Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Dojrzewanie chłopaka

Data dodania: 2005-06-17
Odsłony: 1152794

Co się dzieje z chłopakiem w okresie dojrzewania między 11. a 18. rokiem życia w skrócie:

  • rośnie kilkanaście centymetrów, jego sylwetka staje się bardziej umięśniona,
  • następuje wyraźne powiększenie jego narządów płciowych,
  • pojawiają się włosy pod pachami i w okolicach narządów płciowych oraz początki zarostu na twarzy (meszek pod nosem, pojedyncze włosy na podbródku),
  • głos staje się niższy i głębszy, zmienia się z dziecinnego na męski (zjawisko to nazywamy mutacją),
  • na twarzy mogą wyskakiwać pryszcze (wiąże się to ze wzmożoną aktywnością gruczołów łojowych i potowych w wyniku działania hormonów). Ich wyciskanie może prowadzić do przebarwień skóry lub trwałych blizn.
    Jeżeli jest dużo ropnych wyprysków jest to objaw trądziku młodzieńczego, który powinien być leczony u dermatologa,
  • chłopcy zaczynają odczuwać napięcie seksualne, stąd przytrafiają im się spontaniczne wzwody,
  • zdarzają się również polucje, czyli nocne wytryski nasienia, którym mogą towarzyszyć marzenia senne o seksualnej treści.


Ogólniej:

Pierwszy, widoczny objaw dojrzewania chłopców – gwałtowny skok wzrostu – pojawia się u nich nieco później niż u dziewcząt, około 12-14. roku życia. Wyraźnie zaczynają się zmieniać też proporcje ciała: rozrastają się barki, następuje przyrost masy mięśni, skutkiem czego jest utrata dziecięcej sylwetki. Podobnie twarz traci dziecięcy wygląd, wyraźniej niż u dziewcząt rozrastają się kości policzkowe, łuki brwiowe oraz nos. Bardzo widocznym objawem dojrzewania chłopców jest mutacja, czyli wyraźne obniżenie barwy głosu. Zachodzi ona pod wpływem hormonów męskich. Zmiany hormonalne wywołują m. in. nadmierną aktywność gruczołów łojowych, co może niekorzystnie odbić się na wyglądzie skóry i włosów. Powodują one również zwiększenie zewnętrznych narządów płciowych, a zwłaszcza pobudzają jądra do produkcji komórek rozrodczych. Ponieważ komórki produkowane są w sposób ciągły, a nie zostało podjęte współżycie płciowe, dojrzałe plemniki usuwane są w czasie snu chłopca – w wyniku tzw. polucji, czyli zmaz nocnych. Podobnie jak u dziewcząt, zdolność produkowania komórek rozrodczych nie oznacza zakończenia dojrzewania. Mimo że chłopiec teoretycznie może zostać ojcem, nie jest jeszcze gotowy, aby sprostać tak odpowiedzialnej roli.


Ważne terminy:

Mokre sny(Polucja, Zmaza nocna)
Wytrysk nasienia połączony z orgazmem, występujący podczas snu. Polucja pojawia się w okresie dojrzewania. Pierwsza jest uznawana za symptom osiągnięcia fizycznej dojrzałości seksualnej. Czasami występuje u mężczyzn dojrzałych w okresach abstynencji płciowej.

Mutacja
Zmiana głosu z dziecięcego na męski w okresie dojrzewania u chłopców. Występuje przeciętnie między 14. a 15. rokiem życia i trwa około 1 roku. Dokonuje się w wyniku działania testosteronu na część chrzęstną krtani, co uwidacznia się zgrubieniem zwanym jabłkiem Adama. Zjawisku temu towarzyszy wydłużenie strun głosowych. Na skutek zaburzeń w koordynacji mięśni krtani, przekrwienia błony śluzowej oraz zwiększonego wydzielania śluzu u chłopców występują z reguły zaburzenia typu: gwałtowne zmiany modulacji głosu i chrypka.

Ginekomastia
Nadmierny rozrost sutków (piersi) u mężczyzny. U młodzieży zjawisko charakterystyczne dla wieku dojrzewania, zwykle przejściowe. U mężczyzn dojrzałych jest objawem zaburzeń hormonalnych.


Informacje zaczerpnięte z „Encyklopedii seksu” pod red. Zbigniewa Lwa-Starowicza i z prasy młodzieżowej („W skrócie”).

Chcesz wiedzieć więcej? Patrz pod DOJRZEWANIE PŁCIOWE – FIZJOLOGIA I CIAŁO.


Przeczytaj inne arty

brak miłość i seks FAQ Nieśmiałość Wydaje się, że nieśmiałość nie jest taka zła. Nadaje tajemniczości, budzi w innych ciepłe uczucia...
brak miłość i seks FAQ Niesprawiedliwość losu... Czyli braki, wady i okaleczenia ciała Nie wszyscy są równie piękni, tak jak nie wszyscy równie inteligentni. Natura jednym dała więcej,...
brak miłość i seks FAQ Zdrada rodzica Rodzina, jaka jest, taka jest, ale ma być w komplecie. Tata z mamą mają być...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 661

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 right

brak

Witaj Liberatorze! Już wcześniej zrobiłem wpis na to forum i odpowiedziałeś mi że sposobem na uniknięcie polucji nocnych jest masturbacja. Mam problem ponieważ uzależniłem się od niej. Jak od niej się odzwyczaić? Mimo masturbacji mam polucje nocne (dużo rzadziej niż przedtem).

brak

No to wychodzi na to, że wszystko jasne. :)

brak

Uważam,że jest wędzidełko jest w porządku, może nie do końca nie wytłumaczyłem, ta sytuacja dotyczy tylko fazy spoczynku, we wzwodzie jest ona znacznie mniejsza i nie sprawia najmniejszego problemu :) Dzięki za rady, pozdrawiam

brak

Drogi Bartku, to o czym wspominasz - odnośnie chodzenia z obciągniętym napletkiem w czasie spoczynku - ma swoje zastosowanie wyłącznie w konkretnych sytuacjach. Chodzi o to, że czasami robi się tak w celu zahartowania główki penisa, ale tylko, gdy występuje nadwrażliwość żołędzi. Jeśli możesz bez bólu i nieprzyjemnego uczucie dotykać odsłoniętej żołędzi - podczas mycia czy np. masturbacji, to znaczy, że nadwrażliwość u Ciebie nie występuje, a co za tym idzie, chodzenie na co dzień z zsuniętym napletkiem jest bezcelowe. No chyba, że taką masz ochotę. :) A co do sprawy z długością napletka, to wiesz zapewne, że napletki bywają różne. Tak jak penisy. Najlepiej by było, gdyby w czasie wzwodu można było rozprowadzić napletek "na gładko" po trzonie penisa, ale nie u każdego tak jest i to nie jest wada. Ważne, żeby można było zsunąć napletek poniżej główki. Poza tym, warto zastanowić się, jaka jest tak fałdka. Bo może to zwyczajne ułożenie napletka w rowku zażołędnym, a uważasz, że jest go za dużo. ;) Problem, jaki może się pojawić, to prezerwatywa, która po nałożeniu na obciągniętego penisa, może się przez nadmiar napletka zsuwać lub podwijać w czasie stosunku i powodować dyskomfort. Ale to będziesz musiał już sam sprawdzić. :) Poza tym, może napletek gromadzi się pod główką poprzez krótkie wędzidełko. Jak wygląda długość wędzidełka, nie jest bardzo napięte, gdy zsuwasz napletek? Pozdrawiam.

brak

Witaj Liberatorze :) Mam 16, rocznikowo 17 lat, i mam do Ciebie 2 pytania odnosnie mojego penisa. Generalnie wszystko wydaje mi się być w porządku, napletek schodzi zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie, jednak pewne kwestie nie dają mi spokoju, choć dotyczą one bardziej estetyki niż sprawności :P Czytałem na jednym z for internetowych,że napletek powinien być zdjęty przez cały czas, tzn w spoczynku również, podobno uodparnia to zołedź i przydaje się w przyszłym życiu seksualnym, czy to prawda? Drugie pytanie odnoście mojego napletka, po zdjęciu mam wrażenie,że jest hmmm.. za długi? W każdym razie po zdjęciu tuż za żołędziem tworzy sie jakby fałdka skórna, niby nie przeszkadza mi ona jakoś znacząco,ale mimo wszystko wolałbym wiedzieć,czy może powodować jakieś problemy? Pozdrawiam :)

brak

Witajcie. :) szynkaz: Od razu muszę rozwiać Twoje wątpliwości - otóż wszystko jest bardzo ok. :) Na mosznie, tak samo jak nad penisem, z biegiem czasu pojawia się owłosienie. Więc nie masz powodów do zmartwień, wszystko jest w porządku. Młodzik_97: Dojrzewanie jest to proces - a znaczy to tyle, że ma ono swój początek, okres w którym zachodzą zmiany gwałtowniej oraz koniec. To jak ono będzie przebiegać jest wielką niewiadomą, gdyż jest wiele czynników, które o tym decyduje. Ogólnie można powiedzieć, że ponieważ każdy z nas jest inny, to inaczej się rozwijamy, więc w innym tempie dorastamy. Stąd różnice miedzy rówieśnikami. Absolutnie uważam, że nie masz powodów do zmartwień. Dojrzewasz w/g swojego planu, na wszystko przyjdzie kolej. Bądź cierpliwy, staraj się nie porównywać z kolegami, a zanim się obejrzysz, wszystko będzie jak trzeba i zapomnisz o tym. ;) W razie pytań, jak zwykle zachęcam do rozmowy. Mój nr gg bez zmian - 3137630 Pozdrawiam

brak

Drogi Liberatorze. Mam 15 lat i trochę się obawiam o moje dojrzewania. Mianowicie chodzi mi o to, iż jeszcze nie pojawiła się u mnie mutacja głosu, podczas masturbacji nie występuje sperma, jedynie preejakulat i na dodatek jestem najniższy w klasie (165 cm). Martwi mnie także wielkość mojego penisa. W spoczynku ma 8 cm, a w wzwodzie 10 cm. To trochę dziwne, ponieważ owłosienie łonowe jest gęste. W ostatnim czasie bardzo szybko wyrosły włosy nad penisem. Czy mam powody do zmartwień? Kiedy będę w pełni dojrzewał?

brak

Witaj Liberatorze. Otóż mam pewne pytanko. Mam 13 lat.Penis w spoczynku 6 cm w wzwodzie 9,5 Lecz Nie O to chodzi.. Na Jadrach a Właściwie Mosznie mam bardzo duże nawet 2 centymetrowe włosy.Dodam Jeszcze że Jest ich Bardzo Dużo. Czy To Normalne? Prosze o Odpowiedż i z góry Dziekuje!

brak

Dziękuję za odpowiedź Liberatorze!

brak

Witam Cię. Dojrzewanie - jak już wiele razy było to mówione tutaj - jest procesem niezwykle indywidualnym. Tak samo jak wiele osób dojrzewa później niż rówieśnicy, tak samo wiele osób dorasta szybciej niż koledzy. I tak samo jak późne dojrzewanie może być przyczyną wielu "problemów" dla nastoletnich chłopaków, tak samo szybkie dojrzewanie może nieść za sobą wiele pytań i wątpliwości. Ty akurat znalazłeś się w tej drugiej grupie. :) Jak pozostałe oznaki dojrzewania - owłosienie, wzrost, mutacja? - to wszystko również występuje? Czy wiesz jak rozwijał się Twój tata? Może genetycznie odziedziczyłeś to po nim? Co do polucji, to z jednej strony są one oznaką, że jądra dobrze pracują, ale domyślam się, że może to być uciążliwe. Co do polucji w ciągu dnia i bez wyraźnej przyczyny, to spotkałem się już z takim przypadkiem, więc sądzę, że czasami tak może się dziać - liczę, że z czasem minie ich częstotliwość. Aby ograniczyć polucję, to trzeba rozpocząć życie seksualne - co nie wchodzi jeszcze w grę, albo masturbacja, którą stosujesz. Może poszukaj innych sposobów na rozładowania napięcia, pozbycia się nadmiaru testosteronu. Bądź cierpliwy, ten burzliwy okres nie trwa wiecznie. ;) Jeśli jesteś tym mocno zaniepokojony, możesz udać się do lekarza i zapytać o to, lub na badania hormonalne - może ich poziom jest u Ciebie zbyt wysoki. Pozdrawiam.

brak

Witaj Liberatorze! Mam 3 pytania o tematyce takiej samej jak wszyscy na tym forum. Mam 14 lat. Mój penis ma 15.5 cm w wzwodzie i 10 cm w spoczynku. Podczas masturbacji tryska mi "morze" spermy. Czy ja za szybko nie dorastam? Polucje nocne mam prawie co dziennie. Czy jest jakiś sposób aby uniknąć tak częstych polucji? Jak jechałem na rowerze to mi wyleciała sperma. Czy to jest możliwe żebym podczas jazdy na rowerze się podniecił na tyle żeby mi wyleciała sperma?

brak

Domyślam się, że sprawy związane z opieką nad synem poza granicami kraju nie należą do łatwych. Ale może warto rozejrzeć się i popytać w środowisku polaków tam mieszkających? Może ta droga okaże się pomocna w edukacji zarówno Pani jak i syna, a przez to trochę odciąży Panią z ciągłej opieki. Sądzę również, że powinna Pani poszukać pomocy i wsparcia w organizacjach pomocowych skierowanych do osób mieszkających w Anglii -nawet nie będących rodowitymi obywatelami. Nie wiem też, z jakiej formy pomocy Pani korzysta. Ale jestem przekonany, że są miejsca, gdzie mogłaby Pani uzyskać niezbędne informacje i pomoc. Natomiast wzwody o których Pani wspomina, świadczą niewątpliwie o tym, że chłopak odczuwa napięcie seksualne jak każdy nastolatek, nie ma natomiast możliwości tego napięcia zniwelować. A jeśli nie pojawiają się polucje, to możliwe, że u syna poprzez porażenie, jądra jeszcze nie produkują nasienia, albo zwyczajnie polucje u Niego nie występują. Pozdrawiam

brak

Witam serdecznie. Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz:)Niestety ale nie zauwazylam u syna polucji:(ale czesto ma wzwody i bardzo mnie to niepokoi. Mam problem poniewaz mieszkam na stale w Anglii,staralam sie o wizyte u specjalisty ale lekarz pierwszego kontaktu stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby,powiedzial ze natura sama sobie poradzi ze wszystkim,Nie jestem przekonana ze ma racje ale coz zrobic jak i tak patrza na mnie jak na dziwolonga a powodem jest to ze depiluje syna. Moze komus wyda sie to dziwne ale robie to poniewaz wlosy lonowe wchlaniaja mocz i zapach wydobywajacy sie z pampersa jest straszny. Pozdrawiam

brak

Witam. Co do Pani pytań, tu muszę przyznać, że nie mam doświadczenia z osobami niepełnosprawnymi. Ale wiem, że seksualność u takich osób jest w zasadzie taka sama jak u ludzi w pełni zdrowych. Jedyne różnice jakie mogą występować, to tempo rozwoju płciowego i dojrzałości seksualnej. Bo jak sama Pani zauważyła, syn jest w pełni rozwinięty, jeśli chodzi o cechy zewnętrzne, natomiast nie wiadomo jak jest z cechami wewn. - np. produkcja nasienia. Czy zauważyła Pani u syna polucję? Poza tym, to uważam, że ze wszystkimi wątpliwościami dotyczących rozwoju Pani syna, powinna się Pani zgłosić do lekarza specjalisty, lub do pedagoga specjalizującego się w pracy z młodzieżą niepełnosprawną. A sugeruję to, gdyż w Pani tekście odczuwam wiele niepewności, a inf. które Pani ma, są gdzieś zasłyszane. Więcej nie jestem w stanie pomóc. Pozdrawiam.

brak

DO LIBERATORA. -------------------------------------------- WITAM SERDECZNIE. JESTEM MATKA 17 LETNIEGO SYNA CHOREGO NA DZIECIECE PORAZENIE MOZGOWE W STOPNIU GLEBOKIM.CZY MOGLA BYM PROSIC O JAKIES RADY DOTYCZACE WIEKU DOJRZEWANIA W TAKIM PRZYPADKU. SYNA MA ATAKI PADACZKI A W WIEKU DOJRZEWANIA ATAKI BARDZO SIE NASILILY,PAMIETAM ZE KIEDYS KTOS POWIEDZIAL ZE TAK SIE DZIEJE W OKRESIE DOJRZEWANIA ALE JESLI TEN OKRES MINIE TO MAGA ATAKI CALKOWICE USTAPIC.CHCIALA BYM DOWIEDZIEC SIE W JAKIM WIEKU OKRES DOJRZEWANIA SIE KONCZY.NIE WIEM ROWNIEZ JAK TO JEST Z SEKSUALNOSCIA U TAKICH OSOB?CZY NIC SIE NIE STANIE JESLI NIE UPRAWIA SIE SEKSU? Z TEGO CO WIDZE TO SYN JEST W 100% ROZWINIETY,WLOSY LONOWE POJAWILY SIE JUZ JAKIES 2 LATA TEMU A JEGO PENIS JEST WIELKOSCIA NORMALNY. JESLI JEST TAKA MOZLIWOSC BYM MOGLA UZYSKAC ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIA,BEDE NIEZMIERNIE WDZIECZNA. POZDRAWIAM

brak

Jasne, że normalne. Zaczynasz dojrzewać, więc wszystkie zmiany, które przychodzą razem z tym okresem rozwoju są przed Tobą. Spokojnie sobie czekaj, a myślę, że owłosienie, o którym wspominasz się pojawi. :) Pozdrawiam.

brak

LIBERATOR MAM 12 LAT I PENISA 7CM JAK LEŻY A 10 JAK STOI A POZA TYM NIE MAM WŁOSÓW POD PACHAMI ANI NA PENISIE CZY TO NORMALNE

brak

Heej, mam 15 lat i chętnie z kimś pogadam o masturbacji, penisach itp. Wymienię się uwagami itd. itd. Mogę nawet pokazać na Skype :) Mój Skype t.b.12 GG 32794892 ;) Ale wolałbym maks. 17 lat ;)

brak

Hm... skoro ból pojawia się po wytrysku i znika chwile po nim, to jest to związane właśnie z wytryskiem, lub orgazmem. Bo skoro mocz oddajesz normalnie i nic nie boli, więc cewka moczowa jest w porządku. Może taka reakcja jest związana z tym jak odczuwasz orgazm, lub podczas spięcia mięśni przy wytrysku występuje takie uczucie bólu. No można spekulować i tworzyć różne teorie, ale żadna nie da Ci pewności co to jej trafności. Wydaje mi się, że najrozsądniejszym wyjściem będzie rozmowa z rodzinami i wizyta u lekarza. Może się okazać, że to nic nie jest i przejdzie, a może być to początek czegoś poważnego. Sam mówisz, że się tym martwisz, więc na pewno będziesz spokojniejszy jak dowiesz się o co tutaj chodzi. ;) Pozdrawiam.

brak

Wytrysk jest normalnie . Nie bolą mnie jądra tylko prącie a co ciekawsze ból gdzieś po 30 min. znika .

brak

Nie wspomniałeś w jakim miejscu pojawia się ten ból, nie napisałeś czy wytrysk jest normalnie. Jeśli bolą jądra lub okolice, to może to być coś wspólnego z tym skrętem.

brak

Ból przechodzi po około 3 - 5 h. A i wspomnę że w tym roku groził mi skręt jądra lecz zdążyłem na czas... Chyba to nie są jakieś powikłania przez ten skręt. ?

brak

No witam Cie. Jeśli piszesz, że ból pojawia sie po wytrysku, to rozumiem, że wytrysk jest normalnie, a nie jest to "suchy" orgazm? Jeśli wytrysk jest jak trzeba, to trudno powiedziec co to może być. Może coś z nasieniowodami, albo jądra. W którym miejscu pojawia się ból - potrafisz określic? O porządna diagnoze to pokusi się chyba tylko lekarz, a ja nim nie jestem. Pozdrawiam.

brak

Witaj Liberatorze ! Mam do ciebie pytanie. Martwię się ponieważ gdy się masturbuje wszystko jest OK. Lecz po wytrysku zaczyna boleć mnie penis. MArtwie się i nie wiem czy to coś poważnego ... Dodam tylko że mam 14 lat. Proszę o odpowiedź :(

brak

No jeśli się nie martwisz, to spokojnie. Ale zawsze możesz zapytać o to lekarza - wtedy będziesz miał większą pewność i będziesz spokojniejszy. Natomiast Twoje odczucia mogą być bardzo trafne jeśli chodzi o ginekomastie. Natomiast trudno jest na odległość powiedzieć czy to na pewno to. :) Pozdrawiam.

brak

witam ma takie pytane moje sutki są jakieś twarde jak je naciskam nie martwię się tym ale czuje że to początki ginekomasti

brak

Dzięki za odpowiedź Pozdrwiam ;)))

brak

Witam. Ja nie jestem wyrocznią, więc nie mogę oceniać Waszych penisów. ;) Pojęcie "właściwej długości" istnieje tylko w głowie każdego z Was. Każdy penis jest "dobry" pod warunkiem, że jest sprawny. Poza tym, masz 13 lat, dopiero zaczynasz na poważnie dojrzewać, a tak samo jak Ty, rozwija się i rośnie Twój członek. Więc nie martw się tym, czy Twój penis jest duży czy nie, jest po prostu odpowiedni, a pamiętaj, że wszystko się jeszcze zmieni. :) Pozdrawiam.

brak

sorki nie napisałem wieku mam 13 lat

brak

Witam mam pewien problem bo nie wiem czy mój penis jest duży bo jak leży to ma 6.5cm a jak stoi to 9.5cm pomóż mi Liberator mam duże3go czy małego bo nie wiem

brak

Dzięki za odpowiedz Liberator.

brak

Witam. Zaczynając od początku... Nie masz pryszczy, a to moim zdaniem świetna sprawa, bo one jednak znacznie utrudniają życie nastolatkom. Włosy pod pachami, owszem dodają męskości, ale gdy ich nie ma, to łatwiej jest zadbać o higienę i o przyjemny zapach. Więc nie wszystko wygląda tak źle. :) A co do tego, że po goleniu szybciej włosy odrastają, to ja osobiście wątpię w to. Bo tam gdzie mają rosnąć to rosnąć będą i nie wpłynie na to żadne zgolenie tych włosów, które już są. Więc jak miałeś mało, to teraz nie masz nic. Więc myślę, że jak odrosną, to póki co zostaw je na swoim miejscu i ciesz się, że one tam są - niech sobie w spokoju rosną. ;) Kolejna sprawa, to tempo Twojego dojrzewania. Skoro tato dorastał później, a że w genach jesteś w połowie tatą, więc to ma spory wpływ na to jak się rozwijasz. A z drugiej strony, to 13/14 lat, to środek okresu dojrzewania, więc wiele jeszcze przed Tobą. Domyślam się, że chciałbyś szybciej się rozwijać aby dorównać rówieśnikom, którzy szybciej dorastają. Ale czy jest sens bycia takim samym jak inni? Przecież Ty jesteś jeden i niepowtarzalny, więc bądź sobą. A dorośniesz w swoim czasie i będzie wszystko ok. Nie ma co się spieszyć, mimo że się chce. :) Pozdrawiam.

brak

Pytanie Do pana Liberatora. Mam 13,5 lat za 2 miesiące 14 i mam problem. Moj penis w spoczynku ma 7-8 cm a jak stoi 11,5 cm. Mam jednego pryszcza na nosie, zero włosów pod pachami, i miałem mało małych czarnych włosów ponad prąciem. Ogólnie to wkurza mnie że jestem tak mało dojrzały jak na swój wiek. Mój tata mówił że też późno dojrzewał. Gdzieś wyczytałem że jak się zgoli włosy łonowe to szybciej odrosną. Tak więc wziąłem żyletkę brata i piankę do golenia i zgoliłem wszystkie włosy łonowe. I moje pytanie: Czy one naprawdę odrosną szybciej? Bo już 3 dzień po i narazie ani jednego włosa. Moim pytaniem też jest to dlaczego nie dojrzewam szybciej? Tu chodzi tylko o to że mój tata później dojrzewał? Proszę o szybką odpowiedz.

brak

Musiałem się cofnąć trochę, żeby przeczytać co pisałeś wcześniej. ;) Skoro nie ma wytrysku, to ten płyn, który się pojawia, to zapewne preejakulat. Na początku tak jest, że zanim pojawi się sperma, to wydziela się tylko ten właśnie płyn nawilżający. Z czasem proporcje się zmieniają i pojawia się więcej spermy. Jesteś jeszcze młody. Daj sobie czas na dorastanie. Pozdrawiam.

brak

witam pisałem już wcześniej że nie leci mi sperma ale jak się masturbuje nawet bez stron pornograficznych to wycieka mi ogromna kropla płynu ale w środku jest nie czysty biały kolor t o się kleji ale jak jakiś glut proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co to jest zgłoszenie do liberatora

brak

Czołem. Najprościej mówiąc - dojrzewasz inaczej niż koledzy. A dlaczego? Ponieważ Ty jesteś tylko jeden i rozwijasz się w sposób indywidualny dla siebie. :) Zapewne rówieśnicy zaczęli szybciej dojrzewać niż pozostali, w tym Ty. Nie porównuj się z nimi, bo nie jesteś nimi. Ja wiem, że to nie takie proste, ale tak to już jest, że dojrzewa każdy inaczej. Owłosienie pojawi się lada moment i po problemie, resztą się nie martw. Wyrośniesz jeszcze, nawet się nie obejrzysz. ;) Pozdrawiam.

brak

Witajcie! Liberator mam do Ciebie pytanie mam 13 lat i jestem strasznie niski ledwo 150cm gdyż inni moi koledzy maja 160-180cm. Mój penis w czasie spoczynku ma 6cm a kiedy ustanie ma 9,5cm przy tym owłosienie obok członka mam nie wielkie nawet bardzo male. Inni ludzie mysla ze ide do 5 klasy poradz co mam zrobic lub wytlumacz mi troche. Był bym wdzieczny

brak

Określenie "mały", "duży", to znaczenie, które siedzi w naszej głowie, a nie w majtkach. Każdy jest dobry. :) Poza tym, jesteś w okresie dojrzewania, więc zmiany, zmiany, zmiany... ;) Pozdrawiam.

brak

Witam! Mam 14 lat i mój penis ma 4 cm a gdy stoi to 8 cm. Martwię się czy nie jest on za mały.

brak

Aha Dzieki Liberator :D

brak

Witam. Rozumiem Twoje obawy i lęki, bo presja związana z seksualnością, dojrzewaniem - jaka obecnie jest, nie pomaga w takich sytuacjach. Ale również sam wpędzasz się w tą karuzele, poprzez myślenie właśnie takimi kategoriami. Postaraj się przewartościować postrzeganie siebie i świata i nie spoglądać na to poprzez pryzmat tego jakiego masz penisa, czy jesteś wystarczająco owłosiony i męski. To zupełnie nie świadczy o tym, jakim jesteś człowiekiem. Ale szkoda tutaj miejsca na takie wywody. Do rzeczy... Sprawa późniejszego dojrzewania może być spowodowana zaburzeniami w gospodarce hormonalnej, lub też genetycznie jest spowolnione. Dowiedz się jak dorastał ojciec, mama, czy bliższa rodzina. Jeśli chodzi o hormony, to wybierz się do lekarza - endokrynologa, na badania. Zastanawiam się trochę, jak wyglądały badania w szkole u Ciebie? W razie pytań lub chęci rozmowy odezwij się na gadu - 3137630. Pozdrawiam i głowa do góry. :)

brak

Witam! Mam problem z dojrzewaniem. Mianowicie - jako 19-latek nie jestem do końca wykształcony fizycznie. 2-3 miesiące temu przestałem w tak błyskawicznym tempie rosnąć, a przede wszystkim nie zauważyłem jeszcze jakiegokolwiek przyrostu tkanki mięśniowej. Co więcej, niewielki zarost w okolicach penisa, na nogach rękach, czy pod pachami, a przede wszystkim brak zarostu na twarzy i klatce powodują we mnie po prostu wstyd, niechęć do siebie, nie wspominając już o lęku przed współżyciem przez niewielkiego, 13 cm członka. Przez taką dziecinną twarz brak mi też pewności siebie. Najgorsze jest to, że nie wiem, co mam robić, czy też przez co to jest spowodowane... Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam!

brak

No więc tak, na początek zadanie dla Ciebie. Znajdź trochę czasu i prześledź poniższe komentarze - tam znajdziesz sposób na to, aby potrenować rozciąganie napletka w ciepłej wodzie podczas kąpieli. Przeczytaj uważnie i jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, lub coś będzie nie jasne, to zapraszam na gadu. :) Pozdrawiam.

brak

Mam Pytanie Liberatorze:mam 13 lat mój penis we wzwodzie ma 10,5 cm a gdy ,,Leży" 6 cm. Podczas Spoczynku moge ściągnac napletek spokojnie i nawet poza żołądż.Lecz gdy Stoi Moge Sciagnac Do Połowy.Wędzidełko mam Dobre.Byłęm na Badaniu na Stulejke.Nie Mam Jej.(Nigdy Nie Idzcie na To Badanie).Napletek mi Przeszkadza.Gdy Lezy nic nie Przeszkadza.Lecz Gdy Stoi Len Otwór w napletku jest za wąski.Prosze o Pomoc. :D Ps.Mam Duże Czarnawe włoski wokół penisa.

brak

Dzięki za odpowiedź.

brak

No to wygląda to na związek anatomiczny wzwodu i jakiegoś ucisku na pęcherz moczowy lub coś w tym stylu. No ale to nie jest diagnoza, więc po fachową ocenę problemu musisz się zgłosić do lekarza. Bo jest to kłopotliwe zapewne dla Ciebie. A co do skrzywienia, to jeśli nie jest duże, i tzw. "miękkie", to nie powinno sprawiać kłopotu przy współżyciu. No ale w zasadzie, to przekonasz się o tym dopiero podczas seksu. :) Pozdrawiam.

brak

Niestety faktycznie idę do WC. I to przychodzi wraz ze wzwodem. I czy mógłbym prosić o drugie pytanie, które zadałem

brak

Witam. Piszesz, że po wzwodzie chce Ci się siku, ale to jest tylko takie uczucie, czy faktycznie idziesz do toalety? I czy taka sytuacja występuje po samym wzwodzie? Bo często po masturbacji przychodzi chęć odwiedzenie WC, aby się wysikać. ;) Pozdrawiam.

brak

Witam! Mam 15 lat. A problem wygląda tak: Po każdym wzwodzie chce mi się siku. Czy to normalne w tym wieku? Penis w spoczynku 8cm w wzwodzie dochodzi nawet do 16cm. Aha i jeszcze jedno pytanie odnośnie mojego penisa. Niestety jest on zakrzywiony w dół podczas wzwodu. Nie mam problemów z wędzidełkiem.

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 right

Dodaj komentarz