Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Mój pogrzeb

2 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2013-12-09
Odsłony: 2657
Autor: TheAgatka

Każda ławka była idealnie przystrojona, nawet wokół mnie było pełno kwiatów, przychodziliście tam i klękaliście. Szeptaliście słowa, które nie do końca rozumiałam (zupełnie jak w innym języku), i płakaliście. Tak mocno płakaliście, wasze łzy kapały wprost na moją białą suknię.  Nie mogę prosić, abyście przestali, ale chociaż nie brudźcie mi sukienki waszymi kłamstwami, bo żadne chwile nie powtórzą się już nigdy, nie rozumiecie?

Powietrze było tak strasznie suche. Ledwo potrafiłam w nim latać, a przecież byłam taka leciutka, nawet nie musiałam prosić o skrzydła. Tylko w niektórych oczach widziałam malutkie słone krople łez… wszyscy byli jakby śpiący, zero uczuć, w milczeniu słuchali kolejnego kazania księdza.

Mimo że teraz jesteśmy ogarnięci wątpliwościami, musimy pamiętać, że decyzje Boga są niepodważalne.

Bzdura, zrobiłam to na życzenie. Czy nie widzicie tych wszystkich blizn na ciele?

Wieczny odpoczynek…

Macie tak strasznie dużo kwiatów, zupełnie niepotrzebnie, nie lubię kwiatów, są brzydkie, a miało przecież być pięknie.

Czekaj, czekaj… co się dzieje? Dlaczego wszyscy śpiewają, jakby mnie już nie było? Przecież siedzę w pierwszej ławce, tuż obok siebie?

***

Z coraz większym zaciekawieniem obserwowałam, jak czarne karły wynoszą moje ciało, widziałam siebie, leżałam taka bezbronna, taka cicha, taka milcząca, z tą bladą cerą wyglądałam pięknie. Im dłużej tak spoglądałam na siebie, tym większe miałam uczucie, że coś ciągnie w mnie w górę, ale nie mogłam iść. To się jeszcze nie skończyło. Miałam tyle spraw do załatwienia, stójcie! Jeszcze nie czas!

(czy to anioł stoi tam przy drzwiach?)

Jak mam dać wam znać, że wciąż tu jestem? Idę razem z wami za swoją trumną, dlaczego jest tak cicho? Chciałam, by zagrała piękna muzyka, dlaczego wszyscy jesteście ubrani na czarno? (Czarne buty i płaszcze, cholera, czarne buty i płaszcze…)

Racz im dać Panie…

Oj, kochanie, też tu jesteś? Wyglądasz tak słabo, wolno idziesz, bardzo wolno, ledwo doganiasz ostatnich. Trzęsą ci się ręce i usta, i nawet nie czuję twoich perfum, ten płaszcz wygląda na tobie jak na wieszaku, chyba musiałeś schudnąć, ale to nic… Nadal jesteś piękną gwiazdką. 

Jest was tu pełno, ale usilne próbuję sobie przypomnieć, skąd was znam.

I te przemówienia… są bez jakichkolwiek emocji, widzisz, aby ktoś się wzruszył?

(Nie kłam! Nigdy nie lubiłam świąt!)

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak wasze opowiadania Nocą Pięknieję. Ludzie patrzą na mnie i widzą to. A ja jem i chudnę. I czuję się taka...
brak wasze opowiadania Część popielatych skrzydeł Trochę się bałem, sam nie wiem czego, ale stojąc pośrodku tego pokoju pomiędzy matką a...
brak wasze opowiadania Myśli strachu 26 grudnia, środa  Jeśli samobójstwo rozwiązałoby jakikolwiek problem, nie siedziałbym tu od trzech godzin. Na cmentarzu....

Komentarze_ 2


brak

Jezu jak pięknie, szkoda, że takie krótkie, wczytałam się i nagle "Koniec.?" ( zdziwienie) Daj więcej ^^

brak

Uwielbiam Twoje arty. Też czasami wyobrażam sobie mój pogrzeb, "życie choć piękne, tak kruche jest...". Pozdrawiam. :)

Dodaj komentarz