Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Po Szczecinie - W trampkach przez Polskę #13

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2012-06-06
Odsłony: 4049
Autor: Łobuzio

Czy spacer po nieistniejących miejscach jest możliwy? Co ciekawego może się kryć w szkole podstawowej? Ile betonu zmieści się w maszcie statku? Odpowiedzi na te pytania to tylko skromna dawka wiedzy i atrakcji, z którymi zapoznałem się na cyklicznym spacerze po Szczecinie, współorganizowanym przez portal wSzczecinie.pl.

 

fot.: Łukasz Lipski

Bardzo lubię historię, stąd pewnie tak się ucieszyłem, dowiedziawszy się o tej inicjatywie. A jak wiadomo nie od dziś, najgorzej znają Szczecin sami Szczecinianie. Ja też nie należę pod tym względem do wyjątków, tyle że mam ochotę to zmienić. Już na samym początku przekonałem się, że nie ja jeden. Na miejscu zbiórki zebrał się mały tłumek.

Wycieczka rozpoczęła się od kościoła św. Piotra i Pawła. Eufemizmem jest pisać, że mało kto wie, iż w ścianie jest skarbonka na datki, jedna dla Piotra, a druga dla Pawła. Taka skarbonka jest unikalna w skali całego kraju. Można się było dowiedzieć, jak wygląda sklepienie krzyżowe. Przewodnik opowiedział również o różnicach doktrynalnych dzielących kościół katolicki i zgromadzenie polskokatolickie zajmujące kościół.

fot.: Łukasz Lipski

Następnie udaliśmy się w zupełnie abstrakcyjną podróż szlakiem nieistniejących widoków. W wizualizacji bardzo pomagały materiały przygotowane przez organizatorów wycieczki. Teczka zawierała kserokopie rycin, zdjęć, planów miasta, schematów architektonicznych.

źródło: sedina.pl

Duże wrażenie wywarły na mnie profesorskie domki, tylko szkoda, że władze nie protestują, a reklamodawca jest zbyt głupi/cwany i na gotyckim zabytku, który nie jest zresztą w najlepszym stanie, wisi reklama: „mieszkania w developerskim stanie”. Ja bym się dwa razy zastanowił przed skorzystaniem z usług tak, powiedzmy, przewrotnego developera.

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak książki Klątwa tytana – nowy komiks z serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy Z przyjemnością informujemy, że Klątwa tytana – trzeci już komiks z serii Percy Jackson i...
brak książki Ja, Sakamoto – poznajcie jedynego w swoim rodzaju Sakamoto! Ja, Sakamoto Nami Sano, to jedna z nowych szkolnych serii, które zagościły w Polsce.  Zdecydowanie...
brak książki "Miasto schodów" już w sprzedaży! Pamiętacie naszą zapowiedź najnowszej książki od Papierowego Księżyca – "Miasta schodów"? Ta fantastyczna powieść jest...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz