Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Maciej Balcar: ogień czy woda?

Data dodania: 2012-02-10
Odsłony: 7431
Autor: Darja_

Ostatecznie te dwa Macieje nie różnią się od siebie za bardzo

Na palcach jednej ręki można wyliczyć dobrych polskich wokalistów. Wśród nich z pewnością musi znaleźć się Maciej Balcar z zespołu Dżem, który działa od ponad 30 lat i każda jego płyta spotyka się z uznaniem fanów. Ale Maciej nie ogranicza się do jednego projektu. Wydał dwie solowe płyty, zagrał w kilku przedstawieniach, w filmie, a już 26 stycznia rusza w trasę koncertową „Ogień i Woda Acoustic Tour 2012” z zespołem Nie-bo.

Ile będzie trzeba czekać na kolejny album, czego możemy spodziewać się na najbliższych koncertach i o kilku innych sprawach możecie dowiedzieć się, czytając poniższy wywiad z Maciejem Balcarem!


Darja_: Twoja ostatnia solowa płyta ukazała się w 2010 roku. Kiedy możemy spodziewać się kolejnej? Czy będziemy musieli na nią czekać równie długo jak na „Ogień i woda”?
Maciej Balcar: Myślę, że płyta „Ogień i Woda“ rozwiązała worek, obiecuję, że nie trzeba będzie tak długo czekać. Tym bardziej, że wiem już, jak bezkonfliktowo grać na co dzień z Dżemem i jednocześnie pracować nad solowymi projektami.

Czy wiesz już, jaka będzie ta nowa solowa płyta? Masz już jakieś pomysły, koncept?
Chodzi mi po głowie coś akustycznego, trasa, którą zaczynamy 26 stycznia, powie mi na pewno wiele. Chcę pod koniec lutego podjąć ostateczną decyzję. A materiał na płytę w większości już jest, nie jestem tylko pewny, czy nie pokusić się najpierw o wydawnictwo „Ogień i Woda Acoustic Live“. Byłoby to pewne wprowadzenie do nowej płyty.

Twoja piosenka „Biały wilk” została utworem promującym grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w Polsce. Dlaczego zdecydowałeś się ją nagrać? Jak to się stało, że to właśnie ona promuje tę grę?
Po prostu zostałem zaproszony do tego projektu. Karim, basista Woo-Woo, skomponował muzykę, a ja dopisałem tekst i tyle. Może jeszcze dodam, że na studiach przerobiłem trzykrotnie całą sagę Sapkowskiego i cieszy mnie, że moi rodacy zdobywają zachodnie rynki w bardzo trudnym temacie animacji komputerowych, opierając się na rodzimej literaturze.


fot. Przemek Kokot
źródło: http://www.maciekbalcar.pl

Śledząc Twoją stronę internetową, wiem, że w styczniu i lutym będziesz koncertował w ramach trasy „Ogień i Woda Acoustic Tour 2012”. Wspiera Cię podczas niej zespół Nie-bo. Skąd wziął się pomysł współpracy pomiędzy Wam? Jak byś ją opisał?
Nasza współpraca trwa już od 2005 roku, początkowo mieliśmy zagrać tylko jeden koncert w klubie Żaczek w Krakowie. W dodatku koncert zawierać miał głównie standardy wybrane przeze mnie z dodatkiem paru utworów solowych. Chyba tam naprawdę od początku dobrze zaiskrzyło, bo wspólne granie po tym pierwszym, i w założeniu jedynym koncercie, stało się zwyczajnie oczywiste.

1 2 3 right

Przeczytaj inne arty

brak felietony O świętach, Robercie Downey Jr., szczęściu bez zbędnego narzekania Trudno napisać tekst o świętach osobie, która ich tak naprawdę nie lubi od kilku lat,...
brak felietony Gdzie ci mężczyźni, prawdziwy tacy? W lesie?! Prawdopodobnie przyzwyczailiśmy się, że ktoś mówi nam, jak powinna wyglądać prawdziwa kobieta. Aczkolwiek niektórzy wciąż...
brak felietony Pokarm polskich Internautów Anna Przybylska i Mateusz Maga. Dwie zupełnie różne postacie. A jednak jest coś, co je...

Komentarze_ 11


brak

"Gra na gitarze elektrycznej w tym zespole- bezcenna!" Maciek nie gra na gitarze elektrycznej. Gra na harmonijce, pianinie, gitarze akustycznej(co ciekawe struny ma jak w gitarze dla praworęcznych, a jest leworęczny i tak też gra ;) ). No i śpiewa.

brak

Gra na gitarze elektrycznej w tym zespole- bezcenna! A na koncert zawsze by się poszło. ;)

brak

ja bardzo bym chciała wybrac się na koncert Dżemu, solowy Macka też nie byłby zły ale niestety na najbliższą przyszłośc nie zapowiada się żebym miała taką możliwośc. pogadac twarzą w twarz zawsze lepiej niż tylko czytac. kto wie, może się kiedyś uda :D

brak

A kto to? :D Ciekawy wywiad, czytałem już go parę dni temu na innej stronie, ale powiem szczerze... Czytanie wywiadu to nie to samo :) Polecam wybrać się na koncert Dżemu, albo solowy(którego już w tym roku raczej nie będzie, z dniem dzisiejszym kończy się trasa koncertowa "Ogień i Woda Acoustic Tour") i porozmawiać z Maćkiem. Jest to naprawdę miły facet, z którym można porozmawiać praktycznie po każdym koncercie. Chociaż wiadomo, że po tych większych może być problem z dorwaniem ich - za dużo fanów, ale jak ktoś się uprze to da radę ;) Pozdrawiam.

brak

kocham Dżem i jak tylko zobaczyłam wywiad z Balcarem to powiem szczerze wiele od niego oczekiwałam. i się nie zawiodłam :D z racji mojej "miłości" do Dżemu bliższy mi jest "ich" Maciej niż ten solowy. jednak słucham wszystkich Jego piosenek. chłopak ma potężny głos, wielki potencjał, i czego powiedziałam się po przeczytaniu tego wywiadu, wielkie ambicje.

brak

Oooo, bardzo często zdarzało mi się o nim usłyszeć. Sądzę , że wywiad nie jest zły;)

brak

Też nie słucham tego zespołu, lecz również przeczytałam wywiad. Jakoś specjalnie mnie nie zaskoczył, ale nie można się również do czego przyczepić. :D Fajnie.

brak

Haha, został zastąpiony przez Un Nyun z "Chuno". Tak się poryczałam podczas ostatniego odcinka, że poczułam potrzebę, aby zmienić avatar. :D Ale Sheldon kiedyś na pewno wróci i dalej będzie straszył.

brak

@justsnk, a gdzie Sheldon!? :(

brak

Nie znam dobrze Dżemu, tylko kilkanaście ich piosenek. Jakoś tak mnie nie wciągnęło. *wstyd* Słyszałam, że "Ogień i woda" to świetna płyta, więc ten... trzeba się zapoznać. Piosenka do Wiedźmina 2 nie jest zła, nawet, nawet mi się podobała - zwłaszcza pod koniec, ale Vader bardziej przypadł mi do gustu. Kolejny udany, przyjemny wywiadzik. :)

brak

Nie słucham tego zespołu ale postanowiłam przeczytać wywiad. No i się nie zawiodłam :) Bardzo ciekawe pytania :) Podoba mi się

Dodaj komentarz