Przedstawiamy listopadowe i grudniowe premiery od wydawnictwa Jaguar!  Wśród nich znajdziecie kolejny tom popularnej serii Zwiadowcy, najnowszą książkę Joshepha Delaneya oraz finałowy tom trylogii Amy Ewing – Czarny klucz!

 

Czarny klucz
Amy Ewing

czarny-klucz

Od niepamiętnych czasów mieszkańcy zewnętrznych Kręgów samotnego miasta służyli rządzącym w Klejnocie arystokratom. Ale oto nadchodzi czas pomsty i wyrównania rachunków. Sprzysiężenie Czarnego Klucza przygotowuje się do przejęcia władzy. Violet znajduje się w samym środku rebelii, ale konflikt z arystokracją ma dla niej również wymiar osobisty. Jej młodsza siostra, Hazel, została porwana przez Diuszesę Jeziora. Teraz Violet, która tak wiele ryzykowała, by umknąć z Klejnotu, będzie musiała użyć całej swej mocy, by tam powrócić i ocalić nie tylko swoją siostrę, ale również całe Samotne Miasto.

Arena 13 Rytuał
Joseph Delaney

arena-13-rytual

DRUGI TOM SERII „ARENA 13” JOSEPHA DELANEYA,  AUTORA KULTOWYCH „KRONIK WARDSTONE”

Skończył się sezon walk w Kole. W stajni Tyrona, przygotowującej młodych mężczyzn i ich laki do walki na Arenie 13, trwa przerwa. Leif postanawia odwiedzić krainę zamieszkałą przez genthajczyków, rodaków jego ojca. Dzielni Genthai, początkowo nieufni wobec obcego, obdarzają chłopaka zaufaniem, dopuszczając go  odwiecznego okrutnego rytuału. Leif wykazuje się niezwykłą odwagą i nadzwyczajnymi umiejętnościami w walce z trigladą krwiożerczych wilkomorów. Przywódca genthajczyków wtajemnicza go w plan obalenia Protektora i przejęcia władzy w mieście. Po powrocie do rodziny Tyrona Leif będzie musiał dokonać niejednego trudnego wyboru… Czy syn słynnego Matha trafi w końcu na Arenę 13 i pokona Hoba? Czy też bestia z wieży spełni swą groźbę i dopadnie każdego, kogo Leif darzy uczuciem?

Zwiadowcy. Wczesne lata. Bitwa na wrzosowiskachJohn Flanagan

zwiadowcy-wczesne-lata

Pozbawiony tytułu barona Morgarath uciekł z Zamku Gorlan, by uniknąć kary za zdradę stanu. W Araluenie zapanował względny pokój. Jednakże ukrywający się Czarny Lord planuje już swój kolejny ruch i gromadzi armię złożoną z tajemniczych bestii, zwanych wargalami. Duncan, który niedawno zasiadł na królewskim tronie, musi się szykować na wojnę, lecz nie zna dokładnie siły przeciwnika.  Halt podejmuje się trudnej misji. Zamierza wspiąć się na groźne, nieujarzmione dotychczas urwiska Gór Deszczu i Nocy, by zapuścić się na terytorium wroga i poznać jego plany.  W tej wojnie każdy fałszywy ruch może zadecydować o zwycięstwie lub porażce. Stawką w bitwie na wrzosowiskach Hackham są losy całego królestwa.