Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Ogólnopolska akcja "Przywracamy lekcje historii"!

2 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2012-09-09
Odsłony: 3818
Autor: Darja_

Ile to razy słyszeliśmy, zarówno w szkole, jak i w domu, że musimy być dumni ze swojej historii, z historii narodu, który nigdy się nie poddawał i do końca walczył o to, co mu się należy. Na każdym kroku podkreśla się, że powinniśmy być patriotami i nigdy nie zapominać o przeszłości. Tylko jak mamy tego dokonać, kiedy władza odbiera nam możliwość poszerzania swojej wiedzy na temat jakże bogatej historii Polski? No jak?

Wraz z dniem 7 lutego 2012 weszło w życie rozporządzenie, na mocy którego z liceów usuwa się obowiązkowe lekcje historii. To znaczy, że od 1 września 2012 ci, którzy po I roku nauki w szkole średniej nie zdecydują się na to, by ją kontynuować, zakończą edukację na tym etapie. W ramach zastępstwa uczniowie będą uczęszczać na przedmiot o nazwie „historia i społeczeństwo”, który jest połączeniem WOS-u, historii i przysposobienia obronnego.

Czy o to właśnie walczyli nasi przodkowie? Czy chcieliby, aby ktokolwiek zgodził się na pozbawienie tysięcy młodych osób możliwości poznania historii swojej Ojczyzny? W ten sposób chcemy budować świadomość narodową i poczucie jedności obywateli? Jak można pozwolić na to, by osoby, które są przyszłością kraju i od których tak wiele zależy, uczyły się ogólnikowo na temat przeszłości swojego państwa? Czy ktoś tu tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, że w ten sposób będziemy kształcić nieświadomych karierowiczów, dla których żadne inne wartości poza pieniędzmi nie będą się liczyć?

Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy to dostrzegają i gotowi są zjednoczyć siły, by przywrócić OBOWIĄZKOWE lekcje historii do liceów. Bez względu na kolor włosów, oczu, płeć, orientację, wiarę, czy wiek są zgodni co do tego, że w polskich szkołach uczniowie muszą uczyć się o tym, co działo się w ich kraju przed laty. To przecież na podstawie tych doświadczeń możemy zbudować silne państwo, świadome swojej wartości. Rezygnując z tak ważnego punktu jak edukacja historyczna, rozdzielamy rodaków i skazujemy ich na znajomość tylko podstawowych faktów.

Dlatego też stworzono ogólnopolską akcję pod hasłem: „Przywracamy lekcje historii”, w ramach której zbierane są na terenie całego kraju podpisy pod ustawą. By inicjatywa została przyjęta, potrzeba 100 000 tysięcy osób, które zgodzą się ją sygnować swoim imieniem i nazwiskiem. Wydaje się to ogromną liczbą, ale zważywszy na to, ilu nas żyje w Polsce, akcja może się udać. Wystarczy, że podejmiemy decyzję i pójdziemy do odpowiedniego punktu złożyć swój podpis mający ogromne znaczenie! Na oficjalnej stronie Komitetu (http://www.przywracamyhistorie.pl/) zajmującego się tą sprawą, można znaleźć listę miejsc, do których należy się udać w tym celu. Nie zabierze nam to wiele czasu. Czymże jest godzina w porównaniu z tym, ile przyszłe pokolenia mogą stracić, jeśli ze szkół usunięte będą obowiązkowe godziny historii? Dlatego też wyłączmy telewizory, komputery i dołączmy do osób, które już zdecydowały się wesprzeć tę akcję. W ten sposób nic nie stracimy, ale z pewnością zyskamy. Jak powiedział prymas Stefan Wyszyński: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.” Czy tego właśnie chcemy? Przecież wszyscy marzymy o tym, by z każdym dniem było lepiej. Ale pozbawiając młodych pokoleń ważnych lekcji, sprawiamy, że będzie tylko gorzej.


1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak felietony O świętach, Robercie Downey Jr., szczęściu bez zbędnego narzekania Trudno napisać tekst o świętach osobie, która ich tak naprawdę nie lubi od kilku lat,...
brak felietony Gdzie ci mężczyźni, prawdziwy tacy? W lesie?! Prawdopodobnie przyzwyczailiśmy się, że ktoś mówi nam, jak powinna wyglądać prawdziwa kobieta. Aczkolwiek niektórzy wciąż...
brak felietony Pokarm polskich Internautów Anna Przybylska i Mateusz Maga. Dwie zupełnie różne postacie. A jednak jest coś, co je...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 2


brak

Oj, chwalebne, że o tym piszesz, ale szkoda, że tak późno, teraz już nie zdąże się przejechać do najbliższego biura :(. Swoją drogę właśnie ze względu na wycofanie historii z programu, wybrałem klasę humanistyczną. Kosztem wszystkich przedmiotów ścisłych, no ale coś za coś. Myślę, że zamiast takiej akcji, warto by zrobić też akcję w ogóle wycofania tej reformy. Bo co, humaniści nie powinni umieć liczyć? Oj, dobra, nie będę się denerwował, bo po prostu ręce opadają. Mam nadzieję, że jednak zbiorą te 100 000 podpisów, i to przejdzie. :)

brak

No to w takim razie do roboty, kochani! Podpisujcie dziś i jutro ustawę! ;) Liczymy na Was!

Dodaj komentarz