Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Zapomniałam pigułki, co robić?

4 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 2 gwiazdki (polecamy)Ocena: 2 gwiazdki (polecamy)Ocena: 2 gwiazdki (polecamy)Ocena: 2 gwiazdki (polecamy)Ocena: 2 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2005-11-13
Odsłony: 40666

Sprawdź ile tabletek zapomniałaś przyjąć lub ile godzin minęło od przyjęcia ostatniej tabletki!

W przypadku, gdy chodzi o preparat jednofazowy (wszystkie pigułki w opakowaniu są tego samego koloru) i zapomniałaś tylko jednej tabletki:

Jeżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło mniej niż 24 +12 godzin, (np. nie przyjęłaś tabletki wieczorem a dopiero rano następnego dnia), nie martw się, przyjmij od razu pominiętą pigułkę, a następną w normalnym terminie. Jesteś nadal zabezpieczona przed ciążą.

Jeżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło więcej niż 24 +12 godzin, ale mniej niż 24 godziny (np. nie przyjęłaś tabletek przez prawie 2 dni), przyjmij od razu zapomnianą i kolejna tabletkę – nawet gdy to oznacza przyjęcie 2 tabletek jednorazowo.

Jeżeli błąd w przyjmowaniu pigułek nastąpił w 1 tygodniu przyjmowania – wtedy nie jesteś w pełni zabezpieczona przed ciążą. Przez siedem kolejnych dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne (prezerwatywa, spermicydy) albo unikaj współżycia.

Jeżeli błąd w przyjmowaniu pigułek nastąpił później w 2 tygodniu przyjmowania – nadal jest zachowany efekt antykoncepcji – nie ma potrzeby stosować dodatkowej antykoncepcji.

Jeżeli błąd w przyjmowaniu nastąpił w 3 tygodniu – należy przyjąć zapomniane tabletki i bez przerwy tygodniowej przyjmować następne opakowanie pigułek - pozwoli to na utrzymanie efektu antykoncepcji.

W przypadku gdy chodzi o preparat wielofazowy (pigułki w różnych kolorach, najczęściej trójfazowe) i zapomniałaś tylko jednej tabletki:

Jeżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło mniej niż 24 +12 godzin, nie martw się. Zażyj od razu pominiętą pigułkę, a następną – w normalnym terminie. Jesteś dalej zabezpieczona przed ciążą.

Jeżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło więcej niż 24 + 12 godzin, ale mniej niż 24 godziny, zażyj od razu pominiętą tabletkę, a następną – w normalnym terminie.

Jeżeli stało się to w pierwszym tygodniu stosowania, nie jesteś w pełni zabezpieczona przed ciążą. Przez siedem kolejnych dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne (prezerwatywa, spermicydy) albo unikaj współżycia.

Gdy zapomniana tabletka dotyczy przyjmowanych w 2 połowie opakowania efekt antykoncepcji jest zachowany

Jeśli zapomniałaś więcej niż jedną pigułkę:
Policz ile pigułek pominęłaś jeżeli ponad 2 – a pozostałych jest ich mniej niż połowa - Wyrzuć pominięte tabletki, a po tygodniowej rozpocznij następne opakowanie.

Nie jesteś w pełni zabezpieczona przed ciążą przez 7 dni!

A w przyszłości połóż swoje tabletki antykoncepcyjne razem z czymś, co używasz codziennie wieczorem, np. ze szczoteczką do zębów.

 

(Na podstawie tekstu dr n. med. Grzegorza Południewskiego na jego stronie www.poludniewski.pl)


Przeczytaj inne arty

brak miłość i seks FAQ Nieśmiałość Wydaje się, że nieśmiałość nie jest taka zła. Nadaje tajemniczości, budzi w innych ciepłe uczucia...
brak miłość i seks FAQ Niesprawiedliwość losu... Czyli braki, wady i okaleczenia ciała Nie wszyscy są równie piękni, tak jak nie wszyscy równie inteligentni. Natura jednym dała więcej,...
brak miłość i seks FAQ Zdrada rodzica Rodzina, jaka jest, taka jest, ale ma być w komplecie. Tata z mamą mają być...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
ENEMEF: GWIEZDNYCH WOJEN MINIMARATONfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaOstatnie komentarze_

2018-03-05 14:30:22
title Jak już zostało powiedziane, to
2018-02-28 17:17:57
title Witaj Metalhead. Wszystko co sie
2018-02-27 20:56:02
title Witam serdecznie. Mam 11 lat.
2017-11-16 14:26:45
title Mi sie wydaje ze ten

Komentarze_ 4


brak

Przyjmuję tabletki Yasminelle od ponad pół roku. Zaczęłam je brać z powodu bardzo bolącego "okresu". Okres mi się uregulował co do dnia i prawie godziny .. ;) Zaniepokoiło mnie tylko jedno ... Zapomniałam przyjąć tabletki w tygodniu 3 postąpiłam według instrukcji nie robiłam tygodnia przerwy tylko op skończeniu tego zaczęłam od razu drugi. W instrukcji jest napisane ze okres powinien pojawić sie pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe podczas przyjmowania drugiego blistra. Niestety okres nie pojawił się i napisałam maila do Pani Anny Liszewskiej która odpisała mi ze okres pojawi sie w tygodniu przerwy po drugiem blistrze i tak tez na szczęscie się stało :)) Dziękuję.

brak

Biorę tabletki jednofazowe ... jesli zapomnę jednej w tygodniu trzecim i nie zrobię tygodnia przerwy a przejdę od razu do następnego blistra to kiedy powinien pojawić sie okres ?

brak

ahahaha....<hahaha>....a czemu tak sadzisz..?:D

brak

NAJLEPIEJ UNIKAC WSPÓŁRZYCIA RADZE DOBRZE WAM WSZYTSKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz