Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Na krawędzi nigdy - recenzja

0 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)Ocena: 5 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2014-03-07
Odsłony: 2044
Autor: Miiincik

Dorośli kochają w inny sposób, a nie w jedyny.

Nasze życie jest takie przewidywalne. Rano pobudka, szybki prysznic, śniadanie. Później szkoła lub praca, powrót do domu – już mamy popołudnie. Obiad, chwila relaksu, następnie odrabianie lekcji, w przypadku osób dorosłych przygotowanie się do pracy. I tak mija dzień za dniem, poziom szczęścia wyznaczają zbawcze dni weekendu. A już pełnią radości jest dłuższy weekend, ferie zimowe, najlepiej wakacje. Monotonia dnia codziennego. Może i czasami zdarzy się coś ciekawego i odmiennego, lecz zwykle przez całe życie robimy to samo. Przywykamy do trudów codzienności, stajemy się obojętni na różne sprawy. Niektórzy nie potrafią tak żyć. Więc uciekają. Od problemów, toksycznego towarzystwa, nałogów. Uciekają nawet od samych siebie. Z nadzieją, że gdzieś indziej będzie lepiej – albo przynajmniej inaczej. Bardziej różnorodnie.

Camryn Bennet ma już dość mieszkania z matką, zmagania się z problemami. Jest marzycielką i praktycznie od zawsze w jej głowie pojawia się obraz podróży w nieznane. W rodzimej miejscowości trzyma ją jedynie przyjaciółka. Lecz kiedy dwudziestolatka kłóci się z Natalie o chłopaka, postanawia uciec. Już na dworcu autobusowym decyduje się na podróż do Idaho. A tam, w mało komfortowym autobusie, poznaje kogoś, kto zmieni jej życie. Nazywa się Andrew Parrish i jest nieziemsko przystojnym dwudziestopięcioletnim mężczyzną, fanem starego rocka, wolności i życia pełnego przygód.

Lepiej unikać emocji, niż pozwolić, by cię dopadły i powaliły, a ponieważ nic nie trwa wiecznie, w końcu wszystko, co dobre, będzie boleć jak diabli.

W sumie to sama nie wiem, jaki diabeł mnie podkusił, żebym sięgnęła po to czytadło. Po prostu – najzwyczajniej w świecie – przeczytałam intrygujący tytuł, spojrzałam na boską okładkę i pochłonęłam wzrokiem ciekawy opis. I wyszło jak wyszło, czyli Na krawędzi nigdy zagościło w mojej biblioteczce. Wreszcie rozpoczęłam lekturę. Pierwsze rozdziały nieszczególnie mnie przekonały, lecz później było wyłącznie lepiej. Nawet nie zauważyłam, kiedy stałam się częścią tej historii, a wzruszające i jakże emocjonalne losy Cam i Andrew tak mnie wciągnęły, że nie mogłam się oderwać od lektury, a kiedy już musiałam zrobić przerwę w czytaniu, moje myśli wciąż wracały do akcji Na krawędzi nigdy. Nawet teraz – dzień po pożegnaniu z powieścią – przez moją głowę przelatują urywki fabuły, przypominam sobie najzabawniejsze momenty oraz chwile, które mnie wzruszyły. Bo musisz wiedzieć, Czytelniku, że książka Pani Redmerski jest mieszanką wybuchową. Nie raz i nie dwa humor Andrew sprawi, że wybuchniesz gromkim śmiechem, lecz zdarzy się i tak, że czytając o dramatycznych losach postaci, w oku zakręci ci się łezka. Przy pochłanianiu książki towarzyszyła mi cała gama emocji i mimo że Na krawędzi nigdy parę wad ma (o tym za chwilę), to powieść darzę ogromnym sentymentem i na pewno na długo pozostanie w moim sercu.

1 2 right

Przeczytaj inne arty

brak książki Cień i kość - recenzja Chyba każdy z nas miał taki moment, kiedy wydawać by się mogło, że jego dotychczasowe...
brak książki Odlot - recenzja Każdy z nas ma jakąś pasję. Jedni czytają nałogowo książki, inni namiętnie oglądają seriale i...
brak książki Black out - recenzja Czy wyobrażasz sobie życie bez Internetu? Bez dostępu do facebooka, twittera czy instagrama. W dzisiejszych...

Komentarze_ 0


Dodaj komentarz