Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Szkoła językowa czy korepetycje?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 26 paź 2015, o 08:49 
-#
-#

Jak ktoś zastanawia się nad kursem to teraz w speak upie jest konkurs, można wygrać wypasioną wycieczkę i jakiś sprzęt elektroniczny.

Kobieta
 Post Napisane: 12 maja 2016, o 08:23 
-#
-#

To fakt, dużo zależy od osoby, jedne lepiej się odnajdą na korkach inne w szkole językowej, ja lubię pracować w grupie, bo lubię rywalizację ;) wtedy łatwiej mi się zmobilizować do nauki.

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 lip 2016, o 11:14 
-#
-#

mistert111 napisał(a):
Hej, mam dylemat co wybrać. Siostra chodzi aktualnie do szkoły językowej i sobie chwali, ale czy nie więcej nauczę się podczas korepetycji? Na co byście stawiali i dlaczego?

Zależy czego potrzebujesz. Jeśli chcesz spotkać się kilka razy, zeby popracować nad konkretnym problemem weź korepetycje (jeśli masz dobrego lektora, bo inaczej szkoda kasy), jeśli chcesz się uczyć systematycznie wybierz sprawdzoną szkołę językową. Wiele dobrych szkół językowych ma w ofercie lekcje indywidualne. To też jest opcja do rozważenia, bo masz gwarancję dobrego lektora, ewentualnie jego wymiany jeśli między wami nie zaklika, i elastycznosć taką jak na korepetycjach. Możesz też wziąć sobie kogoś do pary, wyjdzie taniej. W szkole Lang w Warszawie jest taka opcja, ale może w innych też, popytaj...

Kobieta
 Post Napisane: 13 paź 2016, o 15:25 
-#
-#

Mnie wydaje się, ze lepsza będzie szkoła językowego, np. ta: https://langzie.pl/szkola/Profi-Lingua-Tczew , ponieważ takie szkoły mają bardzo dobrych lektorów, którzy doskonale znają język obcy. Ja wolałabym szkołę, ponieważ tam można porozmawiać z różnymi osobami, a przecież nie każdy ma taki sam akcent.

Kobieta
 Post Napisane: 14 paź 2016, o 10:35 
-#
-#

Wybrałabym korepetycje. Chodziłam do szkoły językowej i irytowało mnie, że tak małe postępy robię na tle grupy. A jednak na korepetycjach nauczyciel poświęca uwagę tylko tobie. Poza tym nie lubię wypowiadać się na forum, więc mało mówiłam na zajęciach i nadal mam problemy z mówieniem w języku obcym.

Mężczyzna
 Post Napisane: 28 paź 2016, o 18:13 
-#
-#

Jeśli macie dylemat czy korepetycje czy szkołą języków obcych to poradzę wam się udać do dobrej szkoły języków obcych, mowa tutaj o speak up kraków mają też zajęcia w innych miastach w Polsce, prowadzą wyśmienite zajęcia, nauczyć was angielskiego szybciej niż sądzicie !

Kobieta
 Post Napisane: 20 gru 2016, o 00:06 
-#
-#

od dawna do nich chodzisz? na który activities club najchętniej się wybierasz? Ja chyba najbardziej lubię podróżniczy i filmowy, zwroty z podróożniczego ostatnio mi się przydaly podczas spontanicznego wypadu za granicę, dobrze jest mieć pewnośc że się czlowiek dogada za granicą

Nie wybrano
 Post Napisane: 22 gru 2016, o 13:29 
-#
-#

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli interesuje nas standardowy kurs general english albo przygotowanie do jakiegoś certyfikatu typu FCE to najlepiej uczyć się w szkole językowej na lekcjach w grupie osób w podobnym wieku. Indywidualne lekcje (korepetycje) to najlepsze rozwiązanie, gdy mamy specyficzne wymagania (np specjalistyczne słownictwo) albo zależy nam na bardzo intensywnej nauce (np przez krótki czas po 3-4 razy w tygodniu) lub odpowiada nam nauka w nietypowych godzinach innych niż standardowe kursy. Najbardziej efektywna jest natomiast wyjazd na kurs językowy za granicą. To najlepszy sposób, żeby w 2 tygodnie nauczyć się tyle co w 2 semestry.

Kobieta
 Post Napisane: 2 lut 2017, o 21:01 
-#
-#

Bardzo dobrych korepetycji udzielają tu http://edun.pl/ możesz wejść na ich stronę i sprawdzić z jakich dokładnie przedmiotów są to korepetycje.

Kobieta
 Post Napisane: 23 lut 2017, o 22:31 
-#
-#

specjalistyczne słownictwo można też spokojnie ogarnąc na kursie, w speak up są kluby m.in. biznesowy czy zajmujący się wymową w których można sobie pracować nad tym co nas bardziej interesuje, a kurs też można sobie przyspieszyc jak zależy komuś na czasie. Ja mam chyba pecha do korepetycji bo ciężko mi zawsze było się dogadać z korepetytorem co do godziny, zawsze mnie wciskał tam gdzie mu pasowało, nawet o 7 rano w sobotę :/

Nie wybrano
 Post Napisane: 23 maja 2017, o 12:23 
-#
-#

Czy rzeczowniki der Bahnhof, die Station lacza sie zawsze z przyimkiem in - im Bahnhof, in der Station czy uzywa sie tez przyimka auf jak w jezyku polskim ?

Nie wybrano
 Post Napisane: 21 sie 2017, o 08:34 
-#
-#

Brałam korepetycje. Jednak jest to opcja droga i było mnie stac tylko na jeden zajęcia w tygodniu, a to dla mnie zbyt mało. Nie potrafiłam się zmotywować do nauki. Jednak szkoła językowa to o wiele wiecej zajęć i można znacznie lepiej nauczyć się języka. Szczególnie jesli chodzi o mówienie ( mozńa porozmawiać sobie z innymi).

Polecam speak up https://speak-up.pl/ - z racji tego, że jest tam obecnie bardzo fajna promocja przy zapisie. Dostajecie semestr nauki za 3 zł.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka