Z przyjemnością informujemy, że dwa wyjątkowe tytuły od wydawnictwa Wielka Litera są już dostępne w sprzedaży. Z przyjemnością przedstawiamy Dom Hitlera i Sieć podejrzeń.

 

„Dom Hitlera” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych drugą wojną światową i historią ale nie tylko. Autorka przedstawia Hitlera w zupełnie nowy sposób, poprzez analizę wnętrz w których mieszkał, przebywał, urządzał. Przy okazji obnaża mechanizmy propagandy, które kształtowały wizerunek Hitlera poprzez kontrolowane publikowanie zdjęć i informacji z jego życia prywatnego. Bogato ilustrowana, pięknie wydana publikacja z pewnością zainteresuje też wszystkich entuzjastów historii sztuki i historii designu.
„Sieć podejrzeń” to natomiast wciągający thriller psychologiczny. Szanowany uniwersytecki wykładowca Evan Birch zostaje oskarżony o zabójstwo uczennicy z pobliskiej szkoły. Evana coraz ciaśniej oplata sieć podejrzeń. Nie pomaga mu nawet jego ukochana filozofia, której przez lata nauczał. Nawiązania do rozmaitych idei filozoficznych doskonale urozmaicają coraz bardziej zagmatwaną fabułę i zmuszają do refleksji na temat prawdy i kłamstwa. W przygotowaniu ekranizacja  powieści, w której główną rolę zagra  Nikolaj Coster-Waldau (Gra o Tron)