Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Zadaj pytanie Odpowiedzi na Wasze
pytania udziela
Psychoterapeutka
Anna Lissewska
Nasza lista tematów to ponad 100 pytań na temat seksu, miłości, dojrzewania, problemów miłosnych - czyli codziennych problemów nastolatków. SKOCZ DO LISTY TEMATÓW
Podana dobrze i w zgodzie z rzeczywistym zapotrzebowaniem wiedza na takie tematy jak MIŁOŚĆ i SEKS jest każdemu w każdym wieku. Moje kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć uświadamiających przekonało mnie, że różnym z różnych powodów:
1 Jednym po to, by zaspokoili ciekawość, a nie zaznali szoku, chcąc ją zaspokoić w niewłaściwy sposób
2 Drugim, by nie bali się dorastać
3 Trzecim, by nie popełniali błędów i nie musieli potem żyć z ich konsekwencjami
4 Kolejnym, by zaznali spokoju, następnym, by nabrali pewności siebie, itd., itd., itd.
Spotkałam się z opinią, że gdyby nie poruszano tematów intymnych, nie wywoływałoby to wilka z lasu. Ludzie! Wilk siedzi tam od początku! Wszystkie pytania, które są mi zadawane, od dawna siedzą w czyichś głowach i domagają się odpowiedzi. Naiwnością dorosłych jest, że mogą odizolować swoje dzieci od świata. A świat jest pełen intymnych tematów! Nie powstrzymamy dojrzewania, sygnałów z ciała i psyche, głupotą byłoby udawać, że dzieci to aseksualne istoty, tylko źli dorośli poprzez media je brukają. Strach pomyśleć, ile takich pytań, przez ile dni i nocy siedzi w ludziach, którzy nie mają szczęścia spotkać kogoś, komu mogliby je zadać i budzi niepotrzebne lęki i nakłania do głupot. Dlatego to robię - chodzę po szkołach i mówię o miłości i seksie, a teraz pisze do Was na Nastek.pl.
Na mojej stronie dostępna jest już książka "Nastek.pl czyli przewodnik po życiu nie tylko dla nastolatków, ich rodziców i pedagogów" oparta na pytaniach, które zadali mi uczniowie na moich lekcjach i Wy - czytelnicy tego działu. Samych pytań zadanych w szkołach było do tej pory ponad 6000, Waszych pytań nie jestem już w stanie zliczyć. Czy to niewystarczający dowód, że trzeba to robić?!
Pytać możecie dalej, o wszystko, co dotyczy szeroko rozumianej intymności. Na Wasze mejle odpowiadam w czynie społecznym, dlatego szanujcie mój czas i zanim do mnie napiszecie, dobrze poszukajcie odpowiedzi w artykułach i komentarzach. Na co dzień pracuję jako psychoterapeutka, więc chętnie też podzielę się wiedzą psychologiczną dotycząca seksu, miłości i dojrzewania.
1 2 3 4 5 right