Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - problemy z nauką ;(

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 5 gru 2012, o 15:10 
-#
-#

Siema
jak w temacie
Sami wiecie wystawiają zagrożenia(mam aż 4)
Jestem w 1klasie liceum
Te 3 to wystarczy dostane pozytywną to mam przewagę pozytywnych nad jedynkami.
Gorzej z matmą bo 3 gołe.

Poradźcie mi coś jak się zabrać,zmotywować do nauki.
Bo mi cholernie wstyd:(

Poradźcie coś.

Mężczyzna
 Post Napisane: 5 gru 2012, o 17:44 
-#
-#

Weź się w garść? Albo zacznij myśleć o egzaminach które niebawem nadejdą. Zastanów jak bardzo są ważne te oceny dla ciebie i przestań się użalać nad sobą, że motywacji ci brak. Inni nie widzą, nie mają rąk, nóg i przezwyciężają swoje bariery, a ty?
Cytuj:
Bo mi cholernie wstyd:(
Bo powinno, a teraz do książek!

Kobieta
 Post Napisane: 5 gru 2012, o 17:45 
-#
-#

Od kiedy to lenistwo jest problemem z nauką?
Nie szukaj motywacji, bo tej to możesz akurat nie znaleźć. Po prostu zacznij się uczyć. Ot tak, chociażby po to, żeby semestru nie zaliczać.

Mężczyzna
 Post Napisane: 25 lip 2016, o 08:29 
-#
-#

o, to, to. Nie siedź na forum tylko się ucz ;)

Mężczyzna
 Post Napisane: 16 gru 2016, o 12:53 
-#
-#

Z matmą zawsze są problemy. Jedni szybciej ją chwytają od innych. Na początek sprawdź, na jakim poziomie rozumiesz ogólne zasady, a potem szukaj kursów. Ja znalazłem ciekawy test na stronie usuwam link, przeczytaj regulamin //Schwarz i teraz wiem, na czym stoję. Powodzenia! :)

Nie wybrano
 Post Napisane: 22 gru 2016, o 13:36 
-#
-#

Jeśli chodzi o matematykę to najważniejsze jest zrozumienie, a nie motywacja czy chęć do nauki. Jeśli nie łapiesz tego, co nauczyciel tłumaczy na lekcji, może spróbować uczyć się prywatnie z korepetytorem, który wytłumaczy wszystko w bardziej przystępny sposób.

Kobieta
 Post Napisane: 3 sty 2017, o 10:55 
-#
-#

Czasem można się wspomóc korepetycjami. Ale nikt za Ciebie się i tak ostatecznie nie nauczy.

Nie wybrano
 Post Napisane: 5 lut 2017, o 13:58 
-#
-#

Ważne jest zrozumienie materiału.

Kobieta
 Post Napisane: 9 lut 2017, o 20:52 
-#
-#

kurczę, sam musisz się zmotywować, ale np dla mnie bardzo pomocne sa takie wskazówki http://obk.pl/prawidlowa-postawa-ciala- ... osc-pracy/ i chyba nawet ma to pozytywny wpływ na moją naukę. A do tego jeszcze jak wysprzątam pokój zanim przysiąde do nauki to już w ogóle kosmos :D nic mnie nie rozprasza i jakoś tak przyjemnie mi się uczy. Jeszcze fajnym sposobem na naukę są tzw mapy myśli - gdzie po prostu rozpracowywujesz temat na części pierwsze i o :) uwielbiam te sposoby

Nie wybrano
 Post Napisane: 24 lut 2017, o 15:00 
-#
-#

Wszelkie braki w materiale trzeba uzupełniać od razu bo jak się tego nazbiera to nie mam mowy o tym, żeby mieć dobre wyniki. Możliwości na rozwiązanie problemu jest całkiem sporo - korepetycje, czy tego typu bazy wiedzy http://matfiz24.pl. Nic tylko mobilizować się do działania.

Nie wybrano
 Post Napisane: 17 wrz 2017, o 20:16 
-#
-#

No wlasnie, z ta motywacja to czasem jest ciezko. Nie kazdy z nas wie jak się motywować szczegolnie, jesli chodzi wlasnie o nauke. Polecam lekture (darmowa ofcoz) bloga Jacka Wiśniowskiego - przedstawia on wiele sposobow na motywacje - moze akurat ktoras z nich podpasuje Tobie?

Kobieta
 Post Napisane: 19 wrz 2017, o 10:39 
-#
-#

No muszę przyznać rację, sama trafiłam na blog Jacka Wiśniowskiego http://www.mistrzmotywacji.pl/blog/, gdy szukałam sposobów na motywację zarówno do nauki (bo uważam, że szkolenia w naszych czasach są niezbędne) i do pracy. Autor ma bardzo fajne podejście, potrafi w prosty sposób przekazać swoją wiedzę. Sami czasem sobie nie zdajemy sprawy, jak powodzenie w życiu i sukces jest praktycznie w zasięgu naszego wzroku, trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać i co robić, by faktycznie odnieść upragniony sukces. Myślę, że takie porady są nieocenione i warto się z nimi zapoznać. Przydatne zarówno gdy potrzebna jest motywacja do nauki, jak i do innych aspektów z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka