Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

TOP 5: Najpiękniejsze miejsca, które możemy zobaczyć w filmie

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2017-01-23
Odsłony: 865
Autor: Redakcja

Klimat Nowego Jorku, Londynu, Paryża jest w stanie opisać prawie każdy, nawet jeżeli nigdy tam nie był. Bez trudu rozpoznamy charakterystyczne dla miast budynki, może nawet wiemy, co warto tam zobaczyć. To właśnie jest magia kina, dzięki któremu chcemy odkrywać nowe miejsca. Jednak aby odkryć coś naprawdę, trzeba tam pojechać. Razem z biurem podróży Rainbow przygotowaliśmy listę miejsc, które filmowców inspirują wyjątkowo często.

Nowy Jork

Jeżeli kiedyś uda nam się być w Central Parku, możemy wybrać się na zorganizowaną wycieczkę śladami filmowych plenerów. Jest ich naprawdę mnóstwo, bo na sam Central Park trzeba poświęcić aż 3 godziny! Trudno o bardziej inspirujące miasto niż Nowy Jork. Niemożliwym jest wymienić wszystkie filmy, które zostały tam nakręcone. Od klasyków takich jak Manhattan Woody’ego Allena czy Śniadanie u Tiffany’ego Blake’a Edwardsa, przez kultową Szklaną Pułapkę, po współczesne produkcje jak Jestem Bogiem Neila Burgera, Wilka z Wall Street i Spidermana.

Nowa Zelandia

Od czasu ukazania się pierwszej części Władcy pierścieni, której niezwykłe pejzaże ukazują właśnie Nową Zelandię, kraj ten stał się prawdziwą mekką dla fanów twórczości Tolkiena. Zielone Śródziemie, wioska Hobbitów, wysokie góry, które trzeba pokonać w drodze do Mordoru – wszystko to znajdziemy właśnie tam. Peter Jackson naprawdę przyczynił się do rozkwitu nowozelandzkiej turystyki. Przetarł też ślady innym filmowcom, którzy również docenili tamtejszą scenerię. Nakręcono tam na przykład wiele scen do Opowieści z Narnii. Niewiele osób wie, że część malowniczych krajobrazów wykorzystanych w filmie, mimo że scenografia i zdjęcia powstały w Nowej Zelandii, przedstawia Polskę. Andrew Adamson zachwycił się naszymi Górami Stołowymi i kazał dokładnie sfotografować te miejsca, które później odtworzono.

Hiszpania

Jednym z ulubionych miejsc zdjęciowych filmowców niewątpliwie jest też hiszpańska Andaluzja. Jeżeli kiedykolwiek oglądaliście stare filmy o dzikim zachodzie, istnieje spore prawdopodobieństwo, że przynajmniej część scen nakręcona została właśnie tam. To nie wszystko. W Sevilli nakręcono sceny do Star Wars II - atak klonów. Warto więc dokładniej przyjrzeć się krajobrazowi stolicy Naboo, czyli Theed. Akademia Sztuk Pięknych w Almerii, wzgórze Cinto, płaskowyż Cabrera i opuszczone lotnisko Mojácar posłużyły z kolei jako sceneria filmu o przygodach Indiany Jonesa z 1989 roku (Ostatnia Krucjata).

Monument Valley, USA

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmowych krajobrazów, wizytówka Ameryki, miejsce, które warto zobaczyć, ponieważ przestrzeń jest tak ogromna, że nie da się jej opisać, a żaden film nie odda w pełni jej piękna. Monument Valley, czyli Dolina Skał posłużyła jako tło w takich produkcjach jak Easy Rider, Odyseja Kosmiczna, Powrót do przyszłości III czy Forrest Gump. Ostatnio mogliśmy ją też zobaczyć w popularnym serialu Breaking Bad.

Maroko

Kiedy hollywoodzcy scenarzyści szukają miejsc przedstawiających orientalny Środkowy Wschód, ich wybór najczęściej pada na Maroko. Jest to przede wszystkim jedno z bardziej bezpiecznych miejsc w tym rejonie, poza tym krajobraz jest na tyle zróżnicowany, że daje bardzo szerokie możliwości. I między innymi właśnie dlatego zdjęcia do American Sniper, mimo, że akcja dotyczy Iraku, nakręcone zostały w Maroko. Tam powstały też zdjęcia do Gladiatora, Aleksandra i Helikoptera w ogniu. Jeżeli jesteście fanami Gry o tron, uważnie przyjrzyjcie się też Westeros – tak, to też Maroko!

Źródło: http://r.pl/


Przeczytaj inne arty

brak filmy ENEMEF: MARATON GROZY Z PREMIERĄ DZIEDZICTWA ENEMEF: Maraton Grozy to ekscytujące rozpoczęcie wakacji specjalnie dla fanów mocnych wrażeń i kina z...
brak filmy ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2 ENEMEF: Minimaraton Deadpoola to spotkanie oko w oko z najbardziej kontrowersyjnym i niepoważnym superbohaterem w...
brak filmy ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENI ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni w odpowiedzi na liczne prośby fanów serii powraca na...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz