Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Syn Neptuna - recenzja

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2012-05-16
Odsłony: 3632
Autor: Nadeine

Jak dorosnę, zostanę Percym Jacksonem.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy, Kroniki rodu Kane, a teraz Olimpijscy Herosi – jeśli chodzi o pisanie świetnych serii, Rick Riordan nie próżnuje. Syn Neptuna, podobnie jak Zagubiony Heros, osadzony jest w realiach znanych z Percy'ego Jacksona. Wydawać by się mogło, że obie części opowiadają tę samą historię, ze zmienionymi imionami głównych bohaterów. Jest Percy, który podobnie jak Jason stracił pamięć, jego kompani i oczywiście Bardzo Ważna Misja. Na szczęście, nie bez powodu Rick Riordan jest jednym z moich ulubionych pisarzy, bowiem Syn Neptuna okazał się być lepszy, dużo lepszy, niż oczekiwałam.

Percy Jackson nie pamięta nic prócz swojego imienia i jasnowłosej dziewczyny o imieniu Annabeth. Kiedy ucieka przed krwiożerczymi gorgonami, spotyka starą hipiskę proszącą o pomoc w dojściu do Obozu Jupiter. Mając do wyboru ucieczkę samemu nad ocean, gdzie mógłby być bezpieczny, i zaniesienie staruszki do jakieś obozu, którego nawet nie zna, Percy działa, jak ma w zwyczaju. Nie, nie ucieka do bezpiecznej błękitnej toni i nie żyje na dnie oceanu do końca swoich dni, tylko bierze kobietę na ręce i niesie tam, gdzie prowadzą wszystkie drogi – do Rzymu. A przynajmniej do jego cząstki, która uformowała Obóz Jupiter.

Młody heros poznaje legionistów Piątej Kohorty z Dwunastego Legionu: surową i straszną Reynę, z którą wiążą się niezbyt dobre wspomnienia, które tylko ona z ich dwójki pamięta, niezdarnego Franka, który w rzeczywistości jest dużo odważniejszy i Hazel, która skrupulatnie skrywa swoją tajemnicę, dumnego i pogardliwego Oktawiusa, składającego ofiary z niewinnych pluszowych pand i wiele więcej ciekawych osób. Ale jeden z legionistów całkowicie mnie zaskoczył, nie sądziłam, że się pojawi w książce. Kto to dokładniej? Przekonajcie się sami.

Tymczasem Percy, Frank i Hazel wyruszają na niezwykle ważną dla obozu misję (Reyna jako szefowa zgodziła się na to przez groźby Marsa), która może zaważyć na jego istnieniu. Większość obozowiczów zaczęła wtedy myśleć, że córka Plutona Hazel, niezdarny Frank i całkiem obcy Percy zawiodą i że niemożliwym jest fakt, iż oni należą do wielkiej przepowiedni o Siedmiorgu. Potem jest już tylko walka na śmierć i życie, czerwona i oczytana harpia Ella, ziarniste kupidyny, spalone drewienko i Śmierć we własnej osobie.

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak książki Drużyna: Góra Skorpiona - recenzja John Flanagan jaki jest, wie każdy, kto choć raz zetknął się ze sławną serią Zwiadowcy...
brak książki Dreszcz 2: Faceci w czerni - recenzja Ratowanie Polski przed oprychami niewiele zmienia Ryśka – wciąż trochę popije, spowoduje parę bójek, to...
brak książki Takeshi. Cień śmierci - recenzja Rodzima fantastyka nie jest zła, czego dowodzi taki Dukaj czy Sapkowski. A mimo to ludzie...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz