Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Seks dziwny, seks bardzo dziwny

Data dodania: 2005-10-28
Odsłony: 96275

Dewiacją, która budzi dużo zainteresowania, jest seks grupowy, czyli takie zachowanie seksualne, gdy współżyje się z kilkoma partnerami jednocześnie i/lub wymienia się nimi. Odmianą jest triolizm, czyli jednoczesne współżycie trojga partnerów lub kontakt jednego małżeństwa z drugim w celu wymiany partnerów i uprawiania z nimi seksu na oczach stałego partnera lub w pokoju obok w tym samym czasie, co w przekonaniu małżonków ma urozmaicić seks małżeński. Tu także, skoro wszyscy zainteresowani aprobują ten rodzaj seksu, powstaje pytanie, co komu do tego, czemu niby jest to dewiacja? Często jednak jest to potrzeba tylko jednej z osób w parze, druga dostosowuje się, nie chcąc stracić partnera. Jeśli nawet tak nie jest, jest to rozpaczliwa próba ratowania atrakcyjności małżeństwa, co wydaje się pewnym nieporozumieniem, bo uderza w jego podstawowe założenie – głęboką, intymną więź. Takiej próby imają się partnerzy, którzy są sobą znudzeni, mylą miłość z ekscytacją, zgodą i uczestnictwem w tym partnera chcą usprawiedliwić pragnienie zdrady, skoku w bok. Ale... wolność Tomku w swoim domku. To już problem tej pary, od którego daleko nie uciekną, seks grupowy nie uchroni ich przed konfrontacją z rzeczywistym problemem małżeńskim.

Seks grupowy, inaczej zwany orgiami, w którym mogą uczestniczyć pary i osoby samotne, to praktyka stara jak świat i oprócz elementu ciekawości, który skłania do niej ludzi (niektórzy są zaskakiwani, gdy wydawałoby się zwyczajne przyjęcie zamienia się w orgię i nie chcąc tracić twarzy, być uznanym za nienowoczesnego, uczestniczą w niej, na ogół biernie, choć czasem ulegają, po czym mają niesmak i żal do siebie), tu także motywy są psychologiczne, których możecie się domyślać na podstawie poprzednich dewiacji. Orgie mogą mieć charakter przestępczy (np. niczego nieświadome młode dziewczyny zapraszane są na imprezę, a potem zmuszane do orgii). Są sekty, w których orgiom przypisywany jest mistycyzm, mogą towarzyszyć im inne dewiacje. Przykładem są orgie organizowane przez nazistów w obozach koncentracyjnych, w których realizowali swoje sadystyczne upodobania.

Niebezpieczną praktyką jest inicjacja seksualna w seksie grupowym, w pewnych środowiskach uważana za normę, świetną zabawę, gdzie alkohol i narkotyki służą wyzwoleniu się z norm moralnych. Niebezpieczna jest właściwie dla wszystkich, bo może nie tylko warunkować rozwój psychoseksualny, ale powodować zanik więzi uczuciowych między stałymi partnerami, otępienie emocjonalne, podwyższanie progu podniecenia (normalny seks przestaje podniecać, potrzebne są coraz silniejsze bodźce), co i tak musi mieć już miejsce, skoro ktoś z upodobaniem w orgiach uczestniczy.

Chyba najczęstszą dewiacją jest fetyszyzm, choć fetyszysta może sobie nie zdawać sprawy, że nim jest. Polega na tym, że osoba ta nie może osiągnąć podniecenia lub orgazmu bez kontaktu z przedmiotem, z częścią ciała partnera, jakąś jego cechą fizyczną (np. zapachem), czyli fetyszem, a relację seksualną z partnerem może mieć pod warunkiem, że będzie mógł patrzeć na fetysz, dotykać go albo wąchać. To nie partner podnieca, lecz to, co ma na sobie lub jest jego częścią. Może to być część garderoby (np. seksowna bielizna, buty na wysokich obcasach), części ciała (np. biust, stopy, włosy), zapach konkretnych perfum. Czasem fetyszyzm przybiera formę bardziej specyficzną, np. fetyszem są wyroby ze skóry (Retifizm), kikuty amputowanych części ciała (Alloapotemnofilia), krew partnera (wampiryzm)... teoretycznie fetyszem może być wszystko. Jest on warunkiem wstępnym aktu seksualnego albo jest wykorzystywany przy masturbacji. W większości wypadków jest to dewiacja męska (1 przypadek na 40 dotyczy kobiet). Już Freud opublikował prace o fetyszyzmie i przedstawił w nich teorię, że fetysz to symbol penisa u kobiety, gdyż niektórzy chłopcy (później mężczyźni na nieświadomym poziomie) nie mogą się pogodzić z brakiem fallusa u kobiety, matki, co może być zrozumiałe, gdy uświadomimy sobie, że jako małe dzieci uważamy, że dziewczynki nie mają penisa, bo zostały wykastrowane. U tych mężczyzn warunkiem współżycia z kobietą jest fakt posiadania przez nią penisa w takiej symbolicznej formie, by zaprzeczyć temu, że została wykastrowana. Oczywiście dla laika brzmi to jak bajka o żelaznym wilku, jednak znajomość dziecięcych fantazji na temat płci wyjaśniłaby ten tok rozumowania.

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 right

Przeczytaj inne arty

brak miłość i seks FAQ Nieśmiałość Wydaje się, że nieśmiałość nie jest taka zła. Nadaje tajemniczości, budzi w innych ciepłe uczucia...
brak miłość i seks FAQ Niesprawiedliwość losu... Czyli braki, wady i okaleczenia ciała Nie wszyscy są równie piękni, tak jak nie wszyscy równie inteligentni. Natura jednym dała więcej,...
brak miłość i seks FAQ Zdrada rodzica Rodzina, jaka jest, taka jest, ale ma być w komplecie. Tata z mamą mają być...

Komentarze_ 30


brak

mszmarek wiesz co? Ja mam taki "fetysz" - poprawianie błędów takich analfabetów jak Ty;) ale za dużo czasu by mi to zajęło, więc przejdę do konkretu. Zbyt wiele czasu spędził pan na lekcji religii słuchając siostry nie mającej na temat seksualności zielonego pojęcia (w sumie do tych tematów powinno dopuszczać się wyłącznie księży, ba - tylko oni powinni prowadzić lekcje na "te" tematy, chociaz nie wszyscy dobrze sobie z tym radzą) i tak pan oglądasz "Ziarno", słuchasz pana Rydzyka, oglądasz jakieś WC i straszysz ludzi. Na forum przebywają osoby w wieku 14-15-16 lat i czytają ten bełkot. Zapomniałes na końcu dopisać, że wyrosnie im garb i zaczną łysieć. Jeśli mama w młodości na mało pozwalała i zaowocowało to teraz w problemy (wg. omawianego tu juz Freuda wszystkie zachowania, odruchy ludzkie - świadome, a zwłaszcza podświadome maja swoje początki w dzieciństwie) to znajdź pan inne miejsce na wyładowanie swoich frustracji. Najlepiej Radio Rydzyk - tam od takich jak pan telefony sie urywają, a ku wyrobieniu sobie "nieco pozytywniejszej" opinii na temat samogwałtu proponowałbym poczytać opinie psychoterapeutów, a najlepiej samemu sie do takowego specjalisty wybrać. Pzdr.

brak

witam..mam nie typowe pytanie..otoz tego sylwestra spedzilam z kolega..przesadzilam z alkoholem i nie pamietam nic z imprezy jednak mam wrazenie ze on...ze wykorzystal mnie i do czegos doszlo...mialam okres...po tym calym zajsciu rano juz go nie mam...co sie ze mna dzieje? czy to mozliwe zebysmy uprawiali seks? a moze jestem w ciazy?

brak

O tym że masturbacja jest zła nie trzeba długo dyskutować. Twierdzicie że to zwykły kościelny bełkot? No to spróbujcie przestać to robić, powiedzmy przez 6 miesięcy. Pozatym wszyscy psycholodzy, sexuolodzy, terapeuci a nawel lekarze zgodnie twierdzą że niewinne struganie marchewki jest złe. Masturbacja może być tragiczna w skudkach. Nie tylko mówie tu o silnym uzależnieniu ale takrze o wszystich filiach jakie mogą z tego wynikać. Po pewnym czasie gmeranie ręką w kroczu nie wystarczy a więc trzeba poszukać silniejszych doznań, co może powodować konflikty z prawem! Apeluje do wszystkich czytających pisemka typu GIRL! lub BRAVO, sięgnijcie po inne źródła wiedzy na ten temat. Aha ktoś tam napisał że masturbacja(SAMOGWAŁT) nie mają wpływu na trądzik. BZDURA!!! Oczywiście że ma! A szczegulnie u chłopców. Poniewarz razem ze spermą chłopak pozbywa się męskich hormonów które kształtują jego ciało, głos tak jak i cały wygląd. Piskliwy głosik, chrypka, kobiece piersi, trądzik, spocone ręce, obnirzona koncentracja, problemy z zapamiętywaniem? PRZESTAŃ WALIĆ KONIA TO TE PROBLEMY ZNIKNĄ!!! A to dlatego że przysatka mózgowa zaczyna uciskać na inne partie mózgu, poniewarz dostaje niewłaściwe informacje od organizmu(GWAŁT). Masturbować się można nie tylko przez uzależnienie od sexu. Na to ma wpływ równierz otoczenie w jakim się obracamy. Silna degradacja ludzkich wartości powoduje zachwianie psychofizyczne które ujawnia się w onanizowaniu. Polecam zmienić towarzystwo, czasopisma, programy telewizyjne. Polecam Katechizm Kościoła Katolickiego oraz program WC Kwadrans którego można znaleść na youtube.

brak

krzyk ciszy, twoje ograniczone pojmowanie swiata mozna odczytać w formie komentów na forum przy wielu dzialach. zreszta i tak calosci nigdy nie chcialo mi sie czytac ;) a więc biedny czlowieczku, idz sobie krzyczec. moze byc w ciszy, byle dalej od nas.

brak

dla mnie najbardziej chra jest nekrofilia i zoofilia. to obrzydliwe! te osoby muszą mieć coś z g łową bo innego wytłumaczenia nie widzę

brak

Krzyk ciszy - przerażasz mnie koleś. Piszesz o faszyźmie i im podobnych, a sam reprezentujesz poglądy tak bardzo im bliskie - sic!
Poczytaj historię ludzkości, dowiesz się, że to co dziś tak potępiasz, było kiedyś codziennością i normalnością.

Co do zgodności z naturą - to może nie zauważyłeś ale człowiek bardzo niewiele rzeczy robi w zgodzie z naturą - jesteśmy ewenementem na skalę znanego nam wszechświata, ale może właśnie tak ma wyglądać rozwój. Gdybyś chciał być 100% zgodny z naturą - nigdy, pod żadnym pozorem nie wyszedłbyś z jaskini.

Polecam ćwiczenia z zakresu nauki tolerancji. Weź też łaskawie pod uwagę, że pewne idee typu "wiara w piekło i niebo" są równie opętańcze i może kiedyś ludzie będą przed nimi chronieni.

Bo kimże Ty jesteś by wyznaczać granice normalności i moralności? :-) Co do tego to nawet historia nie jest jednomyślna.

brak

Pokutuje taki pogląd, że trzeba pochylać się nad każdą mniejszością, choćby to była mniejszość bandycka. Że na każde świństwo należy chuchać i je dotować, żeby tylko nie zanikł „zagrożony gatunek”. I że każdą nogę trzeba wzmacniać, byle była lewa. W efekcie wiele społeczeństw ma dziś wyłącznie lewe nogi. Te to dopiero muszą się bronić przed dyskryminacją! Wciąż przecież znajdują się kanalie, które mówią, że z taką nogą to się daleko nie zajdzie. Pewnych rzeczy nie tylko nie należy bronić, ale powinno się robić wszystko, co godziwe, żeby przestały istnieć. Póki czas, trzeba zabiegać o fiasko nieludzkich idei, odzierać je z ich kłamliwie błyszczących powłok. Pokazywać, czym naprawdę są. Komunizmy, faszyzmy i im podobne „izmy” to przecież były idee, którym łatwo można było ukręcić łeb. Nie od razu były mocne. Ale nie. Ktoś wolał, żeby najpierw one ukręciły łby niewygodnym ludziom. Ale takie rzeczy, gdy je tolerować, zawsze wymykają się spod kontroli. Tak samo będzie, jeśli damy sobie wmówić, że każdy zakaz jest pogwałceniem praw człowieka i każdy, któremu czegoś odmówiono, jest ofiarą.
Społeczeństwo nie może akceptować tworzenia prawa sprzecznego z naturalnym. A sprzeczne z tym prawem jest zarówno zabijanie niewinnych ludzi, jak też legalizowanie niezgodnych z naturą związków i powierzanie im dzieci. Sprzeciw wobec tych rzeczy jest w interesie nie tylko społeczeństwa, ale i jego wrogów. Siedzimy przecież na tej samej gałęzi. Gdy ci szaleńcy ją utną, pierwsi zginą. Słabych trzeba bronić. Ale ludzi – nie ich opętańcze idee. I przed piekłem – nie przed świadomością piekła.

Jest pewna różnica. Taka, jak między wycinką lasu, a wycinaniem leśniczych.

brak

Ja jestem strasznie zboczony i mam problem bo jest juz niewiele rzeczy które nie podniecaja i zaskakuja w seksie jak znacie jakies adresy stron ze zboczonymi na maxa filmami lub zdjeciami napiszcie na mój e mail

brak

milutki pewnie jest zadufany w gazetce Miłujcie się! :) Tam pisali o zboczeniach oraz porównując np. zoofilię do homoseksualizmu, a przecieież raczej nie ma to nic ze sobą wspólnego ale niby istnieje coś takiego jak pederastia?
milutki, nie wierzę ci, ten Twój pies to po pierwsze musiał być owczarkiem niemieckim, wielkim wilczórem, po drugie, jak już ci penis sztywnieje (staje :/) to chyba staje do końca, i już bardzo nie może więc nie gadaj tu takich bzdur ;/ Wogóle to co napisałeś jest poniżej norm, prawnych, etycznych, estetycznych i kulturowy ;/;/;/;/

brak

milutki-> ty powinieneś się leczyc człowieku, nie wierzę, że tak skrzywdziłeś swojego pieska i nie wierzę, że on ci na coś takiego pozwalał.

>>>OBURZONA<<<

brak

Dla mnie fetysz jest formą estetyczną, lubuję się w skórach latexach, i sam fakt bycia w tego rodzaju ubiorach jest wyzywajacy i podniecajacy.

brak

Bardzo lubie zoofilie i mojego pieska pierdole go codziennie. Pewnego dnia gdy jebałem sie z moim psem wszedł mój chłopak na widok tego kutas tak mi stanął ze pies dostał rozruchania dupnego i zdechł :( teraz codziennie wieczorem przychodze na jego grób i wspominam jak fajnie sie z nim pierdoliło :) :) Teraz musi mi wystarczyć mój chłopak tylko jak z nim to robić odpiszcie prosze (BENIU_MILUTKI)

brak

nie wiem czy żyje w tak zdemoralizowanym świecie ale o tych wszystkich skur****nach słyszałem a najbardziej grają mi po ukłądzie nerwowym pedały.... tych to bym $&^^(#$%&# spox art

brak

Jaromir: Miłość tak, ale nie przedwczesny seks ani nawet ekscytacja sekualna - od tego są dorośli, by dzieci, które kochają, przed tym ustrzec.

brak

Gratuluje Pani Ani swietnego artykulu.nie mialam pojecia, ze istnieje tyle roznych zachowan.dziekuje Pani za to, ze moglam sie czegos o nich dowiedziec:)

brak

Czasami mi sie wydaje kazde pytanie i odpowiedz do niczego. To liepiej nich pani wytlmaczy tym mlodszym. ze by sie nie zakochali w kims starszym, tym bardziej jesli on kocha jich. Jesli tego pani potrafi? Nie bede pisal wiecej bo mogl bym uzyc i nie ladnych slow, i tego naprawde nie chce. :-( Dzieky za uprzejmosc. Moze pani w ten sposob ratuje swiet. :-D Wydaje mi sie z pani slow, ze dziecom NIE NALEZY MILOSCI !!!

brak

Dlatego to na dorosłym spoczywa odpowiedzialność i w ramach niej musi powstrzymać swoje seksualne impulsy.

brak

Moze naprawde jesten niedojrzaly tez i zasliepieny przez duza milosc do tej osoby,tego nie popieram, no to przeczez normalne jak cos takie sie zdarzy pirwszy raz w zyciu. Jak innaczej bym w ogule mogl dojzrzec, z braku stosunkow i nie tylko milosnych, nieporozumienia sebie sama. Mysle ze jest niemozliwe opuscic jakis etap swojego dojrzewania, ze by po tym nie zostalo sladu w psichyce. No i jak nie dbal bym o swoja kochana osobke, to dla czego by sie zlepszylo jej zachovanie wobec drugich. Nigdy nie zrobilem jej nic czego ona sama by nie chciela, i przez to jak bardzo chcial bym jej wziac w objecie i pocalowac. I to ze komus przeskadzalo ze od niej dostalem calusa na pozegnanie i po to mnie oskarzili, to jest dla was normalne? Czasami mi sie juz wydaje ze tak. Po to bronice swojim dzieciom kochac, by byli by jak najbardziej do was (normalnych, psichycznie dojzrzelych i tolerancijnych doroslych) podobni? Nie wiem kto jest bardziej niedojrzaly, po prostu tego nie potrafie zrozumiec przez swoja niedojrzalosc. Jak by pani mowila nastolatkom, ze by nie kochali kogos starszego bo jich bede wykorzystywal. Mysle ze bardzo mala prawdziepodobnosc, ze beda obydwaja tak samo starzy i dojrzaly. Przeczez milosc nie tylko o wieku, no bardziej o wzajemnych uczuciach o toleranciji i porozumieniu tego drugego no i najbardziej o wspolnym szczesciu. Przynajmniej mi sie tak wydaje.

brak

Każdy interpretuje prawo jak mu pasuje.Tymczasem 14 latka to dziecko, jakby na to nie patrzeć. Fizycznie może już nie, ale psychicznie tak, nie jest w stanie zrozumieć co nią kieruje i nie odpowiada za swoje czyny, i w tym sensie to jest WYKORZYSTANIE , żerowanie na czyjejś naiwności i nieświadomości. Zarówno ona jak i dorosły, który z nią wchodzi w intymną relację, rozgrywają, każdy swój, problem psychiczny, nie zdając sobie z tego sprawy, a emocje które temu towarzyszą, tłumaczą wielką miłością. Wielu starszych robi to samo, ale ich psychika bardziej jest w stanie poradzić sobie ze skutkami takiego zaślepienia. Gdy czyni to dorosły, który powinien być odpowiedzialny za tak młodą osobę, znaczy że sam jest niedojrzały i wykorzystuje kogoś jeszcze bardziej niedojrzałego do zaspokajania swoich potrzeb. Nie myśli o psychicznych konsekwencjach dla młodszego, ważny jest tylko on, choć deklaruje wielką miłość. Ale miłość to dbałość i troska o kogoś, a nie dorabianie miłosnych teorii do własnych nieuświadamianych problemów.

brak

Mam taka proszbe, dosic nie zwykla i zbyt smiala na polskie zwyklosci.
Chcialem sie opytac, po co sie niemowi wiecej o efebofilii, przeczez to nie zupelnie to same co pedofilia. I nie podoba mi, ze duzo ludzi nazywa kogos takiego od razu pedofilem, tym bardziej niektorzy co by na ten temat mialy wiedziec wiecej. Wiem ze w pewnym sensu maja do siebie efebofil i pedofil bardzo blisko, tez obydwoch bardzo latwo zkzrywdzic przez niewiadomosc i nie ochote chciec jich zrozumiec. Wystarczy tylko cos powiedziec co nie stalo sie i od razu jest tym najgorszym i nikogo nie interesuje prawda. Nie kazdy przeczez kogos zkrzywdzi bo odrazu zgwalci, tak samo tez u normalnych ludzi. Tez potrafia kochac, czasami wiecej bo nie maja tyle mozliwosci, po to oni nie jesta ludzmi.
Jeszcze cos na temat, tylko z innego pogladu, ktory zmuszy niektorych ludzi rozmyszlac inaczej o takim pytaniu.
Po co trzebas taki czternastolek nie ma prawo kochac i byc kochany w sposob jaki najbardziej mu odpowiada, co na tym, ze ten drugi o pare lat jest starszy. To nieistnieja prawa dla dziecka, jak kogosz takiego dzieckem nazywacie. Przeczez nie kazdy dojzrzewa tym samim dniem swojich pietnastych urodzenin. Po co mial by cierpiec on i osoba ktora kocha, tylko po to ze ktos wymyslel prawa ktore sie czasami wzprzeczaja zdrowemu rozsadku.
Niepotrafie sobie wyobrazic jak czuje sie czlowiek w cternascia latach kiedy zamkna mu osobe ktora kocha, tym bardziej ze przez to ze ja kochal i ona mu na to pozwolila.
Przeczez potrzebne rozrozniac milosc od wykorzystania seksualnego, bo kazde cos zupelnie innego. przynajmniej mnie sie tak wydaje.
Byl bym bardzo wdzieczny za jakos odpowiedz, ktora by pomogla najbardziej tym mlodszym ktorzy zasluguja si kochac i byc kochani.
Wiem ze duzo pozwalam sobie takym pytaniem i ze trudno bede sie odpowiadac na moja prosbe, tym bardziej ze malo toleranciji w polsce. Nie robie tego dla siebie, bardziej dla osoby ktora z tego powodu stracilem i innzch ktorym moze to ratowac ich milosc. Tez trzymam kciuki wszystkim ktorzy si tego zasluza, by nie skonczyli tak jak ja.

brak

Chce nam się czytać bo tobie chciało się pisać :) A ja doceniam to i z ciekawością przeczytałem to co napisałaś :)
Gratki :)

brak

Metaamfetamina i jej pochodne.

brak

A ja chciałem się dowiedzieć czegoś na temat "diabelskiego łupieżu". Co to za narkotyk, jego inna nazwa, skład chemiczny? Nie mogłem tego nigdzie znaleźć. Oczywiście informacji, a nie narkotyku :), wydaje mi się, że jest mi on niepotrzebny.

brak

Dzięki za słowa uznania i że chce Wam się czytać :)

brak

fssad - tekst jest o różnych nietypowych sposobach uprawiania seksu, a dewiacje są tylko częścią z tych sposobów zaspokajania się... Czasem zdaża się tak, że prostytutka idzie na ulicę nie z nędzy i braku środków materialnych, a z jakiejś wewnętrznej potrzeby.

brak

Fakt ,art nie jest zły...nie rozumiem tylko dlaczego wśród tych wszystkich dewiacji znalazła się prostytucja.

brak

Sam jesteś lizus :P Ciiiii... Bo bana dostaniesz :D

brak

ale faktycznie art fajny

brak

Gratuluję świetnego artykułu. Co prawda, wiedziałam wiele o tych najpopularniejszych dewiacjach/zboczeniach/perwersjach, o ich przyczynach, przebiegu itd, ale dowiedziałam się także wielu nowych rzeczy. Dziękuję za tak dobrze przekazaną widzę, myślę że wiele czytelników zdobędzie czytając powyższy tekst cenną wiedzę, o ile będzie im się chciało (a mi się chciało:P) przeczytać to wszystko.

Na marginesie chciałabym dodać, że odkąd przesiaduję na tym, serwisie bardzo podobają mi się Pani teksty - sposób przedstawiania problemów, wyrażania ich, opisywania i oczywiście ogromna wiedza na bierzące tematy. Możnaby powiedzieć, że Annę podziwiam i życzę Annie wielu sukcesów w uświadamianiu biednych, zagubionych owieczek, które przypadkiem trafią na Nastolatka :)

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz