Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 10 mar 2013, o 23:20 
-#
-#

Pytanie jak w temacie :) Ciekawa jestem, co Waszym zdaniem składa się na atrakcyjność człowieka? Jakie cechy powinien mieć, by zwrócić Waszą uwagę? Czy to wygląd zewnętrzny decyduje o pierwszym wrażeniu czy zwracacie uwagę na coś zupełnie innego?

Kobieta
 Post Napisane: 10 mar 2013, o 23:56 
-#
-#

U facetów? Numer jeden to intelekt. Facet musi mnie oczarować dowcipem, wiedzą, inteligencją, to dla mnie jest bardzo sexy. Do tego duże poczucie humoru, ale też odpowiedzialność i rozsądek. Wtedy facet jest dla mnie najbardziej atrakcyjny.
A wygląd? To sprawa dla mnie drugorzędna. Jeśli już, to fajnie jakby był wysoki, wysocy faceci mnie bardzo kręcą. Nie zwracam szczególnie uwagi czy jest jakoś niewiadomo jak zbudowany, liczy się ogólne wrażenie wizualne. No i do tego sympatyczna twarzyczka :D
No kurczę, jakbym swojego chłopaka opisywała normalnie :D

cukinia napisał(a):
Czy to wygląd zewnętrzny decyduje o pierwszym wrażeniu czy zwracacie uwagę na coś zupełnie innego?

Wygląd zewnętrzny napewno w jakimś stopniu decyduje, tak to już jest między ludźmi. Znam jednak masę facetów, którzy nie są jacyś mega przystojni, ale zajebiście nadrabiają to charakterem :D to jest moim zdaniem bardzo fajne.

Myślę, że atrakcyjność to ogół. Liczy się tutaj i wygląd i charakter i to "coś" co ma w sobie dana osoba. Myślę, że każdy na swój sposób pojmuje atrakcyjność, to co atrakcyjne dla jednego, drugiego może odrzucać.

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 mar 2013, o 10:10 
-#
-#

zwracam uwagę na wygląd - zanim człowiek się odezwie, wiadomo najpierw zwracamy uwagę na to jak wygląda. Ale dla mnie osoba atrakcyjna nie musi być mega urodziwa, tylko zadbana. Wiadomo - schludny strój, uczesanie, zadbane dłonie. Atrakcyjność wewnętrzna też się liczy, jak nie bardziej nawet, ale co na nią się składa to ciężko mi opisać.

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 mar 2013, o 15:31 
-#
-#

Wszystkie piszą, że inteligencja, poczucie humoru i wygląd nadrabiają charakterem.
Inteligencja jest mierzalna i obserwowalna.
Poczucie humoru jest nieco mniej mierzalne, ale obserwowalne.
A jak u licha mierzycie i obserwujecie charakter? To się da w ogóle zmierzyć? Każdy ma "jakiś" charakter. Ba, kwestia atrakcyjności tegoż charakteru zasadniczo zależy od charakteru obserwującego. Jak można "nadrabiać charakterem". Możecie mi to drogie pani wyjaśnić?

Jak dla mnie to bujda. Są miliony fajnych, inteligentnych kolesi z poczuciem humoru, którzy są samotni, albo trafiają do friend-zone, bo wszystkie kobiety pieprzą jakie to te trzy rzeczy są najważniejsze, a jak przychodzi co do czego to zakochują się w pierwszym napotkanym przystojniaku, który magicznie uzyskuje wszystkie te cechy przy pomocy efektu aureoli.

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 mar 2013, o 15:32 
-#
-#

U każdego coś innego zwraca moją uwagę. Jeśli facet moim zdaniem jest atrakcyjny fizycznie, ale jest nudny, powierzchowny nie ma zwyczajnie u mnie szans. Zdarza się, że mężczyzna który mi się spodoba podoba mi sie pod każdym względem :)
A co do szkolenia, fajna sprawa, bo dzięki niemu można popracować nad swoją atrakcyjnością.

Kobieta
 Post Napisane: 13 mar 2013, o 12:13 
-#Moderator
-#Moderator

Cytuj:
A jak u licha mierzycie i obserwujecie charakter? To się da w ogóle zmierzyć? Każdy ma "jakiś" charakter. Ba, kwestia atrakcyjności tegoż charakteru zasadniczo zależy od charakteru obserwującego. Jak można "nadrabiać charakterem". Możecie mi to drogie pani wyjaśnić?

To taki skrót myślowy. Chodzi o to, że ktoś ma cechy, które nam odpowiadają i które sprawiają, że pewne aspekty wyglądu można pominąć.
Mnie na przykład bardzo imponuje niezależność i konsekwencja. Podoba mi się, kiedy mężczyzna np. bardzo ciężko pracuje, by dojść do zamierzonego celu. Lubię, gdy facet ma swoje zdanie i potrafi je merytorycznie uzasadnić, przekonać mnie do swoich racji (tudzież nie potrafi, ale przynajmniej się stara ;P). Imponuje mi samodzielność, zaradność życiowa, wiedza itp. itd.
Jeśli chodzi o cechy fizyczne, to mężczyzna musi być wysoki (no ponad 180 cm), poza tym uwielbiam duże dłonie, istotny jest też zapach i schludny wygląd.

who hate me
because I'm too busy

loving people
who love me

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 mar 2013, o 13:50 
-#
-#

cukinia napisał(a):
Jakie cechy powinien mieć, by zwrócić Waszą uwagę? Czy to wygląd zewnętrzny decyduje o pierwszym wrażeniu czy zwracacie uwagę na coś zupełnie innego?

Czybyśmy chcieli czy nie zawsze najpierw oceniamy kogoś przez "pierwsze wrażenie" wzrokowo.

Otwarta napisał(a):
Chodzi o to, że ktoś ma cechy, które nam odpowiadają i które sprawiają, że pewne aspekty wyglądu można pominąć.

To w sumie odpowiada na główne pytanie ponieważ de facto każdy z nas ma trochę inne cechy które uważa za ważne i definiują to jak ocenia on atrakcyjność innego człowieka.

Nie wybrano
 Post Napisane: 15 mar 2013, o 14:37 
-#
-#

niedawno w necie natknęłam się na stronce gdzie była mowa o Kursie Atrakcyjności. To jakaś darmowa konferencja (26 marca o 20) .Generalnie jestem tego ciekawa i jak nie zapomnę to wezmę w tym udział :D

Kobieta
 Post Napisane: 15 mar 2013, o 22:43 
-#Redaktor
-#Redaktor

Co składa się na atrakcyjność człowieka? Moja odpowiedź: wszystko. Od ubioru, jego schludności, dopasowania stylu do osobowości, przez wygląd, stopień zadbania/zaniedbania, po cechy charakteru, sposób bycia, gestykulację, barwę/natężenie głosu, szybkość mówienia. :)

Pierwsze wrażenie zawsze będzie się opierało na cechach urody, jeśli poznajemy kogoś "na żywo", a nie w internecie. Robi się najpierw takie ogólne rozeznanie obiektu, sprawdza, jak bardzo jego cechy są zbieżne z naszymi ideałami, preferencjami, oczekiwaniami, a później... wiadomo, często się te swoje oczekiwania i preferencje modyfikuje, bo okazuje się, że czyjś sposób bycia nam bardzo odpowiada, mimo że nasz ideał to niebieskooki wysoki blondyn. :)

Co dla mnie jest ważne? Co decyduje o tym, czy ktoś jest atrakcyjny? Na pewno:
:arrow: wysoki stopień zadbania człowieka (jak chyba większości ludzi, nie bardzo zależy mi na wąchaniu przepoconej czy przesiąkniętej papierosowym dymem koszuli rozmówcy albo patrzeniu na przetłuszczone do granic możliwości włosy) i schludności jego stroju (łącznie z butami! :)),
:arrow: interesujące poglądy, spojrzenie na świat, zdolność do ogarnięcia wszystkiego, wyrobienie sobie swojego zdania i umiejętność jego wyrażania, w tym również pewność siebie i asertywność, które w dużym stopniu wiążą się z wspomnianą umiejętnością wyrażania poglądów,
:arrow: interesująca osobowość objawiająca się intrygującym, przyciągającym uwagę sposobem wypowiedzi, głównie chodzi mi w tym miejscu o błyskotliwość i dowcipność jako wyznaczniki wysokiego IQ, również stopień otwartości na ludzi jest dla mnie istotny,
:arrow: zaradność, umiejętność ogólnego ogarnięcia życia, kumatość w sferze mechanizmów życia społecznego (całkiem niedawno w innym temacie była mowa o oczekiwaniach kobiety co do zdolności zapewnienia jej i jej dziecku odpowiednich warunków materialnych i mniej więcej o to mi tu chodzi, ale oczywiście nie stosuję tego kryterium do każdego rozmówcy),
:arrow: umiejętność SŁUCHANIA, a nie tylko mówienia, w dodatku o sobie i swoich licznych podbojach (nie, nie, nie!),
:arrow: opcjonalnie posiadanie ciekawego, niecodziennego hobby.

Kobieta
 Post Napisane: 8 kwi 2013, o 14:44 
-#
-#

podobno z punktu psychologi wyróżnia się osobowość i wizerunek przy czym osobowość nie ma dla świata zewnętrznego żądnego znaczenia, więc można stwierdzić, że na atrakcyjność składa się głównie wygląd, styl ubioru itd. w zasadzie nikt mi nie powie, że dziewczyna w takiej sukience z trenem mogłaby zostać uznana za brzydką :P na pewno mężczyznom i kobietom wyda się atrakcyjna

Kobieta
 Post Napisane: 17 kwi 2013, o 11:12 
Carewna

Cytuj:
w zasadzie nikt mi nie powie, że dziewczyna w takiej sukience z trenem mogłaby zostać uznana za brzydką :P

Ja powiem, bo a). sukienka wydaje mi się wyjątkowo paskudna i chyba każdą dziewczynę, która by ją założyła, uznałabym albo za bezguście pozbawione klasy albo za wyrośniętą fankę Disneya i Seleny Gomez; b). prawda, że fajne i dobrze dopasowane ciuchy poprawiają ogólnie wizerunek osoby i pozwalają na to, aby jego fizys wypadła bardziej korzystnie, ale tylko do pewnego stopnia i momentu - gdyby dziewczyna była prawdziwie szpetna, to (zakładając, że ma na sobie naprawdę zacną kreację) po prostu stwierdziłabym, że mam przed sobą wyjątkowego paszteta w ładnej sukience.

Cytuj:
Co składa się na atrakcyjność człowieka? Moja odpowiedź: wszystko. Od ubioru, jego schludności, dopasowania stylu do osobowości, przez wygląd, stopień zadbania/zaniedbania, po cechy charakteru, sposób bycia, gestykulację, barwę/natężenie głosu, szybkość mówienia. :)

A to akurat bardzo trafne podsumowanie i absolutnie się z nim zgadzam.
Prawdą jest, że czasami, pomimo że dany człowiek w ogóle nie jest piękny, a wręcz zwyczajnie brzydki sam w sobie, to jednak jego sposób bycia, mimika czy gestykulacja oraz generalnie styl sprawiają, że jako "całość" staje się piękny. Natomiast nie wierzę w wyświechtaną bzdurę-slogan, że "wygląd się nie liczy" - może nie w przyjaźni, ale nawet jeśli ktoś spotyka się z wyjątkowo brzydkim indywiduum, to zapewne jest w tym człowieku coś, jakiś magnetyzm, który sprawia, że chociaż nie jest przystojny, to jednak dla tej pierwszej osoby jest atrakcyjny również fizycznie. >:3

Kobieta
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 16:03 
-#
-#

Ja uważam, że każdy ma swój zestaw cech, które klasyfikują innych jako atrakcyjnych. Co nie znaczy, że te zestawy nie mogą się zmieniać czy że żeby nam ktoś 'wpadł w oko' muszą być wszystkie cechy co do jednej.
U mnie na przykład wygląda to tak...
Wygląd:
- ciemne włosy,
- wysoki wzrost,
- krótka fryzura,
- ciemna karnacja,
- umięśnienie,
- kozie bródki,
- higiena osobista.
Charakter:
- oczytanie,
- inteligencja,
- tolerancja,
- stanowczość,
- poczucie humoru,
- szacunek dla innych,
- asertywność,
- indywidualność w kwestii wyznawanych poglądów.

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 20:48 
-#Redaktor
-#Redaktor

wypowiem się :D

O pierwszym wrażeniu decyduje tylko wygląd zewnętrzny - bo nie prześwietlę kogoś na wylot. Można czasami coś wywnioskować, ale to tylko gdybania. W każdym razie na pierwszy rzut oka to: styl ubierania, wygląd, zachowanie, jak ktoś mówi i co (jeśli dane jest nam wymienić już kilka zdań) :D A później dochodzą dopiero takie wskaźniki, jak kompatybilność względem charakterów, poczucia humoru, inteligencja czy jej brak etc. :p

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 maja 2013, o 00:37 
-#
-#

Podejście ;) Ma ono ogromny wpływ na nasze postrzeganie ludzi, i jeśli ktoś ma dobre podejście do relacji damsko-męskich, i daje nadzieje drugiej osobie, to od razu w naszych oczach wartość tej osoby wzrasta i to jeszcze jak ;d W takich momentach jesteśmy ślepi po prostu od razu na wszystko inne (no może nie ślepi, ale mniej zwracamy uwagę na wygląd). Za to gdy np. wygląd u dziewczyny jest naprawdę zajebisty - ma piersi, duże lub średnie które widać na pierwszy rzut oka że są takie, nawet gdy są ukryte :P, tyłek, twarz, rodzaj zaczesania, nogi ;), i charakter oraz jej podejście do świata i ludzi którzy uważają ją za atrakcyjną to jest to po prostu cholernie pożądana dziewczyna ;). A gdy ma jeszcze klasę, charakterek i swój sposób bycia, to jest to już dziewczyna o której marzą dziesiątki chłopaków ;). Najważniejszy jest urok, i to by nie wyglądać jak ostatni pasztet ;d.

Do tej pory przy moich zwłokach znaleziono topór, hełm, kilof, ciekawą książkę, kość wroga, żyletkę, pamiętnik, misia, pęk kluczy do wszystkiego, głowę włocha, pasek z ćwiekami i breloczek w kształcie kościotrupa ;D.

Strona główna forum » Działy mniejsze » Kobiece rozmówki