Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Dom

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Tytuł: Dom
 Post Napisane: 9 wrz 2013, o 15:49 
-#
-#

Potrzebuje pomocy, mam problem, jak dla mnie baardzo duzy. Z góry przepraszam za chaotyczność, ale samo pisanie o tym
mnie bardzo stresuje i denerwuje.
Na moim podwórku są 2 domy. Mój i babci. Do tego brama jest stara, niemodna i dziurawa. Nie starczyło czasu i
pieniędzy, zeby w tym roku go wyremontować. Mieszkam w dupie, za przeproszeniem. Brak widoków z okien. Widzę tylko
sąsiadów starą stodołę plus do tego jeszcze te cegly widoczne z mojego okna. W domu, aby przejsc do pokoju, który dziele
z bratem, musze przejsc przez kuchnie, salon( z ktorego rowniez widze cegly i stare komórki) i dopiero po schodach na góre wejsc do pokoju. Z tyłu podwórka znajdują
się stare komórki, w których dziadek trzyma drewno. Nie wiem jak mam tu zyć, wypadałoby zaprosić w końcu moją dziewczynę,
ale bardzo sie wstydze, nie wiem jak moze zareagować. Nie jestem z biednej ani bogatej rodziny, a lokacja mojego
domu i jego brak normalności wewnatrz mnie dobijają. Jej rodzina jest bogata, z tego co widze.
Co mam robić ? Mam pokazać jej ten cały syf ? Wiem, ze niby skoro jej na mnie zależy, to nie powinna sie smiac, ale
jak widze ten dziurawy plot wlasnej konstrukcji i te komórki, to wymiękam, do tego jeszcze wnetrze tego domu....
Nie moge jej powiedzieć tego, bo mi to przez gardło nie przejdzie.
Od zawsze sie wstydzilem zapraszac ludzi, a teraz to juz w ogole.
Prosze o pomoc, co mam robić ? :/

Kobieta
 Tytuł: Re: Dom
 Post Napisane: 9 wrz 2013, o 17:27 
-#Administrator
-#Administrator

Zaproś i zobaczysz, jak zareaguje. Nie powinna Cię oceniać po tym, gdzie mieszkasz, bo to przecież nie Twój dom, a rodziców i średnio możesz decydować o jego wyglądzie.

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 wrz 2013, o 19:38 
-#
-#

Powiem tak, bądź po prostu szczery, możesz jej powiedzieć, że nie chcesz jej zapraszać do swojego domu ponieważ nie jest on w dobrym stanie, w każdym razie powinna to zrozumieć.

Kobieta
 Post Napisane: 10 wrz 2013, o 21:44 
-#
-#

Jeśli dziewczyna jest mądra i normalna to to zrozumie, jaki masz na to wpływ? W Polsce się ciężko żyje i nie każdego stać na remont. Jej rodzice są bogaci, to oni do tego doszli, nie ona. Skoro z Tobą jest, to ceni Cię za to kim jesteś, a nie to gdzie mieszkasz. Ja teraz mieszkam w kawalerce mojego chłopaka, a mogłabym mieszkać w swoim pięknym dużym domu - i mam to gdzieś, bo go kocham i chcę być przy nim, a nie gdzieś daleko. Mówię Ci, nie masz się czego wstydzić.

who hate me
because I'm too busy

loving people
who love me

Mężczyzna
 Post Napisane: 10 wrz 2013, o 21:58 
-#
-#

Sam sobie odpowiedziałeś "[...]Jeżeli jej zależy, to nie powinna[...]". Tu nie ma nic do zbagatelizowania, nie powinieneś się wstydzić gdzie mieszkasz i jakie masz warunki. Zakładam, że jest z Tobą dlatego jaką jesteś osobą, a nie dlatego jakim samochodem jeżdżą Twoi rodzice i gdzie wybrali się ostatnio na wakacje, ot co. Zresztą moim zdaniem po zaproszeniu jej do siebie tym bardziej Cię doceni. Powodzenia kolego :)

Nie wybrano
 Post Napisane: 1 cze 2017, o 13:40 
-#
-#

no dla mnie to także oczywiste:) zresztą wiesz wszystko jest do wyremontowania odnowienia, tylko trzeba czasu. Także akcesoria dachowe same się nie zamntuja, a super chata nie wybuduje. Trzeba sporo wysiłku w to włożyć.

Nie wybrano
 Tytuł: Dom
 Post Napisane: 1 sty 2018, o 22:00 
-#
-#

Jeśli chodzi o dom, to zdarzają się tez nieprzyjemne sytuacje jak zalanie czy przeciek dachu. Wtedy trzeba wykonać Osuszanie po zalaniu, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na szczęście są firmy, które zajmują się tym profesjonalnie i wykonują rzetelnie tego typu usługi

Kobieta
 Post Napisane: 13 sty 2018, o 00:45 
-#
-#

Wiadomo ,mocna konstrukcja dachu to podstawa tak samo jak fundamenty. Trwałość dachu zależy od sposobu w jaki go zaprojektowano i wykonano. Konstrukcję dachu warto wykonać w oparciu o wiązary w technologii płytek kolczastych http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/w ... olczastych . Dzięki temu stawianie więźby trwa bardzo krótko a cały dach jest stabilny i może utrzymać się przez wiele pokoleń.

Kobieta
 Post Napisane: 23 sty 2018, o 15:21 
-#
-#

Oczywiście, że zaproś. To nie jest Twoja wina, moim zdaniem warto dziewczynie powiedzieć jak wygląda sytuacja. Gorzej by było jakbyś ją okłamywał a tak to zobaczysz jak zareaguje. Nie dla wszystkich to jest istotne. Jeśli zaakceptuje Cię mimo, że będzie wiedziała o warunkach domowych to będziesz wiedział, że jej uczucia są szczere.

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Uczucia