Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Skinhead

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2015-11-23
Odsłony: 1490

Witam.

Chciałbym poprawić pewnego użytkownika tej strony który napisał o Skinheadach (mając mało pojęcia o tej subkulturze).

Subkultura to styl ubiory i styl bycia danym człowiekiem, na przykład: 

Skinhead: powinien nosić jasne jeansy (nie każde, zazwyczaj wranglery), moro, koszule z kołnierzem, ale zwykłe t-shirty też mogą być (choć powinny być z nadrukiem swojego światopoglądu), glany (od dziesiątek w górę, ale zazwyczaj są dziesiątki) i przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje: SKIN HEAD, czyli łysa głowa, aż do skóry ścięte włosy (maksymalnie dwa milimetry).

Są także odmiany subkultury Skinhead:

Oi – „Skinheadopunk” – wygląd skinheada, a byt punka. Tolerujący punków, metali i inne subkultury. Lubią przeważnie dużo pić (jak inni skinheadzi, lecz ten odłam jest bardziej alkoholikowy), liczy się dla nich zabawa, przyjaźń i w zaokrągleniu to tyle. 

NR – „Narodowcy” – patrioci z krwi i kości. Ludzie kochający swój kraj i gotowi bez najmniejszego wahania oddać za niego życie, nie tolerują NS-ów (Skinhead 88).

NS – „Narodowi Socjaliści” – ludzie kochający swoje korzenie, swój kolor skóry, rasę i walczący, by ich rasa była jedyna na ziemi. Często uważani są za „nazioli”. Nie tolerują homoseksualistów, punków, niektórzy nawet metali. Uważają organizację Antifa za zdrajców białej rasy i traktują ludzi tej organizacji jak podludzi. Wielbią Adolfa Hitlera, nie za to, że pozabijał im rodzinę (tego akurat w nim nie tolerują), lecz wielbią go za to, że jest coś takiego jak walka o rasę ludzką, stworzył antysemityzm (wrogie nastawienie do Żydów). Nie są wcale idiotami. Kochają III Rzeszę za stanowczy krok cywilizacji w dziedzinie wynalazków, leków i walki o rasę. Większość z nich jest także nacjonalistami. Ich znak rozpoznawszy to białe sznurowadła + czerwone szelki. 

SHARP – „Antyrasiści” – ludzie przeciwko uprzedzeniom rasowym. Tolerujący inne kolory skóry, inne rasy, starają się w zdecydowany sposób dystansować od NS. Zauważalne są na tej płaszczyźnie wspólne działania z innymi odłamami z tego samego okresu, jak Red Skinhead czy też RASH. Można łatwo poznać po szelkach w szachownicę.

RED – „Anarchiści” – komuniści i anarchiści, lewicowi skinheadzi, część ludzi identyfikujących się dotąd z kulturą skinheadów, posiadający lewicowy światopogląd, postanowiła stworzyć własny ruch. Skinhead RASH działa na tym samym mechanizmie, lecz ma innych parę cech, lecz nie będę o tym pisał.

Jest jeszcze wiele odłamów tej subkultury, ale opisałem te najpopularniejsze.

Nigdy nie mylcie nazw między Skinhead a Skin!

SKIN = Skinhead Neonazista

Jasne! Pierwsi skini byli Skinhead Classic i byli czarni. Więc rzuca się od razu na myśl: dlaczego NS są w subkulturze, którą wymyślili czarni? To proste. Oni za wszelką cenę próbują pokonać czarnych, nawet subkulturą. Sami przyznajcie, że dziś słowo „skinhead” kojarzy się z neonazistami.

PS Jeśli gdzieś zrobiłem błąd w jakiejś odmianie, proszę od razu nie „hejtować”, ponieważ sporo jest tego, to trudna subkultura i można dostać mętliku. :)

To tyle. Siedzę w tym sporo lat i mogę się wyrazić co nieco na ten temat. Nie to, co napisał piętnastolatek pod tytułem „Prawdziwi skinheadzi”. Pozdrawiam!


Przeczytaj inne arty

brak filmy ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEM ENEMEF: Maraton Pitbulla to wyjątkowa szansa, aby obejrzeć wszystkie części jednej z najpopularniejszych polskich serii...
brak filmy ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMI ENEMEF: Noc Grozy to niepowtarzalne wydarzenie dla fanów mocnych wrażeń, ze świetnym premierowym repertuarem: w...
brak filmy ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKI ENEMEF: Noc Horrorów – Antywalentynki to już coroczna tradycja fanów mrocznej strony kina. Tuż po...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
ENEMEF: GWIEZDNYCH WOJEN MINIMARATONfilmy
ENEMEF: MARATON SUPERBOHATERÓW Z PREMIERĄ LIGI SPRAWIEDLIWOŚCIfilmy
ENEMEF: PODWÓJNA NOC GROZY I HORRORÓWfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaOstatnie komentarze_

2018-03-05 14:30:22
title Jak już zostało powiedziane, to
2018-02-28 17:17:57
title Witaj Metalhead. Wszystko co sie
2018-02-27 20:56:02
title Witam serdecznie. Mam 11 lat.
2017-11-16 14:26:45
title Mi sie wydaje ze ten

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz