Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Czy warto się uczyć?

5 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2014-01-18
Odsłony: 6273
Autor: es.sa

Gdy siedziałem w ten pochmurny dzień przed laptopem, wpadła mi do głowy pewna myśl dotycząca nauki. Czy warto poświęcić na nią czas, co w zamian dostajemy, czy będziemy mieli lepsze życie?

Moim zdaniem warto z tego względu, że dzięki nauce ciągle się rozwijamy. Dzięki niej co jakiś czas wdrażamy nowe technologie, aby nasze życie stawało się coraz bardziej komfortowe.

Możemy znaleźć dzięki niej odpowiedzi na nurtujące nas pytania, wzorce zachowań, którymi możemy kierować się w trudnych sytuacjach.

Rodzice zawsze mówią swoim dzieciom, aby się uczyły, żeby coś osiągnąć w życiu. W szkole dostajemy natłok niepotrzebnej wiedzy, która w życiu mija się z prawdą. Nauczyciele nie potrafią przekazywać wiedzy w ciekawym świetle, aby nią zainteresować, przez co uczniowie nudzą się, a to ich zraża do dalszej nauki. 

Kolejnym aspektem dotyczącym nauczycieli jest to, że nie przykładają się do swojej pracy, robią to na tzw. „odpierdol” (przepraszam za taką formę wypowiedzi). Zadają uczniom zbyt wiele nauki, prac domowych, a to kolejny powód, aby przestać się uczyć, wiele osób przez taki natłok obowiązków rzuca szkołę, bo uznaje to za bezsens. Oczywiście są wyjątkowi nauczyciele, którzy chcą czegoś nauczyć i robią to z pasją, lecz jest ich coraz mniej, niestety.

Druga sprawa jest taka, że szkoła nie zawsze zapewni nam wymarzoną pracę, coraz więcej osób po studiach jest bezrobotnych albo bierze pierwszą lepszą pracę, aby się z czegoś utrzymać. Szkoła posiada więcej minusów niż plusów – niestety taka jest prawda.

Ale z drugiej strony, jeżeli naukę szkolną połączymy z nauką życiową, to zapewne odniesiemy sukces, zrobimy karierę zawodową. W szkole uczmy się, aby zdobyć jak najlepszy papierek, co da możliwość pójścia na wymarzony kierunek. Na studiach obierzemy taki kierunek, który nas interesuje, i to już będzie sama przyjemność dla nas.

Skupmy się na nauce życiowej. Naukę tę wpajamy od młodych lat, początkowo wzorujemy się na rodzicach. Jeżeli przekażą nam dobre wzorce cech, takich jak miłość, szacunek do bliźniego, wiara, spokój ducha, to takimi wartościami będziemy kierować się w życiu. Wiadomo, że później będziemy dostosowywać się do własnych idei życiowych, którymi będziemy się kierować.

Kluczem do odniesienia sukcesu zawodowego jest samodoskonalenie połączone z nauką szkolną, z tego względu, że będziemy posiadać ogrom informacji, które będziemy potrafili pozytywnie przedstawić, dobrze się zaprezentować, np. na rozmowie kwalifikacyjnej. Niestety, w szkołach to lekceważą i niestety ludzie posiadają wielką wiedzę, ale co z tego, jeżeli nie potrafią godnie wypaść na rozmowie, co ich przekreśla na samym starcie.

Więc zastanówcie się, czy warto.

Moim zdaniem warto się pomęczyć kilka lat, aby w późniejszych latach swego jakże cudownego życia odnosić sukcesy zawodowe, jak i życiowe, jak to się powiada: „czerpać z życia to, co najlepsze”.

Sam w młodych latach wolałem pobiegać z kumplami czy pograć w różnego typu gry. Jednak teraz wolę doskonalić się, rozwijać swoje hobby. Zrezygnowałem całkowicie z oglądania telewizji z tego względu, że uznałem, że nie ma w niej  nic ciekawego, same brednie i kłamstwa. Zamiast tego wolę iść pobiegać czy poczytać jakąś ciekawą lekturę.

Dodam tylko tyle: odkąd przestałem oglądać telewizję, stałem się człowiekiem spokojnym, pewnym siebie.

Pisałem ten artykuł trzy razy, bo za każdym razem albo komputer mi się zawiesił, albo przeglądarka wyłączyła.

Proszę komentować.

Pozdrawiam.


Przeczytaj inne arty

brak wasze artykuły Prawdziwa historia pewnej miłości Dawno, dawno temu za siedmioma lasami, za siedmioma górami żyła sobie piękna królewna. Spotkała ona...
brak wasze artykuły Samodoskonalenie kluczem do szczęścia Postanowiłem napisać ten artykuł, bo chciałbym, abyście wzięli się w garść i zmienili się w...
brak filmy ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2 ENEMEF: Minimaraton Deadpoola to spotkanie oko w oko z najbardziej kontrowersyjnym i niepoważnym superbohaterem w...

Komentarze_ 5


brak

warto się uczyć bo bez nauki życie było by bez sensu

brak

Oczywiście, że warto się uczyć. Przez naukę wyrabiamy sobie wartości człowieka. W gimnazjum nie byłam orłem, ale jestem wdzięczna rodzicom, że mnie motywowali do dalszej nauki. Później w liceum byłam w czołówce najlepszych w klasie, nawet jednego roku dostałam wyróżnienie. Warto się uczyć, zdobywać wiedzę, doświadczenie na pewno w życiu nam się przyda. Poszłam do szkoły o kierunku technik dentystyczny w Zgierzu, jestem na drugim roku. Ciekawy zawód.

brak

Tak, zgadza się warto się uczyć - bo to jest nasza inwestycja w przyszłość. Ja jestem wdzięczny rodzicom że trochę mnie naciskali, abym skończył szkołę średnią.

brak

Naprawdę warto się uczyć :) Do szkoły i tak musisz chodzić - więc czemu by się trochę nie przyłożyć i zapracować na lepszą przyszłość? Ja z własnego wyboru poszłam do szkoły zawodowej, jak ją skończę to mam zamiar iść do pracy i zaocznego liceum, a potem studiować zaocznie, bo u mnie w domu się nie przelewa :) Decyzji nie żałuję, bo bardzo szkoła mi się podoba i w ogóle cieszę się, bo czuję, że do czegoś się nadaję.

brak

Warto się uczyć - to na pewno. Jednak w naszym kraju ten fakt stoi pod wielkim znakiem zapytania. Kolejny artykuł, jaki można by stworzyć, nosił by tytuł 'Czy warto się uczyć w Polsce?". Ludzie inteligentni, zmotywowani, którzy mają tzw. "chęć" do nauki są spychani na drugi plan przez tych z "public relations". Dlatego właśnie połowa młodzieży wyjeżdża z kraju, dlatego właśnie ja chcę wyjechać. Dlatego niektórym (często tym najbardziej inteligentnym) odechciewa się studiów, samodoskonalenia. Post ciekawy :) Pozdrawiam

Dodaj komentarz