Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Skarpetkowy potwór – recenzja premierowa

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2017-04-03
Odsłony: 508
Autor: Rociel

Zastanawialiście się kiedyś jak może wyglądać recepta na bajkę niemalże doskonałą? Jeżeli tak, to powinniście przyjrzeć się bliżej najnowszej pozycji Doroty Schrammek, która wydaje się odnalazła właśnie taką receptę.  W najnowszej książce jej autorstwa zarówno małych i dużych czytelników czeka siedem zaskakujących opowieści, w których mieszanina magii, humoru i szczypty wzruszenia zaczaruje do tego stopnia, że nie pozwoli oderwać się aż do ostatniej strony. Serdecznie zapraszam do lektury premierowej recenzji Skarpetkowego potwora.

Na książkę składa się siedem historii, w tym tytułowy Skarpetkowy potwór. I choć wszystkie cechuje krótka forma, to bynajmniej nie przekłada się ona na ubóstwo przedstawionych przez autorkę bajek. Wręcz przeciwnie, na zaledwie kilku stronach Dorota Schrammek snuje przewrotne historyjki, które nie raz zaskoczą czytelnika. Czy to wyjątkowo ciepłym zakończeniem, które wywoła szeroki uśmiech na twarzy, czy to za sprawą zaskakującego morału, gdy opowieść za sprawą kilku ostatnich zdań zmieni całkowicie swój wydźwięk. Każda z przedstawionych historii uczy czegoś, jednak robi to w sposób subtelny, nie przekazując wprost gotowego przepisu, co i jak powinno wyglądać, a zachęcając do zastanowienia się nad poruszonym tematem. Tego typu historie zdecydowanie warto czytać razem z dzieckiem, a po skończonej lekturze zachęcić do rozmowy na temat tego, co się właśnie przeczytało.

Przedstawione w książce historie skierowane są dla dzieci w wieku około czterech do sześciu lat, cechuje je prosty i przyjemny w odbiorze język. Tym jednak, co zasługuje na największą uwagę jest sposób, w jaki poprowadzone zostały opowieści – czytelnik ma wrażenie, jakby patrzył na świat oczami dziecka, bowiem to właśnie dzieci, można powiedzieć rówieśnicy czytelników, do których skierowany jest zbiór, są bohaterami zebranych historii. Dzięki temu zabiegowi dzieciom łatwiej będzie zrozumieć poruszane problemy, a także zżyć się z bohaterami opowieści, dorosłemu zaś przypomną, że dzieci potrafią w całkiem inny sposób odbierać rzeczywistości.

Książka mimo niewielkiej objętości została wydana w twardej oprawie, a wewnątrz poza niezwykłymi historiami czytelnik znajdzie kolorowe ilustracje, które z pewnością ucieszą małego czytelnika i będą stanowiły dodatkową atrakcję podczas lektury.

Skarpetkowy potwór to swego rodzaju wyjątkowy zbiór opowiadań, nad którego lekturą warto pochylić się wraz z dzieckiem, zapraszając go do świata niebanalnych, a jednocześnie prostych w odbiorze historii, które stanowią zarówno przyjemną lekturę, a przy tym uczą. Jeżeli szukacie książki dla swojej pociechy i pragniecie jednocześnie połączyć przyjemne z pożytecznym, bez obawy, że dziecko się zanudzi, nie musicie już dalej szukać. Koniecznie sięgnijcie po Skarpetkowego potwora  Doroty Schrammek.

Ocena: 10/10

Sara Glanc

Kosz z Książkami


Przeczytaj inne arty

brak książki Fałszywy pocałunek - recenzja Księżniczka uciekająca prze aranżowanym małżeństwem z nieznanym mężczyzną? Było. Cny rycerz wyruszający na jej poszukiwanie?...
brak książki Zapiski z Rakki. Ucieczka z państwa islamskiego Prawda jest taka, że dopóki nie doświadczymy czegoś złego osobiście to nie wierzymy, że tragedia...
brak książki Recenzja: Misery – pisarz i jego najzagorzalsza fanka Moja przygoda z twórczością Stephena Kinga zaczęła się dość niefortunnie. W szkole podstawowej sięgnęłam po...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 0


Dodaj komentarz