Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Bitwa Roku w Arkadii

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2013-10-03
Odsłony: 1310
Autor: endriu

Z bitwami B-Boyów po raz pierwszy spotkałem się jakoś na początku lat ’90 za sprawą słynnego teledysku Run D.M.C. vs Jason Nevins – It’s Like That, który wtedy hulał na (pełnym muzyki!) MTV. Jakiś czas później nastąpił boom na kulturę Hip Hop i nawet w mojej rodzinnej mieścinie można było zobaczyć B-boyów rozkładających się podczas hip hopowych eventów z matami zrobionymi z wykładziny i na zmianę kręcących się na głowie i wyczyniających cuda, przy których wymiękał Eddy Gordo z Tekkena. ;) Przez kolejne lata o tancerzach breakdance’u ucichło, by teraz – wraz z ponownym boomem na Hip Hop – znów zaczęło być głośno. Dowodem tego jest turniej o nazwie Bitwa Roku, który zostanie przeprowadzony w warszawie, w CH Arkadia, a powiązany będzie z premierą filmu, którego tytuł to właśnie Bitwa Roku. Filmu przedwcześnie oceniać nie będę, ale sam turniej bez wątpienia jest wart uwagi, bo to, co ze swoimi ciałami robią B-Boje i B-Girls jest po prostu niesamowite. Przeczytajcie zapowiedź imprezy, którą zaprzyjaźniona osoba podesłała mi na e-mail.

Po raz pierwszy w historii. Turniej „Bitwa Roku” w warszawskiej Arkadii.

Czy wiesz, co to toprock, power moves, freeze, drop czy footwork?

Na pewno. Żadnemu mieszczuchowi nie jest obcy taniec ulicy. Ale czy każdy mieszkaniec wielkomiejskiej Warszawy miał okazję przyjrzeć się zasadom panującym w tanecznych bitwach? Czy oglądał na żywo popisy najlepszych  B-Boy’ów?

Dzięki premierze filmu „Bitwa Roku” będzie ku temu okazja. „Bitwa Roku” to amerykański film taneczny, oparty na dokumencie Bensona Lee. Pokazuje on międzynarodowy konkurs B-Boying’u Battle of the Year.  Aby dostać się do tego konkursu, grupy najpierw rywalizują ze sobą w regionalnych eliminacjach na całym świecie. W historii tych zmagań znaleźć można również Polaków. Finał w 2012 roku miał miejsce we Francji. Tam też udają się bohaterowie filmu „Bitwa Roku”, aby walczyć o spełnienie marzeń. Zdobyć tytuł Mistrza Świata w turnieju tańca ulicznego. W produkcji tej obok takich gwiazd, jak Josh Holloway, którego polscy widzowie znają z serialu „Lost” czy Chris Brown zobaczymy także Weronikę Rosati.

Z okazji premiery filmu chcemy, aby każdy mógł poczuć ducha tanecznych bitew.    

Zapraszamy w niedzielę 13 października do warszawskiej ARKADII  (al. Jana Pawła II 82), gdzie o godz. 15.00 nastąpi inauguracja polskiego turnieju breakdance „Bitwa Roku”.

Arkadia zamieni się w swoiste pole walki B-Boys i B-Girls. Grupy taneczne zmierzą się w pojedynkach. Staną naprzeciw siebie i zrobią wszystko aby nawzajem „pokonać się” w wykonywanych ruchach. W konfrontacji dadzą istny pokaz tanecznej mowy ciała. Ich energetyczność i emocjonalność porwie wszystkich.

Na oczach widzów stoczy się także bitwa wśród najmłodszych. W odsłonie Kids Battle będziemy mieć okazję przyjrzeć się zmaganiom dzieci do 13 roku życia.

Najlepsi z najlepszych walczyć będą o tytuł zwycięzcy „Bitwy Roku” oraz o nagrodę specjalną. O wyborze najlepszego zdecydują autorytety polskiego breakingu: Bboy BartaZZ, Bboy Thomaz, Bboy Mefo.

Na polu starć nie może zabraknąć jednego z najlepszych w Polsce beatboxerów. W przerwach między potyczkami swoje umiejętności zaprezentuje PEJOT. Widzowie dostaną dawkę beatboxu na najwyższym poziomie.

Niewątpliwie wszyscy którzy pojawią się 13 października na placu bitwy w Arkadii zapamiętają akrobatyczno-teatralny charakter starć, dynamikę kroków, gestykulacji oraz gibkość tancerzy.

A powtórnie mogą przeżyć te emocje już 25 października w kinie.

„Bitwa roku”, reż. Benson Lee, dystrybucja UIP/ Sony Pictures


Przeczytaj inne arty

brak filmy ENEMEF: PODWÓJNA NOC GROZY I HORRORÓW ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli legendarne coroczne święto horrorożerców tym razem odbędzie się w...
brak kulinaria Potrawka z bakłażana, papryki i pomidorów Nadszedł czas sprawdzenia, czy książka Sabriny Ghayour pt. Sirocco jest warta zakupu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa...
brak kulinaria Sabrina Ghayour – Sirocco Ostatnio pokazaliśmy Wam książkę Jamie'ego Olivera, którą dostaliśmy od Wydawnictwa Insignis, a już dziś prezentujemy...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz