Przedstawiamy powieść Jeffa Zentnera uznaną za jeden z trzech najlepszych literackich powieści młodzieżowych 2016 roku! Król węży już w sprzedaży!

Wyobraź sobie, że masz rzesze fanów na swoim blogu, a nienawidzą cię koledzy z twojej własnej szkoły…

Albo że tworzysz piękne piosenki i chowasz je do szuflady, bo jesteś pośmiewiskiem w małym miasteczku…

Albo może pełen kompleksów z powodu swojego wyglądu jesteś jedynym w okolicy fanem znanej serii fantasy i możesz o tym rozmawiać wyłącznie w necie?

Byłbyś całkowicie samotny, gdyby nie wsparcie przyjaciół.

Dlaczego jedni otrzymują od rodziców miłość i wolność, inni nieustanną krytykę i przemoc, a jeszcze inni wyłącznie wymagania i genetyczne obciążenia?

Kiedy żarliwa wiara prowadzi do zniewolenia, a charyzma do sekty?

Jak sobie poradzić z rodzącym się w sercu uczuciem?

Kto doda odwagi przy wyborze drogi życiowej, gdy kończysz szkołę i wszechogarnia cię strach przed sobą i światem?

Lydia, Dill i Travis. Każde z nich jest inne… Razem dorastają na Południu Stanów…

Potem położyli się na plecach i patrzyli na gwiazdy migające między szynami, słuchając ciemnej rzeki. Być może to już wszystko, pomyślał Dill. Być może już nic lepszego w życiu nie dostaniesz. Ta chwila. Właśnie teraz.

– Czytałem, że wiele spośród gwiazd, które widzimy, już nie istnieje. Umarły, ale światło dociera do Ziemi dopiero po milionach lat – powiedział.

– Nie najgorsza śmierć – stwierdziła Lydia. – Świecić przez miliony lat, chociaż już cię nie ma.

„Król Węży” schwytał mnie w swe sploty i kazał przewracać stronę za stroną do bardzo późna w nocy. Triumf godności ludzkiej i miłości.

– STEPHANIE PERKINS, „New York Times”, autorka bestsellera Anna i pocałunek w Paryżu.

„Król Węży” to książka, której nie zdołasz się oprzeć i której nie zapomnisz. Jako chłopak z Południa smakowałem każdą sylabę, a jako czytelnik po prostu zakochiwałem się w każdym kolejnym akapicie.

– JOHN COREY WHALEY, finalista National Book Award i zdobywca Printz Award.

KRÓL WĘŻY to wydarzenie literackie 2016 roku:

A William C. Morris Award Winner

A New York Times Notable Book

An Amazon Best Book of the Year

 Kirkus Reviews Best Book of the Year

A Publishers Weekly Best Book of the Year

A Shelf Awareness Best Teen Book of the Year

JEFF ZENTNER jest piosenkarzem, kompozytorem i gitarzystą, nagrywał wspólnie z Iggym Popem, Nickiem Cave’em i Debbie Harry. Jeff nie tylko tworzy i nagrywa własną muzykę, lecz również pracuje z młodymi muzykami podczas obozów Tennessee Teen Rock Camp, które zainspirowały go do napisania powieści dla młodych czytelników. Mieszka w Nashville z żoną i synem. Król Węży to jego pierwsza książka. Możecie śledzić go na Facebooku, Instagramie i na Twitterze pod @jeffzentner.

Na temat Króla Węży Jeff mówi tak: „Chciałem napisać o młodych ludziach, którzy próbują żyć godnie i odnaleźć piękno w zapomnianym, nieciekawym miejscu. Którzy zastanawiają się, co się stanie z ich marzeniami, kiedy przekroczą granicę hrabstwa. Ta książka to list miłosny do tych młodych ludzi i do wszystkich, którzy kiedykolwiek czuli się tak jak oni, niezależnie od tego, gdzie i w jakich okolicznościach dorastali”.