Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

"Inspiracja przechodzi obok mnie" - wywiad z Jack Jackiem

3 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2012-09-08
Odsłony: 5916
Autor: gemmei

Przede wszystkim inaczej przeżywam odbiór muzyki, a inaczej jej tworzenie

Pierwszy film w sieci opublikował trzy lata temu. Z pewnością nie spodziewał się wtedy, iż odniesie tak spory sukces. Dziś Jack Jack nagrywa, tworzy w studio i jest ulubieńcem wielu Polaków. Ludzie kochają go nie tylko za cudowny głos czy świetną muzykę, którą tworzy, ale także za niebanalne pomysły, ciekawe spojrzenia na świat i błyskotliwy humor. Swoim przykładem pokazuje, że warto realizować pasje, spełniać marzenia i nie bać się iść do przodu. Specjalnie dla czytelników Nastka kilka słów od Jack Jacka! 

Gemmei: Hej, Jack :) Mógłbyś opowiedzieć czytelnikom Nastka, jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?

Jack Jacek: Jeśli wykluczyć podskakiwanie do bitu wybijanego przez serce mojej mamy, gdy byłem jeszcze małym bobkiem w jej brzuchu, to za taki okres „na poważniej” można by uznać gimnazjum. W moim domu, od kiedy tylko pamiętam, zawsze ktoś grał na gitarze. Okres bycia, jak byśmy to dziś powiedzieli, gimbusem, był dla mnie przełomowy nie tylko dlatego, że zapuściłem długie włosy, ale też dlatego, że nauczyłem się chwytać pierwsze akordy.

Co takiego na co dzień daje Ci muzyka?

Na co dzień? Tak wiele, że ciężko ubrać to nawet w kilka zdań. Przede wszystkim inaczej przeżywam odbiór muzyki, a inaczej jej tworzenie. Często słyszę pytanie: „czego słuchasz?”, jak zresztą chyba każdy z nas. I wtedy pojawia się problem. Bo odpowiedzieć: „wszystkiego” to z jednej strony prawda, ale z drugiej wielkie uproszczenie. Wiele gatunków muzycznych niesie ze sobą jakieś niespotykane nigdzie indziej, nazwijmy to, wartości. Dla przykładu: jazzowe utwory pokazują niesamowitą harmonię, rock daje kopa świetnymi riffami gitarowymi na dobrych przesterach, a muzyka fortepianowa ukazuje kunszt wirtuoza i kompozytora odgrywanej sonaty. Każdy z tych i wielu innych gatunków zapewnia mi inne emocje. I to właśnie o emocje, ich bardzo bogatą paletę, mi chodzi w czasie słuchania muzyki. A tworzenie – to rodzaj kreatywnej zabawy, połączonej z tym, co ciekawego może przynieść feedback, czyli wiadomość zwrotna od odbiorcy, w moim przypadku tysięcy internautów. 

1 2 3 4 right

Przeczytaj inne arty

brak wasze wiersze Ukojenie *** Poezjo, Matko moja Ma Bogini słodka Z Tobą chcę iść przez życie Cokolwiek mnie spotka Tyś jest moja Siostrą I...
brak wasze wiersze Najdoskonalsza obietnica *** Twój pocałunek Niczym pieczęć Najdoskonalsza obietnica Że jesteś tu Bo być chcesz I że Cię to zachwyca Twój pocałunek Ah, ruch warg Który...
brak wasze wiersze Cudna Marlena *** Nie znam Cię, ale sądzę Że mogę Ciebie znać I mieć, i spać z Tobą – za...

Komentarze_ 3


brak

vtomasz - Jack Jack napisał, iż ceni sobie anonimowość, jednak upewnię Cię - mieszka w Bydgoszczy :) Doskonałe umiejętności detektywistyczne - gratuluje ^ ^

brak

Wywiad oceniam na dobry, ale zabrakło mi informacji z jakiego miasta pochodzi lub obecnie mieszka. Z nagrań wywnioskowałem, że w tle jest Bydgoszcz, ale to nie oznacza, że na pewno tam przebywa, gdzie ja mieszka.

brak

Wywiad oceniam na dobry, ale zabrakło mi informacji z jakiego miasta pochodzi lub obecnie mieszka. Z nagrań wywnioskowałem, że w tle jest Bydgoszcz, ale to nie oznacza, że na pewno tam przebywa, gdzie ja mieszka.

Dodaj komentarz