym wypadku nie mogę się powstrzymać:

 

Wytrzymajcie do 3:42. Ja zawsze czekam tylko na ten moment.

5. Republika – Odchodząc
Po prostu: Ciechowski.

6. Koniec Świata – Oranżada
Ta beztroska, to pozytywne przesłanie sprawiają, że naprawdę „Chciałbym się jeszcze powłóczyć się z tobą, póki żyjemy i mam cię obok”.

7. Queen – Love of my life
Nie potrzeba komentarza. Wystarczy poniższe video.

 

1 2 3 right

Przeczytaj inne arty

brak felietony O świętach, Robercie Downey Jr., szczęściu bez zbędnego narzekania Trudno napisać tekst o świętach osobie, która ich tak naprawdę nie lubi od kilku lat,...
brak felietony Gdzie ci mężczyźni, prawdziwy tacy? W lesie?! Prawdopodobnie przyzwyczailiśmy się, że ktoś mówi nam, jak powinna wyglądać prawdziwa kobieta. Aczkolwiek niektórzy wciąż...
brak felietony Pokarm polskich Internautów Anna Przybylska i Mateusz Maga. Dwie zupełnie różne postacie. A jednak jest coś, co je...

Komentarze_ 5


brak

Dla mnie Myslovitz mają najcudowniejsze teksty o miłości - mają w sobie coś, co mnie tak okropnie przyciągnęło. Cudo, że aż ciężko wyłączyć, ściągnąć słuchawki i - jakkolwiek - żyć. Rojek dla mnie jest po prostu mistrzem...

brak

Zgadzam się z Barti_ku - nie podoba mi się Mesajah, może po prostu nie moje klimaty. Mickiewicza mam po dziurki w nosie, nawet w wykoniu Grechuty. Zamiast tego proponowałabym jego Żyli długo i szczęśliwie. Drugim wielkim nieobecnym po Maanam Barti_ku jest dla mnie Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał - Skaldowie. Utwór sztandarowy, znany na pamięć, za każdym wywołujący mega uśmiech i motyle w brzuchu :D Zabrakło mi czegoś Beatles'ów czy choćby zakochanej siedmiolatki i Can you feel the love tonight - Elton'a John'a. Nieco inne, nieco mniej walentynkowe, a jednocześnie jednocześnie najpiękniejsze wyznanie miłosne jakie słyszałam, czyli Piosenka dla Weroniki i Obywatel G.C. Koniecznie Zaopiekuj się mną - Rezerwat i SDD - Czarny blues o czwartej nad ranem - z tych bardziej znanych. Jej, wiele jest love song'ów , do których wraca się częściej lub rzadziej, ale na playliście są i nawet nie ma mowy, żeby je usnąć! ;)

brak

Ja z kolei nie lubię tego numeru Mesajah za takie jakieś plastikowe, sztuczne brzmienie (nawet saksofon mnie wkurza, choć zwykle potrafi ratować sytuację). Nieporozumieniem jest też dla mnie "Dzień dobry, kocham Cię" - jeden ze słabszych numerów w dyskografii Strachów. Jeśli zaś chodzi o rzeczy nieobecne na liście, to wymieniłbym od siebie "Sześć lat później" Kultu z płyty "Your eyes" (nawet bardziejszy utwór niż "Do Ani", choć jest mniej znany), "Fortepian" Closterkellera, hmm, może przewrotnie "Kocham się" Pudelsów. Wielkim nieobecnym - choć nie moim prywatnym faworytem - jest "Kocham Cię, kochanie moje" Maanamu (chyba że jestem ślepy już zupełnie?).

brak

Bill Medley & Jennifer Warnes - "(I've had) the time of my life". < 3 Aerosmith – "I don’t wanna miss a thing" i Whitney Houston - "I will always love you". Tak wygląda moje TOP 3, czyli mega krótka lista ulubionych piosenek o miłości. :D

brak

Akurat! "Oranżada" KŚ! Świetna lista! :) A pewnie nie wiesz (no bo skąd!), piosenka "Każdego dnia" Mesajah towarzyszyła mojej siostrze podczas pierwszego tańca i też wiążę z nią miłe wspomnienia. :)

Dodaj komentarz