Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook
Halloween w Energylandia

Zadaj pytanie Odpowiedzi na Wasze
pytania udziela
Psychoterapeutka
Anna Lissewska
Nasza lista tematów to ponad 100 pytań na temat seksu, miłości, dojrzewania, problemów miłosnych - czyli codziennych problemów nastolatków. SKOCZ DO LISTY TEMATÓW
Podana dobrze i w zgodzie z rzeczywistym zapotrzebowaniem wiedza na takie tematy jak MIŁOŚĆ i SEKS jest każdemu w każdym wieku. Moje kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć uświadamiających przekonało mnie, że różnym z różnych powodów:
1 Jednym po to, by zaspokoili ciekawość, a nie zaznali szoku, chcąc ją zaspokoić w niewłaściwy sposób
2 Drugim, by nie bali się dorastać
3 Trzecim, by nie popełniali błędów i nie musieli potem żyć z ich konsekwencjami
4 Kolejnym, by zaznali spokoju, następnym, by nabrali pewności siebie, itd., itd., itd.
Spotkałam się z opinią, że gdyby nie poruszano tematów intymnych, nie wywoływałoby to wilka z lasu. Ludzie! Wilk siedzi tam od początku! Wszystkie pytania, które są mi zadawane, od dawna siedzą w czyichś głowach i domagają się odpowiedzi. Naiwnością dorosłych jest, że mogą odizolować swoje dzieci od świata. A świat jest pełen intymnych tematów! Nie powstrzymamy dojrzewania, sygnałów z ciała i psyche, głupotą byłoby udawać, że dzieci to aseksualne istoty, tylko źli dorośli poprzez media je brukają. Strach pomyśleć, ile takich pytań, przez ile dni i nocy siedzi w ludziach, którzy nie mają szczęścia spotkać kogoś, komu mogliby je zadać i budzi niepotrzebne lęki i nakłania do głupot. Dlatego to robię - chodzę po szkołach i mówię o miłości i seksie, a teraz pisze do Was na Nastek.pl.
Na mojej stronie dostępna jest już książka "Nastek.pl czyli przewodnik po życiu nie tylko dla nastolatków, ich rodziców i pedagogów" oparta na pytaniach, które zadali mi uczniowie na moich lekcjach i Wy - czytelnicy tego działu. Samych pytań zadanych w szkołach było do tej pory ponad 6000, Waszych pytań nie jestem już w stanie zliczyć. Czy to niewystarczający dowód, że trzeba to robić?!
Pytać możecie dalej, o wszystko, co dotyczy szeroko rozumianej intymności. Na Wasze mejle odpowiadam w czynie społecznym, dlatego szanujcie mój czas i zanim do mnie napiszecie, dobrze poszukajcie odpowiedzi w artykułach i komentarzach. Na co dzień pracuję jako psychoterapeutka, więc chętnie też podzielę się wiedzą psychologiczną dotycząca seksu, miłości i dojrzewania.
1 2 3 4 5 right