Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Anatomia i fizjologia seksualna

6 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2005-09-28
Odsłony: 73959

Łechtaczka (clitoris)

Narząd znajdujący się w górnej części sromu kobiety (powyżej warg sromowych), złożony z dwóch ciał jamistych oraz żołędzi z napletkiem. Jest zbudowany podobnie jak męski penis. W życiu płciowym większości kobiet pełni bardzo ważną rolę jako źródło orgazmu i dużego podniecenia. U wielu kobiet masturbacja łechtaczki warunkuje podstawowe jej znaczenie w osiąganiu orgazmu. Aby kobieta mogła osiągnąć orgazm łechtaczkowy, jej partner powinien zastosować odpowiedni typ pobudzania w trakcie współżycia seksualnego: oralnie, ręcznie lub żołędzią członka. U każdej kobiety istnieje inna potrzeba siły, rodzaju i typu bodźców dotykowych.
U kobiety znajdują się dwa ciała jamiste łechtaczki i dwa opuszki przedsionka. Wypełnienie ich krwią powoduje wzwód łechtaczki.

Przedsionek pochwy

Kształtem przypomina elipsę; ukazuje się po rozchyleniu warg sromowych. Znajduje się tam zewnętrzne ujście cewki moczowej, około 2 cm poniżej łechtaczki, mające wygląd szczeliny. Poniżej znajduje się ujście pochwy, u dziewicy zamknięte błoną dziewiczą.

Cewka moczowa

Przewód, którym mocz jest odprowadzany z pęcherza moczowego. Ujście cewki moczowej u kobiet znajduje się w przedsionku pochwy, około 2 cm poniżej łechtaczki, i ma wygląd szczeliny.

Gruczoły Bartholina

Są to gruczoły przedsionkowe pochwy większe. Są parzyste, ich średnica to 1,5 cm, wydzielają śluz. Przypominają męskie gruczoły opuszkowo-cewkowe. Zdarza się, że ulegają stanom zapalnym.

Błona dziewicza (hymen)

Fałd błony śluzowej, która u dziewicy otacza i w dużej części zamyka wejście do pochwy. Ze względu na różnorodne kształty i budowę błony oraz jej otworu rozróżnia się: pierścieniowatą, półksiężycowatą, strzępiastą, płatowatą, mięsistą, sitowatą. Przy stosunku płciowym ulega ona przerwaniu, pozostawiając trwałe szczątki. Defloracja zazwyczaj przejawia się lekkim krwawieniem. U 25% kobiet występuje brak objawów przerwania błony dziewiczej. Wskazane jest, by pozwolić zagoić się przerwanym w wyniku defloracji naczyniom krwionośnym pochwy, nie współżyć przez kolejne 2-3 tygodnie.

Pochwa (wagina)

Wewnętrzny, żeński narząd płciowy, pełniący funkcję seksualną oraz prokreacyjną (droga dla nasienia, kanał rodny), ponadto służy do odprowadzania krwi miesiączkowej i wydalin z macicy. Leży pomiędzy pęcherzem, cewką moczową a odbytnicą, ma przebieg prosty, pod kątem 50-70 stopni wobec poziomu. Długość pochwy wynosi około 7-14 cm. Jej ściany są zwykle rozciągliwe, a powierzchnia pofałdowana. W przypadku dziewic jest ona oddzielona od sromu błoną dziewiczą. W górnej części pochwy znajduje się szyjka macicy. Pochwa dzięki swojemu unerwieniu jest sferą erogenną. Drobnoustroje w niej występujące przemieniają glikogen w kwas mlekowy, dzięki czemu w pochwie utrzymuje się odczyn kwaśny (pH około 4-5). Śluzówka pochwy ma zdolności resorpcyjne (wchłaniania), co jest wykorzystywane w podawaniu leków. W życiu seksualnym kobiety istotne znaczenie ma mięsień łonowo-guziczny (jego nadmierny skurcz powoduje pochwicę). Mięśnie okrężne pochwy mają wpływ na jej zdolność obkurczania się podczas współżycia seksualnego. Podczas stosunków seksualnych pochwa ulega zmianom w zależności od fazy reakcji seksualnych. Dzięki swojej elastyczności przystosowuje się do wielkości członka. W fazie orgazmu rytmicznie obkurcza się.

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 right

Przeczytaj inne arty

brak miłość i seks FAQ Nieśmiałość Wydaje się, że nieśmiałość nie jest taka zła. Nadaje tajemniczości, budzi w innych ciepłe uczucia...
brak miłość i seks FAQ Niesprawiedliwość losu... Czyli braki, wady i okaleczenia ciała Nie wszyscy są równie piękni, tak jak nie wszyscy równie inteligentni. Natura jednym dała więcej,...
brak miłość i seks FAQ Zdrada rodzica Rodzina, jaka jest, taka jest, ale ma być w komplecie. Tata z mamą mają być...

Komentarze_ 6


brak

O tym że masturbacja jest zła nie trzeba długo dyskutować. Twierdzicie że to zwykły kościelny bełkot? No to spróbujcie przestać to robić, powiedzmy przez 6 miesięcy. Pozatym wszyscy psycholodzy, sexuolodzy, terapeuci a nawel lekarze zgodnie twierdzą że niewinne struganie marchewki jest złe. Masturbacja może być tragiczna w skudkach. Nie tylko mówie tu o silnym uzależnieniu ale takrze o wszystich filiach jakie mogą z tego wynikać. Po pewnym czasie gmeranie ręką w kroczu nie wystarczy a więc trzeba poszukać silniejszych doznań, co może powodować konflikty z prawem! Apeluje do wszystkich czytających pisemka typu GIRL! lub BRAVO, sięgnijcie po inne źródła wiedzy na ten temat. Aha ktoś tam napisał że masturbacja(SAMOGWAŁT) nie mają wpływu na trądzik. BZDURA!!! Oczywiście że ma! A szczegulnie u chłopców. Poniewarz razem ze spermą chłopak pozbywa się męskich hormonów które kształtują jego ciało, głos tak jak i cały wygląd. Piskliwy głosik, chrypka, kobiece piersi, trądzik, spocone ręce, obnirzona koncentracja, problemy z zapamiętywaniem? PRZESTAŃ WALIĆ KONIA TO TE PROBLEMY ZNIKNĄ!!! A to dlatego że przysatka mózgowa zaczyna uciskać na inne partie mózgu, poniewarz dostaje niewłaściwe informacje od organizmu(GWAŁT). Masturbować się można nie tylko przez uzależnienie od sexu. Na to ma wpływ równierz otoczenie w jakim się obracamy. Silna degradacja ludzkich wartości powoduje zachwianie psychofizyczne które ujawnia się w onanizowaniu. Polecam zmienić towarzystwo, czasopisma, programy telewizyjne. Polecam Katechizm Kościoła Katolickiego oraz program WC Kwadrans którego można znaleść na youtube.

brak

Cóż. Wiedzialem o swojej stulejce od dawien dawna (mam 12 lat) jednak, zgodnie z zaleceniem urologa, naciągałem napletek na żołądź, co pomogło wręcz niesamowicie. Wcześniej otwór w napletku miał jakiś milimetr szerokości. Teraz mogę ściągnąć napletek do połowy żołędzi. Przeszkadza mi zbyt krótkie wędzidełko. I tu właśnie mam pytanie. czy jestem skazany na operację, w celu przedłużenia/przecięcia wędzidełka, czy też mogę go rozciągnąć, podobnie jak napletek? Pozdrawiam, Kacper.

brak

jednodniowy okres.... co to moze byc?? przed tym dziewczyna mocno cwiczyla miesnie brzucha ( wten sam dzien, w ktorym wystapil okres... odp.

brak

o, czyzbym byl jedynym komentującym :P? nie no.. fajny artykulik, przyda sie niejednej/emu z nas ;) pozdrawiam

Dodaj komentarz