Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Trzy kolory wystarczą. Rysuj! – poradnik dla każdego

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2016-11-22
Odsłony: 824
Autor: Rociel

Po antystresowych kolorowankach, książkach typu połącz kropki czy kwerkle przyszła kolej na naukę… bazgrołów. Jak przekonuje tytuł Sary Skeate Trzy kolory wystarczą. Rysuj!

trzy-kolory-wystarcza-1

Na rynku obecnie panuje moda na wszelkie publikacje zachęcające do kreatywności. Po tej książce nie będziemy jednak kolorować, mazać ani jej niszczyć. Jest bardziej podręcznikiem do nauki rysowania – jednak nie tego profesjonalnego, jedynie podstaw, bardziej bazgrołów. Wystarczyć do tego mają trzy kolory : niebieski, czerwony i czarny.

trzy-kolory-wystarcza-3

Czytałam dość dużo publikacji mających uczyć rysowania, gdyż kiedyś bardzo lubiłam to robić, niestety brak czasu spowodował, że przestałam. Często było tak, że czytanie tego typu poradników powodowało we mnie zniechęcenie: albo były zbyt trudne dla mnie do wykonania, albo porady były w miarę proste i zrozumiałe za to przykłady rysunków tam podane tak brzydkie, że nie zachęcały do prób, albo znowu nie wychodziło mi stosowanie się do rad tam zawartych (nigdy nie pojęłam sztuki stosowania linii pomocniczych). Z tą książką jest zupełnie inaczej. Rysunki znajdujące się w niej jako przykłady są bardzo ciekawe i ładne, a co ważne – po przeczytaniu objaśnień naprawdę łatwe do stworzenia! Nigdy nie sądziłam, że w tak prosty sposób mogę stworzyć coś ciekawego. Co do użycia trzech kolorów, zawsze kiedy tworzyłam „bazgroły” np.  na marginesach korzystałam z jednego koloru długopisu, którym aktualnie pisałam. Okazuje się, że dodając tylko dwa inne kolory efekt znacznie się poprawia – nie trzeba korzystać z całej palety barw.

trzy-kolory-wystarcza-4

Poradnik uczy nas jak rysować zwierzątka, buźki, włosy, pióra, litery, jak cieniować i wiele innych. Poza radami i przykładami na końcu można znaleźć także szablony. Uczy, że nie trzeba spędzić dużo czasu żeby narysować coś interesującego. Dzięki niemu rysowanie stanie się naprawdę przyjemne.

Uważam, że książka nadaje się świetnie nawet dla osób, które uważały, że nie mają zdolności plastycznych. To dobry sposób, by nabrać więcej pewności siebie w tym względzie i zabić nudę. Osobiście nadal korzystam z książki jako wzoru podczas rysowania, myślę jednak, że wkrótce nie będzie mi ona potrzebna i będę mogła sama wymyślać pewne wzory na podstawie zawartych w niej rad.

trzy-kolory-wystarcza-2

Książkę wydało wydawnictwo Insignis na dość grubym papierze, można ją wygodnie otworzyć, by leżała kiedy rysujemy.  Żałuję jedyne, że autorka nie stworzyła jej wcześniej, bo właśnie takiego podręcznika rysowania szukałam.

Ocena: 9/10

Magdalena Ostrowska


Przeczytaj inne arty

brak książki Recenzja: Posępny Mononokean tom 2 Drugi tom niesamowitej historii mistrza i nieporadnego ucznia mononokeanu. Gdzie tym razem zaprowadzi przygoda naszych...
brak książki Recenzja: Komornik – czyli nadeszła Apokalipsa   Tematyka Apokalipsy była już nie raz poruszana w fantastyce. Ukazana na wszystkie możliwe sposoby, ze...
brak książki Dożywocie – wyrok: śmierć ze śmiechu! Była sobie taka autorka (a właściwie ałtorka) Marta Kisiel – o niezdrowym pociągu do koloru...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz