Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Hyperversum 2. Sokół i lew - recenzja

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2014-07-15
Odsłony: 1714
Autor: Vicky

Cecilia Randall urodziła się w Modenie i, jak sama mówi o sobie, wyrosła na „chlebie, książkach i komiksach”. Ukończyła studia na wydziale Języków i Literatur Obcych, a także studia w dziedzinie Komunikacji i Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie w Bolonii, po których zaczęła pracować jako graficzka, projektantka stron internetowych i ilustratorka. Hyperversum było jej literackim debiutem.

Hyperversum to historyczne RPG. Gdy jednak przyjaciele grali w grę, coś poszło nie tak i przenieśli się do prawdziwego średniowiecza. Choć Ian, Daniel i Jodie wrócili do domu, ich losy na zawsze zostały związane z historycznym światem. Od pierwszej podróży w czasie minęły dwa lata. Ian, od momentu gdy odkrył siebie w historycznych kronikach, nie marzy o niczym innym niż powrót do swojej ukochanej Isabeau. Jego życie znów nabrało sensu, ale przyświeca mu wyłącznie ten jeden, jedyny cel. Gdy w końcu bohaterom udaje się powrócić do XIII-wiecznej Francji, trafiają w sam środek rebelii.

Drugi tom Hyperversum liczy sobie niemalże 800 stron. Jeśli więc porównać tytuł objętościowo do innych książek, jest on niemal trylogią sam w sobie. Popularnie wydawane powieści liczą około 300 stron. Mimo to historia trzyma ten sam wysoki poziom co w pierwszej części. Liczne zwroty akcji, ciekawa fabuła, w dobrym stylu przekazana treść. Cecilia Randall jest pisarką, z której inni mogą śmiało brać przykład. Stworzony przez nią świat jest rzetelny, szczegółowy i pełen barw.

Realia, które zostały przedstawione w powieści, nie są sztuczne. Pisarka postawiła na to, by przedstawić prawdziwe średniowiecze. Jej historia, choć w gruncie rzeczy fantastyczna, w większości oparta jest na faktach. Książka dopracowana została nawet w najdrobniejszych szczegółach i to również stanowi o jej wyjątkowości. Nic nie zostało w niej stworzone na „odczepnego”.

Również wydanie nie pozostawia wiele do życzenia. Mimo swojej objętości książka została złożona na tyle porządnie, że nie ma szans się rozpaść. Tekst jest dobrze przetłumaczony, a jego edycja wygląda doskonale – nie ma się do czego przyczepić. Graficznie okładki zarówno pierwszego, jak i drugiego tomu przyciągają wzrok. Podczas czytania niekiedy brakuje mapy, ale da się bez tego jakoś obejść, choć byłoby miło, gdyby autorka zdecydowała się ją dodać.

Intrygi, walka, niespodziewane zwroty akcji – to wszystko znaleźć można w Hyperversum. Cecilia Randall niezwykle precyzyjnie wykreowała swoich bohaterów oraz świat, w którym przyszło im się znaleźć. Przyjaźń, miłość, trudne wybory – niczego nie zabraknie w tej powieści. Do tego napisana została tak, że trudno się od niej oderwać, nawet mimo faktu jak wiele liczy sobie stron. Hyperversum to książka na poziomie i powieść naprawdę godna polecenia.


Przeczytaj inne arty

brak książki Larista - recenzja Larista to historia o miłości, która może przezwyciężyć wszystko. Powieść jest lekką i przyjemną, momentami również...
brak książki Play - recenzja Który nastolatek nie marzyłby o sławie – by świat legł u jego stóp? Czasami marzenia...
brak książki Mroczny triumf - recenzja Zadowolona po przeczytaniu Posępnej litości z przyjemnością sięgnęłam po kontynuację, która zapowiadała się naprawdę obiecująco....

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz