Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Dlaczego? cz. 1

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2013-06-04
Odsłony: 1911
Autor: PoznajPrawdę

Dzisiaj chcę się zmierzyć z prawdopodobnie najczęściej zadawanym pytaniem na temat Boga. Pytanie to potrafi wiele namieszać w naszych życiach. Raczej trudno jest na nie odpowiedzieć i człowiek w całym swym ograniczonym rozumie nie może podać konkretnej odpowiedzi. Ale całkowity brak jakichkolwiek odpowiedzi sprowadza nas na drogi ateizmu, deizmu albo po prostu „Bóg jest niesprawiedliwy”. Mamy na to pytanie błędne odpowiedzi, bo nie szukamy prawdy w Bożym Słowie, a to przecież o Niego chodzi.

Mam wrażenie, że ostatnio cały świat kręci się wokół pytania „Dlaczego złe rzeczy przytrafiają się dobrym/niewinnym ludziom?”.

Zadajemy to pytanie dlatego, że każdy z nas doświadczył w swoim życiu bólu. Czemu gdy jesteśmy załamani, wtedy gdy na serio potrzebujemy choć odrobiny Bożej łaski, On zdaje się być tak daleko? Czy słusznie wydaje się być niesprawiedliwy? Czemu w ogóle doświadczamy tych wątpliwości i tego całego bólu? Szukamy odpowiedzi na pytania o to, „czemu tamte dzieciaki nie mają co jeść?” Gdzie w takich sytuacjach jest Bóg? Gdy przeżywamy przemoc, wykorzystywanie seksualne, prześladowanie, dyskryminacje, czy On tylko patrzy i niewzruszenie przygląda się nam, bo obojętny jest Jemu nasz los?

Oczywiście, że nie. Bóg współczuje wszystkim ludziom. Jezus, gdy był na tej ziemi, gdy współczuł, od razu pomagał. Nie bez powodu poszedł na krzyż, bo z miłości do swojego stworzenia. Skoro On jest Stwórcą tego wszystkiego, On jest tego wszystkiego władcą. Wszystko, co On czyni, jest ku Niemu, przez Niego i dla Niego. A jednak Bóg jest dobry cały czas, bo jest uosobieniem miłości. On żyje także dziś, w końcu zmartwychwstał! Nie jest głuchy na nasze modlitwy. To dlaczego złe rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom? „Dlaczego ja?!”

Z pomocą kazania pastora Craiga Groeschela na podstawie Bożego Słowa, oto kilka propozycji odpowiedzi na to pytanie:

1. Może jesteś ofiarą zepsutego świata.

Wiesz, nie mówię, abyś wskazywał palcem na wszystkich dookoła. Mam na myśli raczej to, że grzech przyszedł na świat 6000 tysięcy lat temu w ogrodzie Eden. Nieposłuszeństwo ma swoje konsekwencje. Mamy wolną wolę, ale nad nasze zachcianki są zamysły Boże. Grzech rodzi ból. Ale czy to oznacza, że gdy dzieje się zło niewinnemu, Bóg zakrywa Sobie oczy? Recz jasna, że nie.

Jaki On ma plan w tym całym naszym bólu? Najwięcej odpowiedzi na to pytanie znajduje się chyba w Starym Testamencie. Bóg nie jeden raz zsyłał ucisk na swój Naród Wybrany, to znaczy na Izrael, aby w końcu się opamiętał w całym swoim grzechu. Kiedy pochłania nas rozpacz i strach, jest to świetnym powodem na rzucenie się na kolana, schowanie głowy w dłoniach i wreszcie uznania, że bez Bożej łaski nie przeżyjemy. Dlatego Jego przebaczenie jest jak powietrze. Zacytuję tutaj Bognę Kuczyńską: „Kiedy sami cierpimy, leczymy się z egoizmu. Zaczynamy dostrzegać nieszczęścia świata i potrafimy się nimi przejąć”. Łatwo jest oskarżyć Pana, że On w ogóle nam nie współczuje. A tak na serio, to nam obojętny jest los innych ludzi. Zatwardzamy serce, nie wyciągamy ręki, bo mamy swoje sprawy. Nasze własne utrapienia uczą nas pokory i tego, że nie jesteśmy sami na tym świecie. Dlatego właśnie tak ważna jest modlitwa wstawiennicza.

2. Może to twoja wina.

Mówimy, że „nikt z nas nie jest doskonały”. To prawda, bo żaden człowiek nigdy nie osiągnie pełni doskonałości, ale mówiąc o tym, zapominamy i często wcale nie chcemy poznać faktu, że każdy człowiek jest z natury zły. Wielu mówi: „Ale ja wcale nie jestem taki zły, bo nikogo nie zabiłem, ani…”. I co z tego?! Jesteśmy tym, co myślimy, i tak jak już wcześniej mówiłam, grzech przyszedł na świat przez zerwanie jabłka. Chrześcijaninem nie można się urodzić, a przynależność do jakiegoś wyznania nie zapewnia bezpieczeństwa. Bo gdzie w tym wszystkim pokuta, która jest baaardzo istotna? Jednakże Bóg nie chce, aby ktokolwiek zginął, dlatego wydał Swoje życie za nas na krzyżu. Ale żyje Pan, zmartwychwstał! Pokonał nawet grób. Tak Jego dzieci zmartwychwstaną przy końcu czasów. Ale nie łudźcie się, Bóg nie da się z Siebie naśmiewać. W Biblii jest napisane, że to nie diabeł, ale Jezus będzie wrzucał do piekła. Obrzydliwie głupie, jak niektórzy ludzie sobie wyobrażają że to Lucyfer będzie skazywać ludzi na wieczne potępienie. Czyli co, szatan wrzuca wszystkich do piekła, a potem z własnej woli do niego wskakuje?! Pfff… Tak samo KK na jednym z soborów zarządziło, iż oprócz nieba i piekła będzie uważany także czyściec. Gdzie w Biblii jest tak napisane? Gdyby on istniał, ofiara Jezusa na krzyżu w ogóle nie miałaby sensu. To On za nas cierpiał i teraz każdy ludź ma wybór: przyjąć Go albo żyć po swojemu. A teraz wiemy, że mamy mało czasu. Co człowiek sieje, to i żąć będzie.

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak wasze artykuły Pokusa nowego pokolenia cz. 1 - Zgorzknienie Jest to pierwszy artykuł z serii skierowanej dla nowego pokolenia. Oczywiste jest, że Nastek jest...
brak wasze artykuły Religia to nie to samo Religia jest normalną próbą dotarcia do Boga.  Ludzie chodzący do kościoła, wierzący w przesądy, tłumaczący...
brak wasze artykuły Shame-game, czyli ukrywanie zranień Każdy z nas kiedy w życiu najadł się wstydu. W moim przypadku bardzo często jest...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MARATON GROZY Z PREMIERĄ DZIEDZICTWAfilmy
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 0


Dodaj komentarz