Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Pamiętnik diabła – Odważysz się przeczytać?

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2017-03-06
Odsłony: 411
Autor: Rociel

Niektóre książki potrafią wstrząsnąć czytelnikiem i nawet kilka dni po skończonej lekturze, trudno otrząsnąć się i przestać o nich myśleć. Do takich książek zdecydowanie można zaliczyć Pamiętnik diabła Adriana Bednarka – pisarski debiut, będący jednocześnie pierwszym tomem losów Kuby Sobańskiego. Jeżeli macie w sobie dość odwagi zapraszam do lektury Pamiętnika diabła i odkrycia jaki sekret skrywa idealne życie głównego bohatera.

Kuba Sobański zaprasza Was do swojego idealnego świata. Bo czyż inaczej można nazwać rzeczywistość dwudziestodwuletniego studenta prawa, na którą składają się dostanie życie w ekskluzywnym mieszkaniu, bogaci rodzice, idealna dziewczyna i perspektywa jeszcze lepszej przyszłości? Jednak pozory często bywają mylące i Ci, którzy zazdroszczą Kubie jego życia nawet nie domyślają się gry, jaką prowadzi na co dzień. Któż mógłby się domyślić, że za murami idealnego życia i maską dobrego studenta skrywa się twarz seryjnego mordercy? Jeżeli macie dość odwagi przekonajcie się co dzieje się gdy skrywane żądze przejmują władzę nad człowiekiem. Po lekturze Pamiętnika diabła nic już nie będzie takie jakim wydawało się na początku.

Nietrudno się domyślić, że skoro rozpoczynamy lekturę pamiętnika przyjdzie nam towarzyszyć w każdej chwili życia Kuby Sobańskiego, a co ważniejsze zyskamy wgląd w jego myśli. I właśnie owo zagłębienie się w umysł seryjnego mordercy jest największym atutem książki. Autor prowadzi nas w meandry umysłu okupywanego przez jego własne żądze, których zaspokojenie przysłania wszystko inne. Na pierwszy plan wychodzą również ponadprzeciętna inteligencja, umiejętność logicznego i szybkiego myślenia, a także przewidywania skutków własnych zachowań, co w połączeniu z przekonaniem o własnej wyższości i bezkarności daje nad wyraz niebezpieczną mieszankę.

I choć podczas lektury przyjdzie nam śledzić przygotowania bohatera i akty zbrodni, trudno mówić o jakiejś nienawiści czy pogardzie do niego. Wręcz przeciwnie, Adrian Bednarek stworzył portret seryjnego mordercy, do którego czytelnik się przywiązuje i którego losy śledzi się z zapartym tchem, ale także przerażeniem. A to zdecydowanie nie jest wyczynem łatwym. Tak samo jak stworzenie tak dopracowanego portretu psychologicznego zdawałoby się zabójcy idealnego.

Książka została wydana w miękkiej okładce i nie odbiega jakością od standardowych wydań. W tym miejscu warto jednak dodać, że niedługo do sprzedaży trafi drugie wydanie Pamiętnika diabła z nową okładką, która, moim zdaniem, prezentuje się o wiele lepiej. Z  resztą oceńcie sami.

 Pamiętnik diabła to wyjątkowo udany debiut, a jako, że przeczytałam go po kolejnych książkach Adriana Bednarka, powiem, że w tym wypadku dobry początek kariery pisarskiej, jest dopiero przedsmakiem tego, co czeka na osoby, które sięgną po kolejne książki jego autorstwa. Historia Kuby Sobańskiego wciąga, zaskakuje, a przy tym jest opowiedziana w niezwykle oryginalny i przemyślany sposób. Jeżeli tylko macie dość odwagi koniecznie przekonajcie się jaką opowieść skrywa tytułowy pamiętnik.

Ocena: 8/10

Sara Glanc

http://koszzksiazkami.pl/


Przeczytaj inne arty

brak książki Fałszywy pocałunek - recenzja Księżniczka uciekająca prze aranżowanym małżeństwem z nieznanym mężczyzną? Było. Cny rycerz wyruszający na jej poszukiwanie?...
brak książki Zapiski z Rakki. Ucieczka z państwa islamskiego Prawda jest taka, że dopóki nie doświadczymy czegoś złego osobiście to nie wierzymy, że tragedia...
brak książki Recenzja: Misery – pisarz i jego najzagorzalsza fanka Moja przygoda z twórczością Stephena Kinga zaczęła się dość niefortunnie. W szkole podstawowej sięgnęłam po...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz