Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Kazimierz Dolny - W trampkach przez Polskę #3

9 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2011-11-21
Odsłony: 3576
Autor: Ivre

Magia dawnych lat miesza się tam z dzisiejszymi pragnieniami.

Kazimierz Dolny - a inaczej Kazimierz nad Wisłą - jest miejscem idealnym do odpoczynku od ulicznego zgiełku, całej tej codziennej bieganiny i hałasu. Położony w województwie lubelskim, wcześniej sandomierskim, jest częścią trójkąta turystycznego Puławy,  Kazimierz Dolny a Nałęczów.

Każdy marzy czasem, by zasiąść przy stoliku kawiarenki czy herbaciarni i w przesycony jesiennym chłodem poranek rozgrzać się gorącą herbatą, zerkając za okno na twarze przyjaznych przechodniów czy błąkających się między uliczkami turystów... To właśnie idealne do tego miejsce!

W Kazimierzu Dolnym można znaleźć masę hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych, według mnie jednak najlepszą z opcji byłoby wynajęcie pokoju, by jeszcze mocniej odczuć klimat i spokój panujący w tym miejscu, by poczuć się jak rodowity mieszkaniec dawnej „osady”. Innym wyjściem mógłby być również ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy, miejsce pełne zapachu kawy i świeżego chleba, z widokiem na kojącą zmysły zieleń. Jeśli już mówić o zieleni, to mnie osobiście urzekł punkt widokowy Albrechtówka, wapienny stok zwany dawniej Kamienną Górą. Roztacza się stamtąd panorama na Małopolski Przełom Wisły, Równinę Radomską i maleńką letniskową wieś Męćmierz, nad której okolicą góruje ogromny wiatrak koźlak, własność prywatna. Można stamtąd również wypatrzeć janowiecki zamek, na który ludzie od niepamiętnych czasów przeprawiali się i nadal przeprawiają przez Wisłę łodziami.

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak wasze artykuły Nocny spacer Ciemne niebo koronował blady księżyc. Co chwilę chował się za siwymi chmurami, psotnie migocząc skradzionym...
brak wasze artykuły We dwoje, czyli: nigdy nie jest za późno na wspólną kawę Może potrzebny ci zastrzyk euforii. Ekstazy. Prozak. Wtedy żyjesz lepiej, unosisz się na białych, mięciutkich...
brak wasze opowiadania Coś więcej niż romans Końcowa kontynuacja opowiadań pt. „Żaden Romans” i „Prawdziwy Romans”. Mariusz usiadł obok Julki na ławce. Nie...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 9


brak

Moja siotra była w Kazimierzu. Opowiadała, że jest tam pięknie i z checią wybrała by się tam jeszcze raz... Zazdroszczę jej tej wycieczki :D

brak

Jestem tego samego zdania. mam nadzieję, że przydarzy się okazja zwiedzenia takich pięknych okolic. ;))

brak

Oglądam te zdjęcia i za każdym razem coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że nie widziałam jeszcze wielu pięknych miejsc w naszym pięknym kraju. :D

brak

Oczywiście byłam. Do dziś bardzo miło wspominam to miejsce. Ervisha- Ojca Mateusza kręcono chyba w Sandomierzu, ale dużo się nie pomyliłaś bo oba miasta są bardzo ładne i podobne.

brak

Co roku jestem w Polsce i nie daleko mieszkam Kazimierza jest pięknie. Piękne miasto i dużo atrakcji dla całej rodziny :D Spokój i kraj obraz pięknego miasteczka :) Polecam Z.

brak

Niewątpliwie to piękne miasteczko.Nie da się porównać cudnych widoków,niesamowitej atmosfery,uliczek z żadnym innym miastem.Kto raz tu przyjedzie nigdy go nie zapomni i zawsze będzie tu wracał.Wiem coś o tym.

brak

Ciekawy i barwny artykuł, trzeba podkreślić, że zostały dodane piękne zdjęcia. Aż chce się choć na chwilę oderwać od znajomych ulic... ;)

brak

Zgadzam się. Czy to czasem nie w Kazimierzu kecono "Ojca Mateusza"? zawsze chciałam odiwedzić to miasto. Niestety udało sie to tylko mojej siostrze. No cóż moze kiedyś mi sie uda :)

brak

Piękne miejsce :0 może być również natchnieniem dla artystów takie miejsca mają w sobie niezwykłą magię, wystarczy się tylko na nie otworzyć i od razu świat staje się inny :) a do tego jeszcze spokój i cisza to jest coś czego potrzeba każdemu od czasu do czasu.

Dodaj komentarz