Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Samookaleczanie

5 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2016-03-21
Odsłony: 3254
Autor: zulana

Mój pierwszy artykuł był o samookaleczaniu się. Drugi niestety też o tym będzie.

Jestem Zuza i mam 13 lat. Pierwszy raz pocięłam się w szóstej klasie. Robiłam to przez około pół roku, głównie jesienią i zimą, ale przestałam na kilka miesięcy, bo mój stan psychiczny bardzo się poprawił. W gimnazjum jednak się pogorszył…

Przyszłam do gimnazjum. Trafiłam do klasy, w której znałam tylko dwie osoby – były to moje przyjaciółki z podstawówki. Pierwszego dnia szkoły czułam, że jestem sama – Martyna i Zosia ciągle rozmawiały tylko ze sobą, a ja nikogo nie znałam. Usiadłam w ostatniej ławce. Podczas spaceru po szkole trzymałam się z tyłu, żeby nikt nie widział mojego wyrazu twarzy. Pierwszego tygodnia szkoły zaprzyjaźniłam się z Mają i Julką. 

Cały czas bardzo tęskniłam za ludźmi z podstawówki. Brakowało mi ich i nadal brakuje. Pocięłam się kilka razy, przypominając sobie „szczęśliwe” życie w dawnej szkole, które i tak było o niebo lepsze niż w gimnazjum.

Minęły dwa miesiące i myślałam, że moje życie jest w miarę normalne: zaprzyjaźniłam się z większą liczbą ludzi, częściej wychodziłam, miałam dobre oceny. 17 listopada (we wtorek) poszłam z Zosią do toalety. Weszłam z nią i kilkoma dziewczynami do kabiny. Jej koleżanka Kornelia wyciągnęła elektryka i wszystkie zaczęły palić. Byłam jedyną osobą, która nigdy w życiu tego nie robiła. Kornelia i Zosia cały czas się śmiały. Pomyślałam, że Kornelia to osoba, która nie zna życia, uważa je za zabawę, i wszyscy ją lubią. Myliłam się… Moją uwagę zwróciła Ala. 

Wieczorem tego samego dnia postanowiłam, że do niej napiszę. I to był największy błąd mojego życia. Po kilku dniach pisania uznałam, że ją naprawdę lubię. Pisałyśmy, że się kochamy itp. W szkole cały czas z nią rozmawiałam, przytulałam, dawałam buziaki w policzek.

29 listopada pierwszy raz napisała do mnie Kornelia. Pisałam z nią często i uznałam, że jest normalna. Było dobrze do pewnego momentu. Czułam do Ali coś więcej niż przyjaźń, ale nie czułam, że jestem homo. 

Po pewnym czasie nasze relacje się oziębiły. Nie odpisywała mi, nie chciała ze mną rozmawiać, przytulać się. Byłam załamana i znowu zaczęłam się ciąć, nie tylko na nogach, ale też na rękach i miednicy. Jedyną osobą, która mnie wtedy pocieszała, była Kornelia. Mówiła, że Ali przejdzie, że zależy jej na mnie. Prawie codziennie cięłam się i płakałam.

16 grudnia pierwszy raz wyszłam z Kornelią na miasto kupić Zosi olejek do elektryka. Dopiero wtedy zauważyłam, że jest naprawdę fajną osobą. Przyjaźniła się z Zosią na takich zasadach, jak ja kiedyś z Alą. Kilka dni później dowiedziałam się, że Kornelia się tnie. Byłam w szoku. Moja pierwsza myśl: pewnie robi to dlatego, żeby być cool. Wszyscy, którzy o tym wiedzieli, mówili, że jest nienormalna, że powinna się leczyć na głowę itp. Ja tak nie myślałam. Od razu stanęłam po jej stronie i broniłam jej przed ludźmi, bo wiedziałam, jak to jest się ciąć. Przez to pokłóciłam się z Zosią, która nie rozumiała, dlaczego uważam, że Kornelia jest normalna. Ten konflikt ciągnie się do dziś. Pomagałam Kornelii znieść te wszystkie wyzwiska i obelgi, a w tym samym czasie sama się cięłam, bo Ala mnie olewała. Najgorszym ciosem dla mnie było, jak napisała, że kocha też Julkę. Serce mi stanęło. Tego dnia pocięłam się mocniej niż zwykle.

Sylwestra spędziłam z Kornelią, Zosią, Martyną i Marysią u mnie w domu. Wtedy nie widziałam u Kornelii żadnych blizn. W Nowy Rok Zosia, Martyna i Marysia pojechały wcześnie, a Kornelia została do wieczora. Kiedy siedziałyśmy i oglądałyśmy telewizję, myślałam, że serio ją lubię. Nawet nasi rodzice się polubili.

Tego wieczora doznałam szoku: oglądałam Władcę Pierścieni. Pisałam z Kornelią. Wysłała mi screena wiadomości z Alą. Ala pisała, że tak naprawdę mnie nie lubi, tylko cały czas udawała. Czułam, że pęka mi serce. Poszłam do swojego pokoju. Chwilę siedziałam na łóżku, położyłam się i zaczęłam płakać. Moim ciałem wstrząsnął jeden ogromny, niepowstrzymany szloch. Czułam, że jestem sama, że nikomu na mnie nie zależy. Następnego dnia pocięłam się, a Ala mnie przepraszała, mówiła, że nie chodziło o mnie. A ja głupia jej wybaczyłam.

Następnego dnia w szkole ucieszyłam się na jej widok i czułam, że będzie tak jak dawniej. Niestety nie było… Serce mi się rozrywało, kiedy widziałam, jak obściskuje się z innymi dziewczynami. 12 stycznia Kornelia mnie pocieszała. Napisała: „Kochanie, no weź się nie denerwuj”. Napisałam, żeby tak do mnie nie mówiła, i tym złamałam jej serce.

1 2 3 right

Przeczytaj inne arty

brak wasze artykuły Dlaczego zaczęłam się ciąć Długo zbierałam się w sobie, aby w końcu na jakiejś stronie napisać swoją krótką historię. Mam...
brak filmy ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2 ENEMEF: Minimaraton Deadpoola to spotkanie oko w oko z najbardziej kontrowersyjnym i niepoważnym superbohaterem w...
brak filmy ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENI ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni w odpowiedzi na liczne prośby fanów serii powraca na...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 5


brak

Samookaleczanie? Czym jest samookaleczanie? Wie każdy z nas, ale nie jestem w stanie pojąć jak niektóre osoby, mogą tak ignorować i szyderczo zachowywać się wobec takich osób. Samookaleczanie to ogromny problem nastolatków. Wiąże się z tym depresja. Osoba, która się okalecza przestaje racjonalnie myśleć. Bo jak? Jak można racjolanie myśleć jeżeli nienawidzi Sie samej siebie? To chore. Chore jest to dlaczego wogule zaczęło sie okaleczac, jest sie jak w amoku. Jest sie jak zaczarowanym. Przyzeyaczaja do tego. a później? A później juz się żyje dla samookaleczenia. Dlaczego w nas tyle nienawiści? Dlaczego nie umiemy zaakceptować tego, ze ktoś jest inny? Samookwleczanie yo syf, z którego tak ciężko wyjść...

brak

Hejka to znowu ja. Ostatnio zauważyłam, że weszłaś znowu na portal. Bardzo chcę, żebyś wróciła do pisania swoich opowiadań, ponieważ są bardzo prawdziwe. Opowiadają o prawdziwej przyjaźni i o ludziach, którzy tej przyjaźni nie rozumieją. Cały czas zastanawiam się czy twoje najbliższe otoczenie zaakceptowało twój nawyk. Ciekawa jestem czy ty i twoja przyjaciółka Kornelia nadal robicie sobie krzywdę. Mam nadzieję że udało się wam w końcu wygrać z żyletkami. Bo jeśli wam się udało to i mi się uda. Cieplutko pozdrawiam i czekam na jakiś kontakt od ciebie.

brak

Mała poprawka : Opowiadanie zostało "odrzucone"... czy ktoś ci je zablokował?! Teraz jestem jeszcze bardziej zaciekawiona co w nim było. Gorąco pozdrawiam i trzymam za ciebie i Kornelie kciuki.

brak

Hej, twoje opowiadania bardzo mnie zainteresowały bo jestem w podobnej sytuacji. Tak samo jak ty mam problem z samookaleczaniem. Chcialabym tego nie robic, ale nie potrafie. Natomiast jestem ciekawa czy ty nadal sie samookaleczasz, czy moze udalo Ci sie to ,, rzucic ".Zauważyłam że masz jeszcze jedno opowiadanie ale zostało ono "Odwołane". Jestem bardzo ciekawa co w nim było.

brak

Życzę Wam, abyście tak dalej trzymały, przyjaźniły się i walczyły o to żeby wyjść ze świata żyletek. Bardzo wzruszająca historia i taka przyjaźń to prawdziwy skarb. Trzymam za Was mocno kciuki :) I pamiętajcie, że nikt nie zasługuje na niszczenie swojego ciała. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz