Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Pyrkon - W trampkach przez Polskę #11

4 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2012-04-11
Odsłony: 3982
Autor: Vicky

Co to jest Pyrkon i z czym się go je?

Jest to zjazd miłośników fantastyki odbywający się corocznie w Poznaniu. W tym roku trwał od 23 do 25 marca, licząc sobie około 7000 uczestników. Atrakcji było na nim co niemiara.

Przede wszystkim ludzie! Można było spotkać na konwencie każdego. Od „Kobiety Kot” poprzez średniowiecznych rycerzy, mangowe postacie, aż do takich oczywistości jak Darth Vader i żołnierze Imperium. Do każdego można było podejść i porozmawiać. Sama poznałam tam wiele ciekawych osób.

Gry – zarówno komputerowe, jak i planszówki, karcianki oraz RPG. Całe piętro jednego ze skrzydeł Targów Poznańskich wypełnione było wielkimi ekranami i przeróżnymi konsolami. W innym stały stoły i każdy chętny mógł spodziewać się prezentacji wybranej gry. Mimo że konwent był ściśle związany z fantastyką, mnie samej najbardziej do gustu przypadły żabki (Hooop!). Po prostu znaleźć można było wszystko – dla każdego. Udało mi się również załapać na testowanie gier dla dziewczyn (tu organizatorom należą się gorące podziękowania za fantastyczną koszulkę).

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak książki Larista - recenzja Larista to historia o miłości, która może przezwyciężyć wszystko. Powieść jest lekką i przyjemną, momentami również...
brak książki Hyperversum 2. Sokół i lew - recenzja Cecilia Randall urodziła się w Modenie i, jak sama mówi o sobie, wyrosła na „chlebie,...
brak książki Play - recenzja Który nastolatek nie marzyłby o sławie – by świat legł u jego stóp? Czasami marzenia...

Komentarze_ 4


brak

Chciałabym kiedyś zobaczyć taką barwną zgraję osób przebranych za postaci z mangi/anime. Może nawet więcej, chciałabym wziąć udział w cosplayu! :D Szkoda, że mieszkam w mniejszym mieście i u mnie czegoś takiego nie ma.

brak

Zdjęcia, tak jak podpisałam niżej, akurat nie są mojego autorstwa ;) ja fotografowałam samych znajomych ludzi - tak jakoś wyszło. Natomiast kolega bardzo uprzejmie udostępnił mi swoje.

brak

Ho, ho. Jaki fajny pomysł z tymi zjazdami. Zostały po nim pewnie cudowne wspomnienia... Interesujące, barwne zdjęcia oraz ciekawy artykuł. ;)

brak

Uważam ze takie zloty są bardzo fajne. szkoda tylko ze organizowane w większych miastach. z checią bym sie na takie coś wybrała, a tak mam o wiele za daleko. Wierze w to że można tam poznać miłych i ciekawych ludzi. Z pewnością jest tam kolorowo i ciekawie przez te wszystkie stroje. Lubię takich przebierańców :D

Dodaj komentarz