Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Błahostka - rozdział 3

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2015-06-29
Odsłony: 1978

Następnego dnia Kamil postanowił nie poruszać z Anetą tematu z wczoraj. Tak naprawdę jej wczorajsza reakcja dała mu jasną odpowiedź.

Leżąc w łóżku, zdał sobie sprawę, na jakiego chama wyszedł. Spytał kobietę o tak poważną rzecz tak bezpośrednio. Przecież jej to musi sprawiać ból! W końcu nie była z Pawłem bez powodu. Musi go kochać, a on wyrządza jej krzywdę…

Schodząc na śniadanie, był przekonany, że Aneta będzie go unikać, więc zdziwił się, gdy zobaczył dziewczynę w kuchni w szarych dresach i czarnej rozciągniętej bluzce.

Kobieta wyłączyła kuchenkę i odwróciła się w stronę Kamila. Uśmiech rozpromienił całą jej twarz.

– Dzień dobry – powiedziała i z patelnią podeszła do talerzy. – Zrobiłam jajecznicę, właśnie miałam iść cię budzić.

Po chwili zastanawiania mężczyzna wziął talerze z zawartością i poszedł do salonu, a następnie postawił je na stole.

Przyglądając się Anecie, zobaczył, że nałożyła już makijaż. Raczej nigdzie nie wychodzi, więc musi wstydzić się siniaka.

Aneta nie chciała dać po sobie poznać, że wczorajsza rozmowa była dla niej bolesna. Uśmiechała się mimo bolącego lewego policzka.

Z zamyślenia wyrwał dziewczynę głos mężczyzny.

– Jest ósma – powiedział Kamil, gdy spojrzał na zegarek. – Czemu tak wcześnie wstałaś?
– Jestem porannym ptaszkiem – odpowiedziała błyskawicznie.

Chłopak zaśmiał się pod nosem.

Aneta wywróciła oczami, ponieważ dobrze wiedziała, czemu Kamil tak zareagował. Nigdy nie lubiła wstawać wcześnie i jeśli nie było takiej potrzeby, spała do południa. Zawsze tym drażniła nie tylko Kamila, ale również rodziców.

No, ale co ona poradzi, że lubi sobie pospać?

Jednak dzisiaj miała powód, aby wstać tak wcześnie. Co prawda Kamil już widział ślad po uderzeniu Pawła na jej policzku, ale i tak chciała go zakryć najlepiej, jak potrafi. Poza tym pomyślała, że zrobi śniadanie dla mężczyzny w ramach podziękowania za kilkudniowy nocleg.

Po zmyciu naczyń Aneta usiadła na kanapie i zaczęła rozmyślać, co dalej począć w sprawie Pawła.

Z jednej strony pragnęła od niego odejść i nie dać się nigdy więcej poniżyć. Z drugiej zaś w głębi serca nadal coś do mężczyzny czuła.

Pytanie tylko, czy on coś czuł do Anety? W końcu osobie, którą się kocha, nie robi się krzywdy, przeciwnie – stara się ją uchronić!

Zanim Aneta wprowadziła się do Pawła, nic nie wskazywało na to, że chłopak będzie agresywny w stosunku do kobiety. Wcześniej nawet nie podniósł na kobietę głosu! Był pełen czułości, opiekuńczy, zawsze uśmiechnięty i ciepły. Skąd Aneta miała wiedzieć, że tak naprawdę jest diametralnie inny?

Wzięła głęboki wdech i zamknęła oczy.

Koniec.

Podjęła decyzję.

W najbliższym czasie pojedzie po resztę swoich ubrań. Może, kiedy powie rodzicom, jaka jest sytuacja, pozwolą dziewczynie u siebie zamieszkać? Przynajmniej na jakiś czas.

Zobaczymy, na razie „mieszka” u Kamila.

Wstała z kanapy i powędrowała do kuchni. Miała ogromną ochotę na coś niezdrowego.

1 2 3 right

Przeczytaj inne arty

brak wasze opowiadania Błahostka - rozdział 11 Kiedy Aneta otworzyła oczy, w pomieszczeniu nadal panowała ciemność. Najwyraźniej była jeszcze wczesna godzina, w...
brak wasze opowiadania Błahostka - rozdział 10 Aneta przez dobrą godzinę przekonywała rodziców, aby mogła u nich jakiś czas pomieszkać. Na początku...
brak wasze opowiadania Błahostka - rozdział 9 Kamil przeniósł rękę z biodra kobiety na jej policzek i delikatnie zaczął go gładzić kciukiem....

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz