Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Co wybrać - Xbox One czy PS4?

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2016-11-16
Odsłony: 982
Autor: endriu

W dyskusjach zadziwiająco często pojawia się dylemat, który od trzech generacji konsol pozostaje nierozwiązany. Co wybrać – Sony PlayStation czy Microsoft Xbox? Jako wieloletni gracz, który na niejednej konsoli szpilał, postaram się pokrótce odpowiedzieć Wam na to pytanie, rozpatrując temat w kilku kategoriach.


źródło grafiki: Wikipedia

Moc

Na papierze konsola Sony jest mocniejsza. Moim prywatnym zdaniem jednak, wbrew temu, co czasem można przeczytać, moc nie ma wielkiego znaczenia dla wyglądu obecnych gier na każdej z konsol. Większe znaczenie ma optymalizacja danego tytułu do architektury danej konsoli, a tak naprawdę nieco odmienna technologia ujawnia się przede wszystkim w przypadku gier tworzonych ekskluzywnie tylko dla danej platformy. A takich nie sposób porównywać.

Wniosek 1: Jeśli nie będziesz mieć na półce konsol obu producentów, raczej nie będzie Ci dane dostrzec różnicy w jakości gier. Moc obliczeniowa wydaje się najmniej decydującym czynnikiem.

Pad i skład

Pady obu konsol przechodzą ewolucję, zmieniając się z generacji na generację, jednak wyraźnie większe zmiany można dostrzec w przypadku konsoli Microsoftu. Jeśli uwielbiacie starsze kontrolery od Sony i zawsze uważaliście, że nic lepszego nie istnieje – również w tym przypadku powinniście być zadowoleni. Jeśli zaś nie lubiliście pada od pierwszego Xboxa, ale pokochaliście kontroler do Xboxa 360 – nie zawiedziecie się również na padzie od X1. Co ważne – oba kontrolery (nareszcie!) da się podłączyć do PC bez większej filozofii.

Jeśli chodzi o wygląd, konsola Sony sprawia moim zdaniem lepsze wrażenie. Jest mniejsza i ładniej skrojona, a Xbox wrócił do korzeni i znów przypomina magnetowid (zagadka dla młodszych czytelników: pamiętacie, czym jest magnetowid? :) ).

Wniosek 2: Wybór pada zależy od indywidualnych preferencji i wyboru najlepiej dokonać, „macając”. Konsola Sony lepiej wygląda na półce, jeśli więc ważny jest dla Ciebie design – trzeba przyznać punkcik PlayStation.

Gry

Główny punkt programu, czyli gry. Zacznijmy od najważniejszego aspektu w przypadku wyboru danej konsoli, czyli tytułów ekskluzywnych. Na początku zaznaczmy, że każda z konsol dysponuje na tyle bogatą biblioteką znakomitych gier, że – bez względu na preferencje – zawsze będzie w co pograć. Xbox zdaje się na pierwszy rzut oka nieco lepszym wyborem dla fanów strzelanek (serie: Halo, Gears of War, pierwszy Titanfall) i wyścigów (serie Forza Motorsport i Horizon), PS4 – dla fanów gier przygodowych i TPP (serie: inFamous, Uncharted czy The Last of Us). Bez względu na wybór konsoli dostaniecie też dostęp do setek innych rewelacyjnych gier – Wiedźmina, Tomb Raiderów, Need for Speedów, Fify, GTA, Far Cry… Każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny gier, zarówno nowych, jak używanych, są zazwyczaj zbliżone w przypadku obu konsol.

Wiosek 3: Gry są głównym argumentem przemawiającym za kupnem danej konsoli. Zastanów się dobrze, w które z tytułów ekskluzywnych chciałbyś zagrać, a z których jesteś gotów zrezygnować

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak filmy ENEMEF: PODWÓJNA NOC GROZY I HORRORÓW ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli legendarne coroczne święto horrorożerców tym razem odbędzie się w...
brak kulinaria Potrawka z bakłażana, papryki i pomidorów Nadszedł czas sprawdzenia, czy książka Sabriny Ghayour pt. Sirocco jest warta zakupu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa...
brak kulinaria Sabrina Ghayour – Sirocco Ostatnio pokazaliśmy Wam książkę Jamie'ego Olivera, którą dostaliśmy od Wydawnictwa Insignis, a już dziś prezentujemy...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz