Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Witamy w świecie muzyki!

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 3 gwiazdki (polecamy)Ocena: 3 gwiazdki (polecamy)Ocena: 3 gwiazdki (polecamy)Ocena: 3 gwiazdki (polecamy)Ocena: 3 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2004-02-26
Odsłony: 3116
Autor: ferdydurke
Muzyka powodem nietolerancji?

Hej! Piszę tego arta, by pokazać wam moje spojrzenie na świat muzyki, który przecież jest tak różnorodny (chociaż może ten temat wyda wam się banalny). Od wielu, wielu lat ludzi różniły nie tylko cechy charakteru i wygląd, ale także poglądy, również te w kwestii muzyki, i tak jest do dziś. Pewnie to się nie zmieni, choć muszę przyznać, że moda na robienie w Polsce hip-hopu trwa i coraz więcej ludzi go słucha. Żeby nie było, nie mam nic przeciwko i nie chcę ingerować w cudze gusta, chociaż denerwuje mnie słuchanie tego rodzaju muzyki - dla szpanu. Ale to jest moje prywatne zdanie, bo jeśli ludzie słuchają, bo lubią to fajnie, ale jeśli starają się tym szpanować: "Mam wszystkie płyty Peji (czy innego wykonawcy), mogę więc mianować się prawdziwym skejtem" - przyznaję, że to jest już wkurzające. Muzyka powinna pokazywać duszę, a że dusz też na świecie wiele, to stąd ta różnorodność.

Osobiście słucham metalu, chociaż często słyszę, jak ludzie mnie szufladkują mówiąc, że nie wiem, co to prawdziwa muzyka. Mówią: "Posłuchaj hip-hopu - to jest muzyka! A nie tam jakiś metal beznadziejny" oraz inne, nieraz nawet obraźliwe komentarze. Dawno przestałam się już tym przejmować, więc apeluję i do was: nie przejmujcie się ludźmi, słuchajcie tego, co chcecie! Ja kocham moją muzykę, nie jest to zwykły szpan, że słucham metalu, choć niektórzy tak myślą, iż tak właśnie jest, bo wyróżniam się ubiorem: czarna bluza z ulubionym zespołem, glany, kostka itp. gadżety, dzięki którym różni ludzie przypinają mi różne etykietki. Ale nie przejmuję się tym. Skoro oni nie chcą głębiej wnikać w duszę człowieka, a zadowalają się tym co na wierzchu, to szczerze współczuję.

Jak już mówiłam kocham moją muzykę, przy niej znajduję spokój, mogę się odnaleźć, ona jest pocieszeniem. Może pomyślicie, że jestem sfiksowana, ale przed każdym wyjściem do szkoły słucham mojego ulubionego kawałka i już jestem bardzo pozytywnie nastawiona. Wychodzę w dobrym humorze (no bo jak trzeba w tej rzeźni spędzić cały dzień, to trzeba się jakoś od stresować na początek :P) a po powrocie znowu słucham i mój dobry humor wraca. Ona jest dla mnie wszystkim, to moja muzyka! Choć niewielu ją rozumie, to jednak moi przyjaciele doskonale wiedzą, o czym mówię. Nie znaczy to, że nie zadaję się z ludźmi z odmiennymi poglądami, ale rozumiana jestem tylko w swoim towarzystwie. Ale lubię wszystkich! Nie przeszkadza mi żaden typ muzyki, ani jego entuzjaści, dopóki nie zaczną przeginać. Ludzie, muzyka jest fajna, bez niej nie wyobrażam sobie życia! Dajcie innym prawo głosu! Trochę tolerancji - każdy ma prawo być inny! Ja jestem tolerancyjna, przyznaję się bez bicia i nie obchodzi mnie, co ludzie o mnie mówią. Dopóki ja jestem w porządku z samą sobą, nie obchodzą mnie opinie tych, którzy uważają, że dany typ muzyki jest do bani, a w życiu go nie słyszeli!!!

Poza tym metal (bo nie wiem jak z innymi rodzajami jest) dzieli się na naprawdę mnóstwo grup: gotyk, death, black, tarsh, nu, heavy i wiele innych jeszcze. Różnorodność jest niesamowita! Od ciężkiego brzmienia to lżejszych, z elementami chóru itp. które potrafią zadowolić się nawet najbardziej wybredni. Poza tym sama słucham The Beatles, których też ubóstwiam, a przecież im bardzo daleko do metalu :P. Radzę więc wam: nie przejmujcie się i słuchajcie co lubicie, a życie wyda się ciutkę lepsze! Życzę wam, ażebyście też znaleźli ten swój styl i aby te rytmy przynosiły wam taką samą radość, jaką przynoszą mi co dnia!

Przeczytaj inne arty

brak filmy ENEMEF: MARATON SUPERBOHATERÓW Z PREMIERĄ LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI ENEMEF: Maraton Superbohaterów z premierą "Ligi Sprawiedliwości" to emocjonujące spotkanie z najsłynniejszymi superbohaterami DC Comics!...
brak filmy ENEMEF: PODWÓJNA NOC GROZY I HORRORÓW ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli legendarne coroczne święto horrorożerców tym razem odbędzie się w...
brak filmy ENEMEF: MARATON STRACHU Z PREMIERĄ KRUCYFIKSU ENEMEF: Maraton Strachu to przerażający zestaw horrorów twórców Obecności i Annabelle, idealny na piątek 13-go!...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz