Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Co to jest szczęście?

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2012-03-18
Odsłony: 11459
Autor: Sunshineeee

Czym jest szczęście?
Na to pytanie ludzie od wieków próbują sobie odpowiedzieć, jednak nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas interpretuje słowo „szczęście” w inny sposób. Każdy człowiek jest inny, nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Każdy ma inny charakter i sposób bycia i to również od tego zależy nasze szczęście. Szczęście może trwać latami, a może to być krótka chwila, którą będziemy wspominać przez długi czas.

Dla niektórych szczęście to rodzina. Bo co zrobiłby człowiek, gdyby nie miał wokół siebie bliskich osób, które zawsze służą wsparciem i dobrym słowem? To zawsze rodzina wspiera w trudnych chwilach i jest niezawodna. Ona nigdy nie zostawi, gdy znajomi zawiodą. Rodzice zawsze będą przy swoim dziecku, choćby nie wiadomo co się działo, zawsze będą je kochać.

Szczęście to własne dzieci, które wnoszą do ogniska domowego tyle radości. Patrząc na nie, znikają wszystkie troski, zmartwienia i problemy. Gdy słyszymy śmiech dziecka, od razu poprawia nam się humor.

Szczęście to miłość. Co zrobilibyśmy bez tej naszej „drugiej połówki”? Każdy z nas marzy o tym, aby stanąć przed ołtarzem w długiej, białej sukni lub też w eleganckim garniturze z tą ukochaną, wymarzoną od dzieciństwa osobą. Jest to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka. I to piękne uczucie, gdy wiemy, że mamy tylko dla siebie tą ukochaną osobę, z którą spędzimy resztę naszego życia i nieważne, ile złych rzeczy wydarzy się po drodze, ważne, że będzie przy nas ktoś, kto zawsze będzie nas kochał bez względu na całe zło otaczającego nas świata.

Dla innych szczęście to prawdziwy przyjaciel. Bo jakie to miłe uczucie mieć kogoś, komu zawsze można wypłakać się w rękaw i kto zawsze będzie stał za nas murem, mimo że inni już dawno się odwrócili. To z przyjacielem zawsze robi się największe głupoty, z których często wynikają kłopoty, ale za to ile będzie śmiechu i wspomnień na stare lata. Ważne, że przez wszystko przechodzi się razem. Jest się ze sobą na dobre i złe.

Szczęście to praca i sukcesy zawodowe. Są ludzie, dla których kariera jest najważniejsza. Ich życiowym celem są awans i pieniądze. Bo gdy mamy pieniądze, to można mieć wszystko – są osoby, które tak sądzą. Choć ja sama mam odmienne zdanie na ten temat.

Szczęście to po prostu życie. Jest to największy dar, jaki został nam dany. Przecież tyle pięknych i cudownych rzeczy dzieje się w życiu każdego z nas. Często dostrzegamy szczęście dopiero po fakcie. Szkoda, że tak późno to doceniamy. Ale już takie to nasze życie.

Jak kiedyś gdzieś czytałam, co innego znaczy być szczęśliwym, a co innego mieć szczęście. I wiecie co? Jest w tym dużo prawdy. Każdy z nas powinien sobie dokładnie przemyśleć to stwierdzenie i zinterpretować je na swój sposób.

A czym dla mnie jest szczęście?

Dla mnie szczęście to wszystkie z tych rzeczy połączone choć w małym stopniu ze sobą. Szczęście to dla mnie moja wspaniała rodzina, która zawsze pomoże, i wiem, że mnie mocno kocha. Szczęściem dla mnie są również moi przyjaciele, którzy już nie jeden raz dali mi dowód prawdziwej przyjaźni. Są ze mną na dobre i złe. Wiem, że zawsze mogę na nich liczyć. Życie bez nich byłoby trudne i nudne. Szczęściem dla mnie są również moje sukcesy, które odniosłam i odnoszę moją ciężką i żmudną pracą. Szczęściem jest dla mnie również miłość. Ja sama jeszcze jej chyba tak naprawdę nie doświadczyłam, ale bardzo chciałabym w przyszłości mieć bliską memu sercu osobę, z którą doczekam spokojnej starości i z którą będę mieć wspaniałe dzieci. To będzie dla mnie ogromne szczęście!

Życzę Wam wszystkim, jak i sobie, abyście byli zawsze szczęśliwi ;)


Pozdrawiam,
Wasza Sunshineeee


Przeczytaj inne arty

brak wasze artykuły Roczne podsumowanie mojego życia Styczeń François-Marie Arouet de Voltaire (Wolter): Chwila szczęścia znaczy więcej niż tysiąc lat sławy. Rozmowa z Nim –...
brak wasze artykuły Niedopita herbata II Zaproszę Cię na herbatę, ale to nie będzie taka zwykła herbata. Pozornie pocukrowana tak, jak...
brak wasze wiersze Słowo Kocham – to słowo wspaniałe, Jednak często pochopnie wymawiane. Kocham – może zranić nie raz, czy dwa, ...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MARATON SUPERBOHATERÓW Z PREMIERĄ LIGI SPRAWIEDLIWOŚCIfilmy
ENEMEF: PODWÓJNA NOC GROZY I HORRORÓWfilmy
ENEMEF: MARATON STRACHU Z PREMIERĄ KRUCYFIKSUfilmy
Fałszywy pocałunek - recenzjaksiążki
Zapiski z Rakki. Ucieczka z państwa islamskiegoksiążki
Recenzja: Misery – pisarz i jego najzagorzalsza fankaksiążki
ENEMEF: MINIMARATON KINGSMANA Z KINGSMANEM 2filmy
Szkoda błęduwasze wiersze
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaOstatnie komentarze_

2017-11-16 14:26:45
title Mi sie wydaje ze ten
2017-10-23 23:07:16
title Hejka to znowu ja. Ostatnio
2017-09-21 14:30:21
title Płakałam, czytając Twój artykuł. Szczerze?
2017-09-20 16:50:32
title Wow! Mega okładka. Rzadko kiedy

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz