Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Szkoła językowa czy korepetycje?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 24 lis 2014, o 11:05 
-#
-#

Hej, mam dylemat co wybrać. Siostra chodzi aktualnie do szkoły językowej i sobie chwali, ale czy nie więcej nauczę się podczas korepetycji? Na co byście stawiali i dlaczego?

Kobieta
 Post Napisane: 27 lis 2014, o 12:19 
-#
-#

Szkoła językowa - wolałabym się uczyć w grupie znajomych, robić jakieś fajne projekty, teraz szkoły mają oferty jakichś zajęć tematycznych, gier i zabaw, a to miły dodatek do codziennego zakuwania:)

Kobieta
 Post Napisane: 27 lis 2014, o 15:59 
-#
-#

Zalezy jakie masz wymagania. Chcesz wzmocnić stopniowo i sukcesywnie umiejetnosc poslugiwania sie jezykiem to i jedno i drugie jest dobre. W szkole bedzie pewnie wieksza intensywność i wiekszy naklad pracy, co w zaleznosci od osoby bedzie plusem lub minusem.
Masz juz jakies upatrzone szkoly i korepetytorów?

Mężczyzna
 Post Napisane: 1 gru 2014, o 16:36 
-#
-#

wszystko naraz. słówka, rozmowy, filmy, książki, kursy, korepetycje, lektury, pisanie- wszystko.

Nie wybrano
 Post Napisane: 1 gru 2014, o 21:57 
-#
-#

A przede wszystkim - systematyczność. Ja robię testy na platformie online.

Kobieta
 Post Napisane: 4 gru 2014, o 12:29 
-#
-#

Wszystko jednocześnie, to nie :) po trochu z każdego obszaru. Trzeba pociąć te warstwy do poziomów, ktore będą efektywne. Tak przynajmniej ja sie uczyłam w Speak Up, rórzne metody tego samego w miare obszaru jezyka. Zajecia multimedialne, podrecznik, konwersacje.

Mężczyzna
 Post Napisane: 6 gru 2014, o 11:50 
-#Administrator
-#Administrator

Powiem tak to wszystko zależy od szkoły (od jej poziomu, przyjętych schematów nauczania, liczebności grupy) oraz od korepetytora (tutaj także schematu przyjętego przez niego). Po drugie zależy to wbrew pozorów od wybranego przez Ciebie języka. Inaczej wybrałbym w przypadku języka angielskiego, a inaczej np. języka niemieckiego. Ogólnie z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że korepetytor daje Ci solidne podstawy gramatyczne, leksykalne. Szkoła bardziej mierzy w umiejętości komunikacyjne. O ile zdolności leksykalne i komunikacyjne na odpowiednim poziomie kształtują się w ludziach podobnie, to gramatykę każdy przyswaja we własnym tempie. Ja polecam system przez który sam przeszedłem wiele lat temu jeśli chodzi o język polski: 1,5 roku chodził do korepetytora, który obnażył przede mną tajniki gramatyki i w końcu stwierdził "nie jestem pana już niczego więcej nauczyć" i przeniosłem się do szkoły, gdzie gramatykę miałem obcykaną i tylko ją sobie szlifowałem, ale za to zrobiłem ogromny postęp jeśli chodzi o komunikowanie się i stronę leksykalną.

-Mamá vengo allí hacia atrás
-dónde?
-La Boca
-Vos eres un idioto

Mężczyzna
 Post Napisane: 7 gru 2014, o 23:46 
-#
-#

priti napisał(a):
Wszystko jednocześnie, to nie :) po trochu z każdego obszaru. Trzeba pociąć te warstwy do poziomów, ktore będą efektywne. Tak przynajmniej ja sie uczyłam w Speak Up, rórzne metody tego samego w miare obszaru jezyka. Zajecia multimedialne, podrecznik, konwersacje.

no a kto mówi, że jednocześnie. Oczywiście, że nie w jednym czasie ale w ciągu dnia/tygodnia wszystko można zrobić. a poswięcić na coś kilka minut dziennie to powinno wejść w nawyk nawet.

jasenka napisał(a):
A przede wszystkim - systematyczność. Ja robię testy na platformie online.

i jak Ci to wychodzi? pomaga, dużo daje? efekty współmierne do poniesionych kosztów?

Kobieta
 Post Napisane: 9 gru 2014, o 17:02 
-#
-#

Szkoła językowa:) Chodziłam do speak up przez dwa lata:) Też mieliśmy dostęp do platformy online, ale tak serio to wydaje mi się, że zajęcia, konwersacje najwięcej dają.

Mężczyzna
 Post Napisane: 20 gru 2014, o 20:40 
-#
-#

no ale słówek czy zasad gramatyki nie nauczysz się najlepiej rozmawiając jedynie

Nie wybrano
 Post Napisane: 21 gru 2014, o 13:59 
-#
-#

Gramatyki nauczysz się jedynie robiąc zadania i ćwiczenia.

Kobieta
 Post Napisane: 16 sty 2015, o 13:26 
-#
-#

Tutaj wszystko zależy od szkoły, jak już powiedział ktoś mądry - a w szczególności od tego:
1. Jak duże mają grupy - wszystkie szkoły chwalą się małymi grupami, ale upewnij się - nie zawsze tak bywa.
2. Poziom nauczania - tutaj ciężko zweryfikować, ale zawsze można sobie coś poczytać o ich metodach nauczania i stosowanych materiałach.
3. Na co jest nastawienie - wiem, że to może trochę głupie, ale spotkałam się ze szkołą, gdzie strasznie dużo pisaliśmy - przecież na kursie nie o to chodzi, chyba, że ktoś decyduje się właśnie np. na taki stricte biznesowy kurs korespondencyjny.

Kolejnym czynnikiem jest to, ile mamy wolnego czasu. Ze szkołą nie zawsze można się dogadać co do godzin a z korepetytorem - już łatwiej. Siostra uczęszczała do Tebu na angielski: http://www.teb.pl/oferta-edukacyjna/szk ... ngielski,8 i sobie chwaliła, bo akurat zajęcia miała tak ustawione, że nie kolidowały ze studiami, ale nie wszędzie tak jest.

Z drugiej strony - trzeba wziąć też pod uwagę kwestie materialne - korepetycje są zawsze znacznie tańsze niż godzina w szkole językowej, no i cała uwaga nauczyciela jest skupiona na Tobie.

Kobieta
 Post Napisane: 26 sty 2015, o 13:18 
-#
-#

Hej, korzystał ktoś może z usług empik school? Rozważam czy się do nich zapisać...

Kobieta
 Post Napisane: 26 sty 2015, o 22:57 
-#
-#

szkoła językowa ma te plusy, że ktoś Cię słucha, poprawia Twoje błędy, masz okazję porozmawiać w danym języku, warto na pewno uczyć się samemu ale ciężko tak opanować perfect język, mi chodzenie do speak upa mocno się przydało, bo miałam wyjazd do stanów i musiałam zdać egzamin z języka żeby mnie przyjęli

[Dodano]

A co do empiku, mój znajomy tam chodził, ale nie wiem czy on taki kiepski czy ta szkoła ale kiepsko język opanował, uczył się od zera ale ciężko go zrozumieć jak mówi po angielsku, choć chodził tam chyba 2 lata

Mężczyzna
 Post Napisane: 27 sty 2015, o 09:56 
-#
-#

Witam, jakoś tak zeszło i w końcu nie zapisałem się do szkoły, chociaż miałem taki zamiar. Właściwie nadal nie wiem co wybrać - w tej chwili jestem najbliżej empiku, bo mam znajomą, która tam chodzi i mówiła, że jest wszystko w porządku, fajni ludzie itd. Tak jak pisaliście, chyba trzeba by się przejść i upewnić czy mają małe grupy itd. Chodził ktoś jeszcze do empiku?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka