Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Studiować czy pracować

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 3 paź 2014, o 19:34 
-#
-#

Od 1 października jestem studentem kierunku mechanika i budowa maszyn. Wcześniej ukończyłem technikum mechaniczne i uzyskałem tytuł technika. Kiedy zaczynałem technikum nie chciałem iść na studia tylko do pracy ale jednak podjąłem inną decyzję. Teraz gdy zacząłem studia czuje że to nie była dobra decyzja. Dostałem ofertę pracy w swoim zawodzie. Według mnie praca w zawodzie bardziej mi się przyda biorąc pod uwagę swoje plany na przyszłość. Teraz chciałbym się Was poradzić kontynuować studia ( nie mam na to ochoty wiedząc że mógłbym zdobywać doświadczenie w pracy) czy iść do pracy?

Mężczyzna
 Post Napisane: 3 paź 2014, o 21:31 
-#Moderator
-#Moderator

Z tymi studiami mógłbyś znaleźć lepiej płatną pracę, tyle że za ileś tam lat. Poza tym jeśli np. przedmioty matematyczne Cię w ogóle nie pociągają, to i mechaniki i wytrzymałości różniaste będą Ci się źle kojarzyć, bo one (tyle w sumie o nich wiem) stoją równaniami różniczkowymi.
Skoro studia Cię w ogóle nie pociągają, to raczej je rzuć, a jeśli studia Cię w jakimś stopniu interesują, ale praca bardziej, to możesz spróbować przenieść się na zaoczne (tylko nie wiem, czy to możliwe w trakcie semestru, raczej wątpię).
Nie ma uniwersalnej słusznej decyzji w takich sprawach - znam przypadek typa, który rzucił w podobnej sytuacji (tylko później) studia i może żałować (architektura na PW), znam przypadek takiego, który jednak nie rzucił i pracę ma świetną, a czy miałby żałować, to trudno powiedzieć (mechanika i budowa maszyn na SiMR PW), a znam i przypadek osoby, która rzuciła (i to chyba bo nie szło), a na pracę narzekać nie może (informatyka na UW, ale to było kilkanaście lat temu, teraz może być trudniej bez dyplomu, takie spaczone myślenie niektórych pracodawców w Polsce).

Mężczyzna
 Post Napisane: 3 paź 2014, o 23:17 
-#
-#

Pracuj i studiuj w weekendy jeśli możesz, jeśli nie to poświęć się pracy.

Kobieta
 Post Napisane: 4 paź 2014, o 15:57 
-#Administrator
-#Administrator

Moim zdaniem praca + studia zaoczne byłyby dobrym rozwiązaniem :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 5 paź 2014, o 16:34 
-#
-#

Podjąłem decyzję aby rzucić studia i pójść do pracy. Teraz jak wytłumaczyć bliskim że jest to dobra dla mnie decyzja.

Kobieta
 Post Napisane: 23 paź 2015, o 17:46 
-#
-#

Studiuj zaocznie i pracuj, skończysz studia to będziesz już miała doświadczenie :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 16 gru 2015, o 12:05 
-#
-#

Ja uważam, że zawsze najlepiej jest studiować i pracować jednocześnie, sam zamierzam tak właśnie zacząć od przyszłego roku, trochę się zastanawiałem nad zaocznymi, ale poczytałem na wsb.pl zapewniają, że materiał jest ten sam co na studiach dziennych, poziom nauczania też, zresztą moi starsi znajomi to potwierdzają. Na pewno mieszkanie w nowym studenckim mieście zacznę od szukania pracy, chociaż warto oczywiście zwrócić uwagę na w miarę elastyczny grafik :)

Kobieta
 Post Napisane: 17 sty 2016, o 22:18 
-#
-#

Dokładnie tak jak ktoś napisał powyżej, można i studiować i pracować. Wszystko oczywiście zależy czy się da to ułożyć z pracodawcą (rożni bywają, wiem) ale generalnie dla mnie to jest jedno z lepszych rozwiązań. Oczywiście nie chce uogólniać, ale przy normalnym trybie pracy (w tygodniu) i studiach zaocznych czy podyplomowych (zjazdy w weekendy) to jest w 100% do ogarnięcia - zwłaszcza jak masz motywację i jasno określony cel. Nie wiem czy moja uczelnia była wyjątkowa (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Aleja Grunwaldzka 238A, Gdańsk) ale jakoś zupełnie nie odczułam trudu takiego "połączenia" więc spokojnie polecam.

Mężczyzna
 Post Napisane: 18 sty 2016, o 10:44 
-#
-#

Tylko kombinacja studiów i pracy da Ci jakiekolwiek szanse- wiem to z doświadczenia.

Mężczyzna
 Post Napisane: 16 lut 2016, o 12:49 
-#
-#

Mozna pogodzić te dwie rzeczy. Nie jest to takie łatwe bo na weekendy szkoła a w tygodniu praca. Z drugiej strony wtedy zdobywasz zarówno doświadczenie jak i wiedzę a to jest bardzo ważne jeśli w przyszłości będziesz starał sie o dobra pracę. Zerknij sobie na stronę:
www.wsb.pl/studia-stacjonarne-czy-niestacjonarne-poradnik-przyszlego-studenta

Znajduje się tutaj dobry poradnik o tym jak połączyć studia niestacjonarne z praca. Jakie studia wybrać. Ja obecnie jestem na zaocznych. Na początku było mi ciężko ale obecnie się przyzwyczaiłem.

Kobieta
 Post Napisane: 19 lut 2016, o 01:52 
-#
-#

Też uważam, że te dwie sprawy można pogodzić. Mnie udało się znaleźć pracę zdalną, bo moja firma-matka korzysta z tej chmury obliczeniowej https://www.oktawave.com/pl Dzięki temu nie mam żadnego problemu z równoczesnym studiowaniem.

Kobieta
 Post Napisane: 19 lut 2016, o 09:38 
-#
-#

Moim zdaniem na studia można iść zaocznie, a pracować w tygodniu, te dwie rzeczy można pogodzić, trzeba tylko dobrze zaplanować wszystko

Mężczyzna
 Post Napisane: 2 mar 2016, o 07:14 
-#
-#

Najlepsza opcja to studia zaoczne - jednak nabywasz jakiejś wiedzy i za kilka lat masz szansę na lepszą pracę + praca. Już dla siebie zarabiasz. W ogóle jak jest możliwość pójść do pracy, to ja bym się ku temu skłaniał.

Kobieta
 Post Napisane: 9 mar 2016, o 08:22 
-#
-#

Uważam, że studia są istotniejsze. Czasem faktycznie można podjać prace w weekendy. Czasu zaczyna brakować, ale jest to opłacalne. Jest też inny sposób dorobienia kilku groszy np. trakcie studiów. Można zarabiać na ankietach na różnego typu stronach np. http://www.badanie-opinii.pl. Wypełnia się ankiety i dostaje się za nie punkty wymienialne na pieniądze. Dość ciekawy sposób zarobienia pieniędzy dla ludzi, którzy nie do końca mają czas na podjęcie pracy etatowej. Polecam.

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 maja 2016, o 11:15 
-#
-#

Ja ci polecam studia podyplomowe i jednocześnie pracować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka