Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Jak być fajnym?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 16 sty 2009, o 22:11 
-#
-#

Hejka. Zapewne to co napiszę może się wam wydać śmieszne, jednak myślę, że pomimo tego może warto zapytać?

Od dziecka byłam nieśmiała i zawsze miałam z tego powodu wielkie problemy w szkole. I nie chodzi tu o nawiązywanie kontaktów! Owszem – miałam te kilka koleżanek z którymi się trzymałam, ale jakoś nigdy nie umiałam się dogadać z resztą klasy. I właśnie z tego powodu ludzie lubili mi dokuczać. Od podstawówki aż do liceum byłam celem drwin i docinek. Jednak najgorzej było w liceum. Moja nieśmiałość przekształciła się w gniew. Przestałam w ogóle ufać ludziom i się zamknęłam w sobie. Nigdy też z tego powodu nie miałam chłopaka. Jakoś nie wierzyłam w to, że ktoś mógłby mnie pokochać. Po jakimś czasie z pewnych przyczyn zostałam zmuszona do przeprowadzki do dużego miasta. Coś się zaczęło zmieniać. Ludzie przestali mnie oceniać przez pryzmat mojej przeszłości, ponieważ mnie nie znali. I pojawiły się nowe problemy. Z racji tego, że przestałam ufać ludziom nie umiem się przed nimi otworzyć i z nimi normalnie rozmawiać! Wtrącam się do rozmowy dopiero po pewnym czasie i to bardzo oszczędnie. Pewnie zastanawiacie się jaki jest mój problem? Oto on: Od pewnego czasu zaczęłam czuć potrzebę posiadania chłopaka. Ale od zawsze podobali mi się chłopcy co wzbudzali duże zainteresowanie wśród dziewczyn (i nie chodzi tu wcale o urodę!), ale są oni dla mnie w tej chwili nieosiągalni. Urodę mam, ale ja NIE JESTEM FAJNA.

Moje pytanie brzmi: jak być fajnym? Co trzeba robić? O czym mówić? A czego nie robić?

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 sty 2009, o 22:17 
-#
-#

Według mnie "fajny" to pojęcie względne. Użyłabym raczej określenia, że chciałabyś być lubiana, tak? Ale każda osoba, grupa czy krąg rówieśników uważa inne cechy za "fajne" i do "lubienia". Dlatego najlepszą receptą to byc pogodnym, uśmiechniętym, milym, a co wiecej śmialo rozmawiać i nie traktować wszystkich ludzi tak, jakby chcieli Cię skrzywdzić.

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 sty 2009, o 22:20 
-#
-#

Po prostu bądź sobą,wyluzuj się chodziarz to trudne.
Może zacznij od poznawania nowych ludzi,jeśli wstydzisz się zagadać do chłopaków "ćwicz" na dziewczynach...^^np popros o coś itp.
A przede wszystkim nie udawaj kogoś km nie jesteś bo to najgorsze co może być...Powodzenia :razz: :grin:

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 sty 2009, o 22:44 
-#
-#

Z tym "fajnym" jest chyba tak, jak z innymi rzeczami, jak już napisano wyżej. Jeden nie lubi góralskiej muzyki a drugi metalu prawda? Może po prostu bądź otwarta na ludzi (tylko nie za bardzo bo potrafią dać po dupie), bądź uprzejma i przede wszystkim nie izoluj się. Spotkaj się z koleżankami, które masz, jeśli ich nie masz, to zaproponuj komuś kogo lubisz jakieś wyjście. Nie musisz robić nic na siłę i pokazywać się z jak najlepszej strony. Nie musisz na nic uważać. Po prostu bądź sobą, jak już pisano wyżej. Jeśli ludzie zaakceptują Cię i polubią taką, jaką jesteś, to wtedy będziesz usatysfakcjonowana. Jeśli zaś będziesz udawać kogoś, kim nie jesteś, to oni nie będą lubić Ciebie, tylko osobę, którą udajesz. To niezbyt szczęśliwe wyjście.

Pierwszym krokiem do tego żeby być lubianym jest przebywanie w towarzystwie, drugim selekcja towarzystwa. A potem jest już z górki :)

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 sty 2009, o 22:53 
-#
-#

Nie jest tak łatwo znowu się zmienić. Ludzie w liceum zryli mi psychikę. To przez nich stałam się szorstka, niemiła, wredna, chamska i pyskata. Jednak widzę, że są ludzie, którzy umieją wydobyć ze mnie te dobre cechy charakteru. Pozostaje jeszcze tylko kwestia braku chłopaka - faceci boją się samodzielnych dziewczyn, które nie potrzebują w nich oparcia. Niby nie powinnam mieć z tym problemów, bo nie narzekam na brak zainteresowania, ale jak faceci mnie poznają bliżej to uciekają, gdzie pieprz rośnie :/

Mężczyzna
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 sty 2009, o 23:25 
-#
-#

No to co? Zmieniamy się.
Musisz sobie uświadomić co tak na prawdę dokładnie chcesz w sobie zmienić. Zacznij systematycznie nad tym pracować i starać się nie powracać do starych nawyków. Wszystko przyjdzie z czasem, choć zmiana będzie trudna. Najważniejszym krokiem jest dostrzeżenie problemu.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 00:32 
-#
-#

Brunetka, czy blondynka? ;-)

Co do tych twoich "chłopców" - podobają ci się tacy którzy podobają się innym? :roll:

Zresztą po co chcesz być "fajna"? Jeżeli jesteś suką to nią bądź, to nie grzech ;-)

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 01:24 
-#
-#

Cytuj:
Brunetka, czy blondynka? ;-)
Ruda :P

Cytuj:
Co do tych twoich "chłopców" - podobają ci się tacy którzy podobają się innym? :roll:
Dokładnie =D

Cytuj:
Zresztą po co chcesz być "fajna"? Jeżeli jesteś suką to nią bądź, to nie grzech ;-)
Na własnym przykładzie wiem, że faceci takich dziewczyn nie lubią :/

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 10:36 
-#
-#

Jako iż jestem facetem to powiem Ci jakie dziwczyny lubiee i może coś z tego wyciągniesz:
1.Ładne xD
2.Sympatyczne
3.Dowcipne
4.Nie Obrażalskie
5.Nie wstydliwe
6.I takie którym moge zaufać ;P
Każdy ma swoje upodbania i dla każdego coś co dla Ciebie jest głupie dla innych może być "FAJNE" :wink: Pozdr0

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 13:10 
-#
-#

Cytuj:
Jako iż jestem facetem
12 lat to już facet ? :lol: :smile:

wracając do głównego wątku Yokosume przedewszystkim bądź sobą , staraj sie nie być niemiła w stosunku do innych , nie oceniaj ludzi po wyglądzie , postaraj się wyluzować chociaż wiem że to nie łatwe :roll: myślę że po jakimś czasie zmienisz się i to sporo.
btw, to że jesteś ruda o niczym nie świadczy :smile: choć pierwsza myśl jaka mi przychodzi to " ruda - wściekła , wścipska" lecz nie martw sie. Podoba mi się kilka rudych dziewczyn , kilka znam i są w porządku :wink:

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 14:11 
-#
-#

Możesz nie ufać ludziom, będąc przy okazji dla nich miła. Możesz zacząć od tego że trzem osobom dziennie, z samego rana powiesz coś miłego, ty bedziesz szczęśliwsza i wpadnie Ci to w nawyk. Ludzie będą przez to patrzeć na Ciebie łaskawszym okiem, zdobedziesz ich zaufanie, a Twój uśmiech bedzie wyróżniał się z tłumu. Ktoś Cię napewno zauważy

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 15:12 
-#
-#

bądź sobą innej recepty nie mam...ja w podstawówce,gimnazjum miałem podobne doświadczenia...w szkole średniej zmiana,nie miałem żadnego wroga,nie mam żadnych problemów żeby coś załatwić,pogadać czy zorganizować coś (no nie wiem jakiś wypad czy coś)..

bądź sobą...też byłem nie śmiały ale to się zmieniło,musisz się przełamać a zobaczysz jak to fajnie smakuje ;)..

a jeśli ktoś będzie z Ciebie drwił ? kontruj (oczywiście jeśli powie że nie podoba mu/jej się Twoja bluzka,to nie zabijaj,ani nie pobij) ... z umiarem ;)

to chyba tyle,Pozdrawiam i życzę powodzenia

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 17:42 
-#
-#

Charakter i relacje z ludźmi kreuje się na przestrzeni wielu lat. Ciężko zmienić się ot tak, z tygodnia na tydzień. Osobowość to twardy kamień, który ciężko ociosać w dorosłym wieku. Na Twoim miejscu nie panikowałbym. Ograniczona ufność, to atut w tym niebezpiecznym świecie. Wiele razy spotykałem się z otwartymi ludźmi, błaznami i stańczykami, którzy nie mieli do zaoferowania nic, poza chwilową radochą z powodu np. założenia majtek na głowę. Zresztą, sam taki byłem. Uwielbiali mnie w klasie za żarty, byłem popularny. A jak nadeszły kłopoty, odwrócili się ode mnie. Ciesz się tym kim jesteś.

Jan Twardowski

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 sty 2009, o 21:06 
-#
-#

Musisz w końcu się przełamać... z resztą najwyższy czas na to.

Powinnaś dużo czasu spędzać ze znajomymi, oni bardzo cenią otwartość i oczywiście
optymizm [poczucie humoru]

Jeśli ciągle będziesz taka zamknięta w sobie, to jak masz kogoś nowego poznać.? :?:
troszkę odwagi :!:

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 sty 2009, o 19:38 
-#
-#

Cytuj:
Ruda :P

Ha, a jednak ;-)

Cytuj:
Na własnym przykładzie wiem, że faceci takich dziewczyn nie lubią :/

To ja na swoim powiem ci, że owszem, lubią ;-), byleby były inteligentne i z charakterem.

Lepsza wredna, zimna suka od lukrowanej, głupio uśmiechającej się dziewuchy. Zawsze to powtarzam ;-))

Jeżeli dostrzegasz w sobie jakieś atuty to z nich skorzystaj, a nie pytaj nas co zrobić, żeby zapewnić sobie poklask tłuszczy. No ale w końcu ty chcesz być "fajna" ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Trudne Pytania - Archiwum » Problemy młodych - Archiwum