Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

ZOO w Człuchowie - W trampkach przez Polskę #8

Data dodania: 2012-02-01
Odsłony: 4728
Autor: Vicky

Jechaliśmy samochodem. Trasa była długa. Wiało nudą i monotonią. Gabriel niemalże zasypiał za kierownicą. Kilka osób mówiło nam o fajnej stacji benzynowej w okolicach Człuchowa. Postanowiliśmy się tam zatrzymać. Weszliśmy do restauracji z nadzieją, że uda się zjeść przynajmniej głupie frytki. Nic z tego! Majówka! Nie było wolnego ani jednego stolika. Czy ta stacja jest aż tak bardzo popularna? Mhm, może to przez ten wielki transparent lwa, który widać jeszcze z szosy?

Wyszliśmy z restauracji, trafiając do wielkiego sklepu samoobsługowego, z którego przeszliśmy prosto... pod klatki z małpami! Żywo skakały po swoich wiszących linach, czekając na ludzi, którzy łaskawie je nakarmią (karmę dla zwierząt można było nabyć w cenie 5 złotych, potem uprzejmy pan wpuszczał nas za ogrodzenie do alpak i diabełkowatych koziołków albo można było długimi rurami wrzucać jedzenie szalejącym, wesołym małpkom).

1 2 3 right

Przeczytaj inne arty

brak książki Larista - recenzja Larista to historia o miłości, która może przezwyciężyć wszystko. Powieść jest lekką i przyjemną, momentami również...
brak książki Hyperversum 2. Sokół i lew - recenzja Cecilia Randall urodziła się w Modenie i, jak sama mówi o sobie, wyrosła na „chlebie,...
brak książki Play - recenzja Który nastolatek nie marzyłby o sławie – by świat legł u jego stóp? Czasami marzenia...

Komentarze_ 26


brak

Byłaś na campolu ! :D Mieszkam w Człuchowie ;)

brak

Pewnie, że tak. Każda pora roku ma swój wyjątkowy urok! ;D

brak

Jak ktoś lubi zoo to i w zimie moze sie do niego wybrać :D

brak

@szablisktka - " Człuchów zawsze miał w sobie coś, co ciągnęło tam ludzi" - no tak, wiadomo... Mnie! :D @wiarygodna, zapomniałem Ci odpisać. :p Zdjęcia muszą być własne lub na darmowej licencji (musisz mieć zgodę na ich wykorzystanie w artykule). Dlatego sugerujemy wykorzystywanie własnoręcznie cykniętych fotek. :)

brak

endriu, po plaży nie biegałam generalnie, tylko po bierzni. ;p A to były obozy szermiercze, więc głównie w budynku. Niemniej jednak Człuchów zawsze miał w sobie coś, co ciągnęło tam ludzi. :)

brak

A ja nie byłam, chyba muszę nadrobić zaległości! ;)

brak

Widzisz Endru, cytrynówka Ci nie służy ;) Sunshine: to połowa drogi między Elblągiem, a Szczecinem - dokładnie połowa. Ervisha: bo wcześniej nie mieścił się w żadnej kategorii no i jak była stara strona, to przy artykułach nie było zdjęć.

brak

A ja nie byłem tam, dwa razy byłem tylko w moim mieście gdzie jest też dużo zwierząt. Zdjęcia śliczne tak samo jak zwierzęta. A stacja jak każda inna bo przejezdna zapewne to i pełna, do granic możliwości.

brak

O, a ja tam byłam! I też mam nawet parę zdjęć. Szkoda, że nie uwieczniłaś hipcia :) I jest jeszcze lew Aleks! Który praktycznie ciągle leży. Sympatyczne miejsce. A jak to się stało, że tam dotarłaś?

brak

Maj czy styczeń co za różnica? :D Artykuł czyta się bardzo przyjemnie! ;]]

brak

Ależ Viiiiiiicky, bo podpity męski musk nie rejestruje wszystkiego! Pamiętam, że rozmawialiśmy o mini zoo (i o cenach :p), ale nie pamiętałem, żebyśmy rozmawiali o artykule. :) Kajam się. :p Szablistko, czyżbyś była jedną z tych dziewczyn z obozów sportowych, które co roku biegają w kółko po człuchowskiej plaży? Super! Świat jest mały. A ja nie spodziewałbym się, że Człuchów jest tak popularny. :)

brak

Artykuł fajny :) Vicky skoro pisałaś go w maju to czemu dopiero teraz postanowiłaś opublikować go na portalu ?

brak

Endru, czuję się trochę przybita tym stwierdzeniem, że niespodzianka, ponieważ mówiłam Ci o tym ;) artykuł niestety pisałam w maju zeszłego roku - stąd opisuje akurat majówkę ;).

brak

Ach, kochany Człuchów. Godziny spędzone na porannych rozruchach na bierzni i walkach na sali. Wspaniałe czasy. :) W owym Zoo oczywiście byłam kilka razy i zawsze robiło na mnie niemałe wrażenie. Kto nie był w tym mieście niech żałuje. Nie tylko spotkania ze zwierzętami, morderczych treningów, ale także wspaniałej zabawy nad jeziorem. ;d

brak

Zwierzęta! Hmm... sama ostatnio odwiedzam pewne zoo (jedyne w Polsce na wschodnim brzegu Wisły). Zwierząt niestety dużo nie było bo była zima i niektóre były pozamykane w cieplejszych pomieszczeniach, a innych nie przywieźli bo zoo było remontowane i na ten czas wywieźli te zwierzaki. Ogród zoologiczny to fajna sprawa i jest OK pod warunkiem, że zwierzaki mają tam odpowiednie warunki do życia. Nie każdego stać pojechać do Afryki pooglądać zebry, lwy, żyrafy, lamparty itp. Tak w ogóle ogrody zoologiczne są swoistym rezerwuarem gatunków rzadkich i zagrożonych. Ze zdjęć to fajne są lamy, a na baktriana mnie nie stać :(

brak

@endriu pomyślę nad tym, ale nie mam własnych zdjęć. ;/ Można z internetu? :D

brak

Ucięło mi komentarz, chyba nie można dawać "serduszka". A więc: Zwierzątka. *_* Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam w ZOO. Chyba jakieś 12 lat temu. Fajne zdjęcia, wszystkie stworzonka mogłabym przytulić do serca i pogłaskać, gdyby tylko niektóre z nich nie chciały mnie rozszarpać (np. niedźwiedź). :D Ale takie małpy wyglądają na cholernie miłe. Jestem chętna na wielbłąda, już zbieram pieniądze.

brak

Wiarygodna, no to bierz się do roboty i napisz o tym artykuł! Koniecznie z własnymi zdjęciami. :)

brak

Lubię chodzić do ZOO, artykuł bardzo mnie zaciekawił! Zdjęcia są bardzo ładne (myślę, że nie okazują nawet wszystkich uroków, jakie skrywa to miejsce). ;) W mojej okolicy również jest co zwiedzać! ;]]

brak

Nie słyszałam o tym zoo, ale z chęcią bym się wybrała. Na wielbłąda raczej mnie nie stać, a i miejsca w domu trochę za mało ;)

brak

Artykuł bardzo zachęcający do spacerku nawet po takim niewielkim zoo. A co do wielbłąda to kupiłabym ale... hmm, bądźmy szczerzy, nie miałabym gdzie go trzymać :P

brak

hadesina85, jesteś z okolic? :)

brak

moje kochane ZOO ! ;d prawda Człuchowskie ZOO jest naprawde świetne, co roku własciciele organizują super imprezr, z rodziną można spędzic mile czas, dla każdego jest cos ciekawego. Polecem to miejsce ; )

brak

Moje zoo! :D Ach, ta Vicky, potrafi człowieka zaskoczyć. :p Człuchowskie zoo jest faktycznie ciekawe, a kozy można karmić już za 2zł. Gabrielowi mogły się jeszcze spodobać ryby w stawikach (np. tym pod mostkiem prowadzącym do hipcia) oraz... funkcjonujący od jakiegoś czasu na Canpolu tor gokartowy. Jako ciekawostkę powiem, że Canpol kilkukrotnie został uznany najlepszą stację benzynową w kraju. :)

brak

Zdjęcia przepiękne. Śliczne są te zwierzęta jednak ja jestem przeciw zoo czy cyrkom. Zoo to dla mnie zwykła męczarnia zwierząt.. Przecież te biedne lwy duszą się w tych małych klatkach. Albo niedźwiedzie polarne, któe kiedyś za czasów dziecka widziałam w zoo w Warszawie. Przecież w lecie one przeżywaly tortury. Jeżeli chodzi o dzikie koty, duże ssaki jak. np. niedźwiedzie białe, myślę, że powinny przebywać w swoim naturalnym środowisku. To dobrze że są jeszcze takie ogrody w których zwierzeta mają duzę wybiego i nie siedzą w ciasnych klatkach. szkoda tylko ze jest tak ich niewiele :(

Dodaj komentarz