Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Był sobie król… Poczet Piastów – lekcja historii nie tylko dla najmłodszych

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2017-03-14
Odsłony: 380
Autor: Rociel

Z nauką historii różnie bywa. Czasami z przyjemnością słuchamy o dawnych czasach i sami doszukujemy się coraz to nowszych informacji, a niekiedy trudno powstrzymać narastającą chęć ziewania z nudów. W dużej mierze wszystko zależy od tego jak opowiada się o historii. I nikt chyba nie zaprzeczy, że dzieci zdecydowanie trudniej nią zainteresować. Dlatego z tym większą przyjemnością przedstawiam pierwszą część trzytomowego cyklu Był sobie król… w której Mariusz Wollny przedstawia poczet Piastów i robi to w sposób, który porywa zarówno tych młodszych jak i starszych. Serdecznie zapraszam do lektury recenzji!

Mariusz Wollny w swojej najnowszej książce przedstawia poczet Piastów, otwierający trzytomowy cykl popularnonaukowy Był sobie król…. W tym tomie przyjdzie czytelnikowi poznać najdawniejszych władców Polski, zarówno tych prawdziwych , jak i postacie legendarne, wymyślone przed dawnych kronikarzy. Nie zabraknie więc historii o Lechu, Czechu i Rusie, o Popielu co go zjadły myszy, ale także wielu mniej znanych opowieści. Niezależnie jednak, czy będziemy czytać historie już nam znane, czy zupełnie nowe, będziemy to robić z równą przyjemnością. Autor bowiem serwuje nie kolejną nudną lekcję historii, a snuje interesująca opowieść o zamierzchłych czasach, w których często miesza się z rzeczywistość i fikcja.

Ciekawym zabiegiem są wtrącane przez autora w tekście własne przemyślenia i wyobrażenia na temat opowiadanej historii. Stanowią one nieco inne spojrzenie na przedstawiane losy, a przy tym idealnie wpasowują się w całość. A w razie gdyby komuś jednak nie przypadły do gustu, są tak oznaczone, że czytelnik spokojnie może je pominąć, zagłębiając się w dalsze opisywane w książce dzieje.

Tym, co rzuca się jako pierwsze w oczy czytelnika, jest fantastyczne wydanie książki. Duży format, twarda oprawa, dobry jakościowo papier już same w sobie stanowią ogromne atuty, a do tego wszystkiego należy także dodać fantastyczne ilustracje autorstwa Zuzy Wollny. Nieco karykaturalne, pełne żywych kolorów osobiście bardzo przypadły mi do gustu i stanowiły fantastyczne uzupełnienie lektury.

Był sobie król… Poczet Piastów to fantastyczna lekcja, ale także przygoda z historią, która porwie zarówno młodszych jak i starszych czytelników, zaczynających odkrywanie historii Polski. Książkę czyta się lekko i z prawdziwą przyjemnością, a dzięki szczypcie humoru i nieco mniej poważnemu spojrzeniu na niektóre kwestie odkrywanie losów pierwszych polskich władców jeszcze nigdy nie było tak zabawne i ciekawe. Do tego wszystkiego dodajmy fantastyczne wydanie i barwne ilustracje. Podsumowując: Nic tylko siadać do lektury.

Ocena: 9/10

Sara Glanc

http://koszzksiazkami.pl/


Przeczytaj inne arty

brak książki Fałszywy pocałunek - recenzja Księżniczka uciekająca prze aranżowanym małżeństwem z nieznanym mężczyzną? Było. Cny rycerz wyruszający na jej poszukiwanie?...
brak książki Zapiski z Rakki. Ucieczka z państwa islamskiego Prawda jest taka, że dopóki nie doświadczymy czegoś złego osobiście to nie wierzymy, że tragedia...
brak książki Recenzja: Misery – pisarz i jego najzagorzalsza fanka Moja przygoda z twórczością Stephena Kinga zaczęła się dość niefortunnie. W szkole podstawowej sięgnęłam po...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MARATON GROZY Z PREMIERĄ DZIEDZICTWAfilmy
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 0


Dodaj komentarz