Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Język Angielski

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 20 kwi 2016, o 10:51 
-#
-#

Niektórzy potrzebują mobilizacji w postaci nauczyciela, sama należę do tego typu ludzi. Brakuje mi samo motywacji i teraz dużo ludzi ma z tym problem w tym też moja młodsza siostra. To właśnie ona zachwala sobie szołe CE Lingua ( http://www.cel.com.pl/ ) do której uczęszcza i jest bardzo zadowolona. Ja sama uważam że kursy są najlepszym rozwiązaniem :)

Kobieta
 Post Napisane: 13 maja 2016, o 09:27 
-#
-#

W wakacje się wybieram do znajomych do Anglii i mam nadizeję, że lekcje dobrze się sprawdzą w praktyce. Znam kilka par które się na wyjazdach studenckich za granicę poznało ;) jak widać znajomość angielskiego moze się przydać.

Kobieta
 Post Napisane: 10 cze 2016, o 17:50 
-#
-#

Ja tam się uczę sama, to nie jest trudne. Wystarczy kupić w matrasie słowniki, mieć troszkę samozaparcia i gotowe. Myślę, że takie fiszki, słowniki, rozmówki powinny pomóc Ci w nauce.

Kobieta
 Post Napisane: 8 lip 2016, o 15:45 
-#
-#

to podziwiam, mi się też wydawało że to wszystko takie proste ae chyba nie mam tyle samozaparcia żeby się samemu uczyć, dużo lepiej mi to w speak upie poszło, grupa też motywuje i od razu masz informację zwrotną co do wymowy

Kobieta
 Post Napisane: 30 wrz 2016, o 08:41 
-#
-#

u mnie samodzielna nauka też wgl nie wchodzi w grę, było parę prób ale zawsze się kończyło poddaniem się, dopiero na kursie się ogarnęłam i wzięłam za solidną naukę bo nie było wyboru, zapisałam się do lincolna w Warszawie jeszcze latem na taki intensywny kurs i faktycznie zauważyłam u siebie duży postęp a teraz od października dalej będę do nich chodzić już na regularny kurs więc liczę że szybko przestanę mieć z angielskim jakiekolwiek problemy

Kobieta
 Post Napisane: 10 paź 2016, o 15:29 
-#
-#

Napiszę to samo co koledzy powyżej: oglądaj programy w TV po angielsku lub puszczaj sobie ulubione seriale bez lektora, zapisz się na kurs angielskiego a nawet próbuj rozmawiać po angielsku ze znajomymi (o ile oni znają język) to był mój sposób na naukę i poskutkowało. Dziś mogłabym wykładać ten język na uczelni ;]

Usuwam link - endriu

Kobieta
 Post Napisane: 2 lis 2016, o 07:22 
-#
-#

nie no mariannas - to jest naprawdę dobre, gdy ktoś juz umie mówić po ang w dobrym stopniu i chce sobie poćwiczyć kontakt z językiem. ja jednak upieram się przy kursie językowym. a ten lincoln jest naprawdę dobry

Kobieta
 Post Napisane: 2 lis 2016, o 18:48 
-#
-#

Ja polecam dużo gier wideo, filmów i muzyki po angielsku - u mnie podziałało ;)

Nie wybrano
 Post Napisane: 7 lis 2016, o 14:41 
-#
-#

Również polecam oglądać filmy i czytać po angielsku. Im bardziej będzie Was otaczał angielski tym łatwiej się go nauczycie. Sama mam dość spore problemy z nauką języków ( naprawdę nie idzie mi to tak łatwo...). Niemniej spięłam sie i nauczylam sie na tyle aby podchodzić do matury z angielskiego w stopniu rozszerzonym.

Ze swojej strony mogę Wam polecić kupno tej książki
http://lovebooks.pl/9788326701221/Matur ... e-DVD.html - Matura Explorer od National Geographic. Duzo mi dała w nauce

Kobieta
 Post Napisane: 29 lis 2016, o 09:18 
-#
-#

Też wolę jak się uczę z nauczycielem, dwa lata chodziłam do tej szkoły: http://www.mobilelanguage.pl/ i dzięki temu nie mam oporów w mówieniu.

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 gru 2016, o 07:40 
-#
-#

podczas nauki musisz się skupić. pisz sobie po 5 słówek dziennie by zapamiętać

Kobieta
 Post Napisane: 20 gru 2016, o 00:06 
-#
-#

same filmy to nie wszystko tym bardziej że często w filmach ten język jest slangowy i lepiej takim się nie posługiwać podczas rozmowy kwalifikacyjnej :D wg mnie najlepszą opcją jest kurs pod okiem doświadczonego lektora, w speak upie grupy są małe i każdy ma czas dla siebie, nigdy mi się nie zdarzyło być na zajęciach w większej grupie niż 4-5 osób, zazwyczaj są 3, 4 osoby, taka forma jest dla mnie optymalna, też fajne są dodatkowe zajęcia z klubów tematycznych, można chodizc na co się chce

Nie wybrano
 Post Napisane: 23 gru 2016, o 09:29 
-#
-#

No właśnie. Filmy w oryginale są fajne, ale żeby osłuchać się z językiem (slang tu akurat nie przeszkadza, w realnym życiu też się nie mówi językiem z książek), ale to tylko znajomość bierna. Lepsze pod kątem nauki mówienia są lekcje w szkole językowej. Idealnie jeśli jest to kurs językowy za granicą, bo wtedy podczas wyjazdu jesteśmy zanurzeni w innym środowisku i mamy kontakt z językiem cały czas a nie tylko podczas 45 minutowej lekcji jak w Polsce.

Kobieta
 Post Napisane: 23 lut 2017, o 22:30 
-#
-#

na wyjazd niewielu może sobie pozwolić, bo koszt duzo większy, ludzie mają pracę czy szkołę nie każdy może się wyrwać na taki kurs, resztą nawet 2-3 intensywne tygodnie nie nauczą języka, lepiej uczyć się dłużej ale regularnie, mi nauka w speak up pozwolila w końcu jakoś ogarnąć ten angielski na tyle żeb ysię nie bać mówić z obcokrajowcai w tym języku

Nie wybrano
 Post Napisane: 25 kwi 2017, o 08:01 
-#
-#

Aby rozmawiac w taki sposób jak obcokrajowiec trzeba mieszkac w danym kraju. NIe ma opcji nauczenia się w 100% obcego akcentu mieszkając w Polsce. Szczegolnie jeśli uczycie się w domu.

W nauce warto jeest moim zdaniem zapisac się jednak do szkoły językowej. Dzięki temu język o wiele łatwiej i szybciej wchodzi do głowy Sam obecnie chodzę do Speak up:
https://speak-up.pl/pl/metoda

Szybko idą z poziomem, tak więc nie jest tak łatwo. Z drugiej strony zauważyłem,ze nauczyłem się w ciągu miesiąca o wiele więcej informacji niż w ciągu roku w liceum.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka