Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 6 wrz 2012, o 08:38 
-#
-#

witam.
w tym roku wybieram sie na zaoczne studnia inzynierskie..mam na mysli bhp.. w mojej szkole sa dwa podobne kierunki.. inzyniernia bezpieczenstwa z roznymi specjalizacjami m.in. bhp oraz od poczatku sprecyzowany kierunek bezpieczenstwo i higiena pracy... zatem moje pytanie brzmi..jaka jest roznica miedzy tymi dwoma kierunkami, co wybrac, co jest lepsze... ??? mam spory dylemat...prosze o konkretne porownania, bo sam nie wiem jak obydwa te kierunki sie odzwierciedlą w dalszym moim zyciu zawodowym.. ;)
z gory dzieki :)

Kobieta
 Post Napisane: 6 wrz 2012, o 08:49 
-#Administrator
-#Administrator

1. Nie wiemy co chcesz robić w przyszłości
2. Sprawdź na stronie uczelni różnice w przedmiotach na obydwu kierunkach, zobacz co Ci bardziej pasuje
3. Jeśli chcesz być BHPowcem (małe szanse na pracę od razu), idź na BHP, jeśli chcesz coś robić w kierunku bezpieczeństwa - inżynieria.

[Dodano]

Wybierając kierunek studiów Inżynieria bezpieczeństwa nauczysz się metod prowadzących do zapewnienia bezpieczeństwa ludzi, obiektów technicznych i środowiska naturalnego. Uzyskasz umiejętności rozpoznawania i oceny zagrożeń, planowania i organizacji akcji ratowniczych, oceny ryzyka oraz planowania i zarządzania systemami bezpieczeństwa.

Absolwent kierunku Inżynieria bezpieczeństwa znajdzie zatrudnienie w jednostkach związanych z funkcjonowaniem służb ratownictwa, systemami bezpieczeństwa obiektów technicznych i ludności, systemami i służbami prewencji i ochrony przed różnorodnymi czynnikami zagrożeń. Powinien być przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach i jednostkach administracji państwowej i samorządowej odpowiedzialnych za ochronę i ratowanie życia ludzi, eliminację zagrożeń i ograniczenie skutków katastrof i awarii. Będzie przygotowany do pracy w sektorach gospodarki zajmujących się projektowaniem, wytwarzaniem i eksploatacją urządzeń i systemów zabezpieczeń technicznych i systemów monitorowania i zwalczania różnorodnych zagrożeń

Jeśli są to Twoje pierwsze studia, to głupotą jest iść na BHP, które można zrobić podyplomowo i efekt jest ten sam. Polecałabym inżynierię bezpieczeństwa.

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 mar 2017, o 13:21 
-#
-#

Jak dla mnie szkoda czasu, lepiej na jakiś kurs bhp się zapisz.

Nie wybrano
 Post Napisane: 31 sty 2018, o 15:32 
-#
-#

Nie wiem czy w ogóle są takie studia, ale zawsze warto się dowiadywać i próbować. Idź w tym kierunku, którym się interesujesz.

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka