Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Halloween przez cały rok!

8 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2011-10-26
Odsłony: 5302
Autor: Darja_

Oryginalne zespoły na polskim rynku muzycznym można wyliczyć na palcach dwóch rąk. W tej szczęśliwej dziesiątce znajduje się z pewnością band BatstaB, który w ciągu kilku miesięcy stał się jedną z najbardziej wyrazistych grup. Ich wizerunek jest zaplanowany od A do Z, a w dodatku wspaniale współgra ze świetną muzyką w tajemniczym stylu coffin rock. Tworzą profesjonalnie i oryginalnie, a przede wszystkim na tyle ciekawie, aby przeprowadzić z nimi wywiad i odkryć, co  łączy ten kreatywny zespół z książką „Nevermore – Kruk” i z Nastkiem.

Zapraszam do zapoznania się z rozmową z BatstaB, czyli Trupą spod Ciemnej Gwiazdy!


Darja_: Jesteście jedynym zespołem w Polsce, który gra muzykę w stylu coffin rock, czyli mieszankę rocka, punku, metalu z industrialem i dużą dawką czarnego humoru. Zatem, skąd wziął się pomysł na tworzenie muzyki właśnie w tym stylu?

Baron Kruger: Koncepcja okazała się banalnie prosta. Takiej muzyki w Polsce dotąd nie było, a natura nie znosi próżni. Inne kraje mają Roba Zombie, Alice’a Coopera i Lordi, a my nie – no to już mamy!

D:  Jak to dobrze, że ktoś o nas pomyślał! BatstaB brzmi dość tajemniczo. Co oznacza ta nazwa? Kto był jej pomysłodawcą?

Baron Kruger: Nazwa zespołu to luźna gra słów – pochodzi od zderzenia „bat” (ang. nietoperz) z „backstab” (ang. cios w plecy) – i oznacza niespodziewany atak zza pleców, atak nietoperza, czyli mocna dawka grozy dla niczego niespodziewającej się publiczności.

    

D: Skąd się wzięły Wasze ciekawe pseudonimy artystyczne?

Luna Braga: To połączenia imienia wampirzycy z filmu „The Mark of the Vampire”, którą grała Carol Borland, z nazwiskiem Sary Bragi z opowiadania Stefana Grabińskiego „W domu Sary”.

Baron Kruger: Mój pochodzi ze starego i zasłużonego rodu, jego krewnym jest słynny Freddy.

Gigan: Swoim pseudonimem nawiązuję do jednego z potężniejszych przeciwników Godzilli.

D: Jak i kiedy zaczęła się Wasza przygoda z muzyką? Czy początki były trudne?

Baron Kruger: Oczywiście, że były trudne, a wyobrażasz sobie, że skompletowanie zespołu złożonego z duchów, upiorów i innych okropieństw jest łatwe? Nie dość, że trzeba to wszystko sprowadzić tu z zaświatów, to jeszcze ujarzmić i nauczyć grać w zespole. Ale gra warta jest zachodu – bo grają upiornie dobrze!

D: Co racja, to racja! Przy zapowiedziach Waszych koncertów często spotkałam się z informacją o wyjątkowym image’u i scenerii koncertowej. Czym tak zaskakujcie na scenie? Strojami? Skąd czerpiecie inspiracje?

Luna Braga: Obecnie BatstaB serwuje swoim fanom dwie odsłony wizerunku. Pierwsza jest stempunkowa, druga upiorna z zapleczem w postaci cmentarnej scenografii. Każdy koncert traktuję jako wyjątkowe wydarzenie, dlatego za każdym razem staram się ulepszać wizerunek. Podczas wykonywania piosenek dodaję do ubioru rekwizyty w postaci masek, parasola, wachlarza itp. W zależności od miejsca, w którym gramy i konkretnej imprezy, staramy się przygotować coś specjalnego, co zaskoczy publiczność. Jak w przypadku imprezy Steam Memories, gdzie wystąpiliśmy pierwszy raz w stempunkowym wcieleniu.
Inspiracje do strojów czerpiemy z własnej wyobraźni i tego, co nam się podoba. Niektóre stroje tworzę sama, w przypadku innych korzystam z pomocy prawdziwych fachowców. Często współpracujemy również z rożnymi sklepami jak np. Sklep Absynt (gorsety) czy Black Gothic, z tej pracowni pochodzą piękne skrzydła kruka, które mam na sobie w najnowszym teledysku do „Nevermore Book Song”.

D: Kto w zespole zajmuje się komponowaniem, a kto pisaniem tekstów?

Luna Braga: Teksty i muzykę piszą na zmianę Baron Kruger i Gigan. Większość utworów powstaje w czasie prób zespołu, gdzie pomysłom nadajemy realny kształt piosenki.

1 2 3 right

Przeczytaj inne arty

brak felietony O świętach, Robercie Downey Jr., szczęściu bez zbędnego narzekania Trudno napisać tekst o świętach osobie, która ich tak naprawdę nie lubi od kilku lat,...
brak felietony Gdzie ci mężczyźni, prawdziwy tacy? W lesie?! Prawdopodobnie przyzwyczailiśmy się, że ktoś mówi nam, jak powinna wyglądać prawdziwa kobieta. Aczkolwiek niektórzy wciąż...
brak felietony Pokarm polskich Internautów Anna Przybylska i Mateusz Maga. Dwie zupełnie różne postacie. A jednak jest coś, co je...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MARATON GROZY Z PREMIERĄ DZIEDZICTWAfilmy
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 8


brak

Nie lubie wywiadów ale ten mi się spodobał, gdyż był bardzo ciekawy. moze to głupie ale nigdy nie słyszłam o tym zespole, ale zdecydowanie to nie są moje klimaty :)

brak

Oni są po prostu świetni. Ten zespół stał się teraz moim ulubionym. Naprawdę niebanalnie się ubierają na koncerty, mają fajne piosenki i w ogóle są super. Gdyby ktoś wiedział coś o jakimś ich koncercie to mówcie, po prostu muszę tam być :) Wywiad bardzo ciekawy.

brak

naprawdę świetny artykuł :) a ludzie z niego również wydają się fajni :D

brak

Bardzo pomysłowy i zabawny wywiad! Nie można mu odmówić kreatywności i oryginalności. O to w tym chodzi, barwo!

brak

@lisek1313: Dziękuję i zarazem przedwczesne: Wszystkiego Najlepszego! Zazdroszczę daty urodzin :)

brak

@justsnk: Dziwadła, fakt. Ale bardzo fajne i utalentowane dziwadła :))

brak

Bardzo fajny wywiad. Jak już pisałem wcześniej bardzo lubię czytać wywiady. A że nam urodziny akurat w halloween to ten zespół od teraz będzie słuchamy takrze przeze mnie ;D

brak

Ej, nawet niezłe. Lubię takie dziwadła. "Chętnie zaprzyjaźnimy się z Waszą trumienką" mnie rozwaliło. :)

Dodaj komentarz