Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Najlepsze wakacje zimą – tylko w Egipcie

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2013-12-04
Odsłony: 4242
Autor: Redakcja

Afryka. Kontynent pełen sprzeczności, ale również miejsce, gdzie spotkasz fantastycznych ludzi, wspaniałą kulturę i do tego odpoczniesz i wyluzujesz się za wszystkie czasy. Niektórzy jeżdżą do Tunezji, RPA, Kenii, ale najpopularniejszą i w sumie najtańszą destynacją wakacyjną i urlopową pozostaje jednak mimo wszystko Egipt.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż właśnie tam panują idealne warunki do wypoczynku, a poza tym dla wszystkich, którzy preferują raczej aktywny styl spędzania wolnego czasu, też znajdzie się moc atrakcji. Egipt to przecież kolebka cywilizacji, za którą stoi tysiące lat historii. Każdy przecież kojarzy piramidy, Sfinksa, Saharę i pewnie wielu osobom marzy się zobaczenie tych wszystkich atrakcji na żywo.

Jednym z najpopularniejszych egipskich kurortów jest zdecydowanie Hurghada. I to nie bez powodu, ponieważ Jungle Aqua Park w Hurghadzie jest naprawdę wspaniałym parkiem wodnym, który zadowoli dosłownie każdego. Tam znajdziecie kompleks basenów z ogromnym wyborem zjeżdżalni. Oczywiście po sezonie letnim ten kurort jest mniej zatłoczony, a ceny wycieczek są wyraźnie tańsze.

Poza tym Hurghada to idealna baza wypadowa, jeśli macie ochotę na poznanie Egiptu. Stamtąd pojedziecie do Aleksadrii, Luxoru czy Kairu, a dzięki temu wasze wakacje będą naprawdę niezrównane.

Nawet gdy czasem aura nie sprzyja kąpielom słonecznym, to zawsze możecie poleniuchować przy luksusowym basenie. Przy tym ważne, szczególnie po sezonie, aby wybierać hotele, które dysponują podgrzewanymi basenami.

Z ciekawostek warto wiedzieć, że piloci wycieczek rekomendują rezerwowanie noclegów w hotelach przynajmniej czterogwiazdkowych. Trzeba mieć też świadomość, że za każdą usługę tubylec będzie chciał dodatkowo napiwek, czyli inaczej „bakszysz”. Oczywiście nie zapominajcie też o kilku ważnych aspektach związanych z odżywianiem. Pijcie wyłącznie wodę przegotowaną bądź butelkowaną. Starajcie się jej używać również do płukania ust po umyciu zębów. Brzmi to jak przesada, ale prawda jest taka, że lepiej dmuchać na zimne, niż później odchorowywać „zemstę faraona”. Poza tym ostatnia ważna kwestia – zamawiajcie dobrze wysmażone potrawy i koniecznie myjcie i obierajcie owoce.


Przeczytaj inne arty

brak filmy ENEMEF: GWIEZDNYCH WOJEN MINIMARATON ENEMEF: Gwiezdnych Wojen z Ostatnim Jedi Minimaraton to najnowsza odsłona najpopularniejszej i najbardziej kultowej filmowej...
brak filmy ENEMEF: MARATON SUPERBOHATERÓW Z PREMIERĄ LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI ENEMEF: Maraton Superbohaterów z premierą "Ligi Sprawiedliwości" to emocjonujące spotkanie z najsłynniejszymi superbohaterami DC Comics!...
brak filmy ENEMEF: MARATON STRACHU Z PREMIERĄ KRUCYFIKSU ENEMEF: Maraton Strachu to przerażający zestaw horrorów twórców Obecności i Annabelle, idealny na piątek 13-go!...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz