Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Listopad - "Życie O. S. T."

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2012-07-10
Odsłony: 4116
Autor: Darja_

Kiedy słyszę od innych ludzi, że obecnie na polskiej scenie muzycznej nic ciekawego się nie dzieje, to aż mam ochotę wołać o pomstę do nieba! Jak to się nie dzieje? To w popularnych rozgłośniach wieje nudą. To one nie idą do przodu i stoją w miejscu, grając ciągle te same nudne kawałki. A przecież w Polsce codziennie powstaje wiele ciekawych zespołów, na które warto zwrócić uwagę.

Do ich grona należy chociażby kapela Listopad, która nie ma absolutnie nic wspólnego ze świętem zmarłych czy niepodległością. Czterech młodych, przystojnych i utalentowanych chłopaków ze Szczecina to dowód na to, że polski rock ma się dobrze i nie musimy się martwić o jego stan. Udowodnili to, wydając miesiąc temu, 1 czerwca 2012 roku, swój drugi album po trzyletniej przerwie od poprzedniego krążka. I z pewnością fani zespołu są zdania, że warto było czekać!

Co?

Muzyka, którą tworzy Listopad, to mieszanka rocka, hard rocka i alternatywy. Świetna sekcja rytmiczna i charakterystyczny głos frontmana nadają kapeli indywidualny ton, dzięki czemu zespół bardzo łatwo można rozpoznać na tle wielu innych, które tworzą w tym samym gatunku.

Dla kogo?

Jeśli lubisz ostre, ale zarazem melodyjne riffy, intrygująco głęboki i dynamiczny wokal, teksty z przesłaniem, a także energię, która płynie z utworów, to dobrze trafiłeś. Zespół Listopad to smakowity kąsek dla wszystkich, którzy szukają czegoś wyjątkowego, kiedy na rynku króluje przesłodzony manieryczny pop.

Płyta?

Album „Życie O. S. T.” traktuje o sprawach poważnych, takich, które mają znaczenie dla wielu z nas. Każdy może identyfikować się z tekstami i odnaleźć w nich cząstkę siebie. Mówią o codzienności, zwyczajnych sprawach, dylematach prostego człowieka. Zwracają uwagę na ważne kwestie i wskazują odpowiednią drogę. Mają konkretne przesłanie, a także dodają sił do walki.

Wszystko zaczyna się od kawałka „Nemo est casu bonus”, który jest idealnym utworem na rozpoczęcie, gdyż zapowiada to, co ma nastąpić dopiero za chwilę.

Zespół serwuje nam ogromną dawkę dobrego hard rocka, który niejednej osobie przypadł już do gustu za sprawą mocnych gitar i świetnego męskiego wokalu. Z pewnością Marek Środziński i Michał Węglicki to osoby, które nadają temu albumowi oryginalny charakter, na tyle, że słuchając go masz ochotę potrząsać głową w rytm muzyki i śpiewać wraz z wokalistą.

Ale na uwagę zasługuje też perkusista, Marcin Prążyński, który w refrenie utworu „Wszyscy śnięci” naprawdę daje czadu i sprawia, że ten kawałek staje się jednym z moich ulubionych. Aby poczuć magię jego gry, wystarczy obejrzeć klimatyczny teledysk i zwrócić uwagę na ujęcia, w których na głównym planie znajduje się właśnie perkusista! Coś niesamowitego!

„Życie O. S. T.” to płyta stworzona z pasją, z zaangażowaniem, co doskonale można usłyszeć. Jest rzetelnie dopracowana od początku do końca. Zaczynając od muzyki, poprzez teksty, na okładce kończąc.

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak felietony O świętach, Robercie Downey Jr., szczęściu bez zbędnego narzekania Trudno napisać tekst o świętach osobie, która ich tak naprawdę nie lubi od kilku lat,...
brak felietony Gdzie ci mężczyźni, prawdziwy tacy? W lesie?! Prawdopodobnie przyzwyczailiśmy się, że ktoś mówi nam, jak powinna wyglądać prawdziwa kobieta. Aczkolwiek niektórzy wciąż...
brak felietony Pokarm polskich Internautów Anna Przybylska i Mateusz Maga. Dwie zupełnie różne postacie. A jednak jest coś, co je...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MARATON GROZY Z PREMIERĄ DZIEDZICTWAfilmy
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 0


Dodaj komentarz