Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 907 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna strona
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 1 wrz 2010, o 20:50 
-#
-#

W tym temacie możecie prosić o pomoc w wyborze szkoły średniej, profilu, uczelni, kierunku studiów itp. Od dziś takie tematy, jak np.: http://forum.nastek.pl/viewtopic.php?f=9&t=37052 , http://forum.nastek.pl/viewtopic.php?f=9&t=30853 czy http://forum.nastek.pl/viewtopic.php?f=9&t=34288 będą zamykane, a ich autorzy karani warnami.

Edit: Dorzucam też "zmiany". W tym temacie możecie także pytać o to, czy zmienić szkołę czy nie. // mloda14-14

Władzę nad sobą uznając z pokorą.

Kobieta
 Post Napisane: 2 wrz 2010, o 17:24 
-#
-#

Wydaje mi się, że to jest forum nastek.pl a nie moderator.pl i uważam że to trochę głupie zamykać posty i jeszcze karać ich założycieli. Przecież to forum ma służyć nastolatkom do rozwiązywania swoich problemów a nie zastanawiania się dostaną warna czy nie. :facepalm:

Warn za offtop ;) /Fencis

Mężczyzna
 Post Napisane: 4 wrz 2010, o 22:12 
-#
-#

bepe- wrzesień to chyba nie jest najlepszy moment na zamieszczenie tego tematu. Mam na myśli- rekrutacja już raczej wszędzie skończona.

Zaraz się zaczną pytania o studia w kontekście wybierania przedmiotów maturalnych. A jak nie, to będzie na przyszły rok. Koniec OT. // bepe

Kobieta
 Post Napisane: 5 wrz 2010, o 15:37 
-#
-#

jakoś wogóle się nie przejęłam, że dałeś mi warna
co on mi niby zrobi, co? :lol:

Warn za offtop ;) // mloda14-14

Nie wybrano
 Post Napisane: 7 wrz 2010, o 19:40 
-#
-#

Witam, mam pytanie czy np: gdy jesteśmy w technikum ale w gimnazjum ciągnęliśmy prawie na samych dwójach i nauka w technikum na początku wydaje bardzo trudna to czy jest sens albo tylko jedyna z możliwości przepisania się do szkoły zawodowej? Czy próbować dalej i męczyć się w technikum o przejście do następnej klasy?Czy próbowac swoich sił w Zawodówce :grin: Bo jak na razie nauka w technikum wydaje sie bardzo trudna a najbardziej przedmioty ścisłe.Co można w tej sytuacji zrobić ::F:

Bo raczej nie chciał bym powtarzać klasy :eek: przykłdam się do nauki ale z przedmiotami ścisłymi jest ciężko i często to nic nie daje :sad: niestety

[Dodano]

Prosił był o odpowiedzi.
Serdecznie pozdrawiam :wink:

Nie wybrano
 Post Napisane: 8 wrz 2010, o 16:50 
-#
-#

Dziś w szkole tak dziwnie się poczułem. Po prostu tak jakby dopiero poczułem że źle zrobiłem wybierając technikum. Naszły mnie myśli żeby przepisać się do zawodówki czym prędzej. Może to efekt spowodowany tym że to 1 i to liczna klasa.(40 osób) No i ogulnie boję się że nie będę dawać rady, a w zawodówce raczej lżej będzie.(Czy można sie przepisać np w październiku, listopadzie do innego oddziału w tej samej szkole?)
No i może macie jakieś sposoby żeby się zmotywować żeby zostać w tym technikum??

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 wrz 2010, o 21:06 
-#
-#

Zmotywować?? Chłopie... Jeżeli Ciebie trzeba motywować do nauki w technikum to to już nie jest lenistwo, tylko bardziej (sorry za bezpośredniość) głupota. Zastanów się nad swoją przyszłością, wiem że to trudne w Twoim wieku ale choć trochę się wysil... Przybliżę Ci trochę realia życia w naszej kochanej Polsce... Jeżeli nie masz ojca, który będzie w stanie utrzymywać Cię do czterdziestki, a potem przepisze Ci 2 miliony PLN w spadku żebyś godnie żył, to zostań w tym technikum i się ucz!! Potem zdaj maturę i zrób coś ze sobą... Czy Ty zdajesz sobie sprawę co masz po zawodówce?? Powiem Ci jeśli nie wiesz... Masz wielką KUPĘ!! Jeżeli chcesz być kimś ale jednocześnie się nie uczyć, to musisz mieć super plan na firmę i wielkie, naprawdę WIELKIE szczęście żeby zaistnieć. Chociaż... To nie w Polsce... Było by zbyt pięknie. Nasze prawo nie umila życia prywatnym przedsiębiorcom, ale nie będę ciągnął tego tematu bo to z innej beczki. Wracając... W dzisiejszych czasach licencjat się już nie liczy... A wiesz ile trzeba się uczyć żeby mieć licencjat?? Dlatego uwierz mi, że kończąc zawodówkę masz w perspektywie wielkie, śmierdzące odchody, a nie godziwe życie na poziomie. Konkludując, jeżeli chcesz mieć ładną żoną, dzieci, dom i kasę na jedzenie i na ubranie dla tych dzieci to się ucz. Nie licz na szczęście... Walcz o swoją przyszłość... To nie są żarty... I nie pisz, że masz jeszcze czas, bo to jest właśnie ten moment, ta chwila...

Powodzenia:)

Post Napisane: 14 wrz 2010, o 16:17 

to ja mam pytanie na jakie studia oplaca się isć?
myślę o finansach i rachunkowości lub matematyce coś tam lub geodezji?
i czy jeśli podstawowy angielski zdaję na ok 80-90 % to na ile przypuszczalnie mogę zdać rozszerzony? uczę się tylko w szkole

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 wrz 2010, o 16:38 
-#
-#

Cytuj:
matematyce coś tam

finansowej? Opyla się bardziej imho niż na cokolwiek na akademii ekonomicznej.

Słabi muszą dusić się.

Post Napisane: 14 wrz 2010, o 16:41 

no np finansowej, jest coś takiego na agh, ale nie wiem czy jest po tym praca i jaka.
Ja tam jestem za siedzeniem w jakimś biurze :smile:

Mężczyzna
 Post Napisane: 26 wrz 2010, o 12:02 
-#
-#

Dobra to napisze:D
Szukam szkoły, kierunek informatyka, zaoczne, Warszawa.
Rozważalem WiT lub PJWSTK,
Co do pierwszej nie moge znalezc programu, wiec jak ktos posiada dostep do czegos takiego to bede wdzieczny (lub chociaz napisze jak to wyglada:))
Co do PJWSTK mam więcej informacji:
program nauczania:http://www.pjwstk.edu.pl/?strona=1736
jak widac jest malo matematyki/fizyki, do tego mam tam znajomego ktory twierdzi ze matematyka jest lekka, za to program skupia sie na programowaniu, i innych przedmiotach inforamtycznych, ktore sa trudne ale dobrze prowadzone.

Czesne obu uczelni rozni sie bardzo, niestety. Ale interesuje mnie jak sprawa wyglada na WIT, program oraz czego sie spodziewac, bylem juz na PW ale mam koszmarne wrazenia, (studia w j.ang), wykladowcy byli na roznym poziomie j.angielskiego, bylo kilku przyjemnych, ale tez bylo troche malo pomocnych, i nawet konsultacji nie chcieli prowadzic (bo to ich czas).

Nie wybrano
 Post Napisane: 26 wrz 2010, o 20:08 
-#
-#

danny8: jeżeli chodzi o PJWSTK i chcesz tam iść żeby zostać programistą - odpuść sobie, jest przereklamowana. Ta szkoła programistów nie kształci - widać po programie..

Katalog przedmiotów WIT znajdziesz na ich głównej stronie.

Mężczyzna
 Post Napisane: 26 wrz 2010, o 20:17 
-#
-#

katalog przedmiotow jest, ale jest dosc slabo uporzadkowany i nie wiadomo co i gdzie;)
Co do PJWSTK to czytalem sporo opinii.
A co innego jeszcze polecasz, bo szukam czego zaocznie w warszawie.
PJWSTK tak jak wspomnialem ma ciekawy program, poza tym zacheca mnie to ze matematyka/fizyka to tak naprawde przedmioty po to aby byly dla zasady.

[Dodano]

Nie chce zostac zle zrozumiany ale poprostu boje sie ze nie dam sobie rady:)
Na PW srednio dawalem sobie rade, teraz zrezygnowalem bo uznalem ze ciagnac tego nie ma sensu. Poprostu kierunek nie odpowiadal, warunki tez nie, doplacac za poprawke nie mialem juz ochoty. Nie chcialem juz w to inwestowac.

Nie wybrano
 Post Napisane: 27 wrz 2010, o 17:39 
-#
-#

mam duży problem nie wiem na jaki iść kierunek studiów.. :neutral: Obecnie chodzę do LO o profilu przyrodniczym, gdzie mam matmę,chemię i biologię rozszerzoną..Pomóżcie mi na jaki kierunek mogę iść..

Mężczyzna
 Post Napisane: 27 wrz 2010, o 17:44 
-#
-#

Napisz cos o sobie, co lubisz itp. Bo to ze chodzisz na profil przyrodniczy o niczym nie świadczy:) Ja mialem mat-fiz a 3osoby pasowaly do profilu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 907 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka