Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 12:33 
-#
-#

Ostatnio kiedy prosiłam o pomoc w napisaniu listu z podziękowaniami przeniesiono go do tego działu... teraz proszę o pomoc w napisaniu zwolnienia. Konkretnie z religii.

Oczywiście w imieniu moich rodziców, tylko oni nigdy się do tego nie zabiorą, więc piszę sama i tylko dam im do podpisania.

Bez wszyskich adresów i tak dalej na razie mam to:

"Proszę o zwolnienie mojej córki, Anny Kowalskiej uczennicy klasy I w II Liceum Ogólnokształcącym w XYZ z lekcji religii w roku szkolnym 2008/2009"

Trochę marnie się to przedstawia. Co jeszcze trzeba w tym zawrzeć? Motywację zwolnienia? Zapewnienie opieki?

Proszę o pomoc xD

Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 12:42 

dziecko, skąd Ty się urwałaś.. po co piszesz numer liceum i rok szkolny? chyba wiadomo że zwolnienie dawane w 2008 jest na rok 2008 i skoro chodzisz do jednej szkoły to tylko tej może to dotyczyć?

Zwolnienie

Uprzejmie proszę o zwolnienie mojej córki XY z zajęć religii w roku szkolnym 2008/09. W czasie tych zajęć gwarantuje opiekę mojej córce (jeśli nie macie etyki w szkole).

24.10.2008, XY

równie dobrze możesz to sama napisać, w swoim imieniu, a mama podpisze że bierze za Ciebie odpowiedzialność

Ostatnio edytowano 12 paź 2008, o 13:06 przez Lived, łącznie edytowano 1 raz

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 12:48 
-#
-#

Lived, z nikąd się nie urwałam.
Na rok szkolny! Na rok szkolny cały.
Calusieńki.

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 13:02 
-#
-#

Motywacja? A co szkołę to obchodzi? Zadawnienie opieki raczej powinno się znaleźć.

I nie przejmuj się "marnym" wyglądem zwolnienia, moje całoroczne z WF-u też miało chyba jedno czy dwa zdania;).

"How do you know I'm mad?" said Alice.
"You must be," said the Cat, "or you wouldn't have come here."

http://www.zeglarzom.pl/

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 13:05 
-#
-#

czemu nie chcesz łazić na lekcję religii?
Później nie będziesz mieć bierzmowania, a co za tym idzie nie weźmiesz ślubu kościelnego.
A co do tego podania to jest ok, chyba ;d Najwyżej dyrektor lub wychowawca ci powie że masz napisać to jeszcze raz i powie ci czego zabrakło.
Pozdrawiam :)

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 13:07 
-#
-#

anonim15 napisał(a):
czemu nie chcesz łazić na lekcję religii?
Później nie będziesz mieć bierzmowania, a co za tym idzie nie weźmiesz ślubu kościelnego.

Ona jest w LO, więc raczej już miała bierzmowanie(no, chyba, ze też nie chciała)...Zresztą to jej prywatna sprawa, prawda?

"How do you know I'm mad?" said Alice.
"You must be," said the Cat, "or you wouldn't have come here."

http://www.zeglarzom.pl/

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 13:19 
-#
-#

Już miałam bierzmowanie... i zaczyna irytować mnie to, że kościół wszędzie się wpycha.
Poza tym ksiądz, który nas 'naucza' gada takie głupoty, że już raz z klasy wyszłam bo nie mogłam go słuchać.

Poza tym, ślub kościelny nie jest mi potrzebny do szczęścia, ani do życia. Mogę być dobrym człowiekiem nie chodząc na religie ani do kościoła, wystarczy mieć ustalony system wartości.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 14:25 
-#
-#

Lived napisał(a):
dziecko, skąd Ty się urwałaś.. po co piszesz numer liceum i rok szkolny? chyba wiadomo że zwolnienie dawane w 2008 jest na rok 2008 i skoro chodzisz do jednej szkoły to tylko tej może to dotyczyć?

Bez kitu, jak piszesz do jakiejs instytucji podanie to też nie piszesz do kogo i daty bo przecież wiadomo, że jak list do nich trafił to ze to jest do nich, a skoro przyszedł teraz to znaczy, ze jest na tą chwile aktualny...

Zawsze się pisze do kogo i date, nawet na glupim zaproszeniu na slub się pisze kogo się zaprasza....

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 15:17 
-#
-#

ja pisałam normalnie 'proszę o zwolnienie mojej córki XY z lekcji religii' koniec.
eee... z tego co kojarzę to przestałam chodzić na religię w połowie uczestnictwa do zajęć bierzmowania i bierzmowanie mam? ;>

Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 15:20 

Baqś napisał(a):
Lived napisał(a):

Bez kitu, jak piszesz do jakiejs instytucji podanie to też nie piszesz do kogo i daty bo przecież wiadomo, że jak list do nich trafił to ze to jest do nich, a skoro przyszedł teraz to znaczy, ze jest na tą chwile aktualny...

Zawsze się pisze do kogo i date, nawet na glupim zaproszeniu na slub się pisze kogo się zaprasza....

eee....przeczytaj jeszcze raz to co ja napisałam. widzisz tam datę? bo ja widzę :) a adresata nie ma bo nie wiem czy u niej trzeba do wychowawcy czy do nauczyciela czy do dyrektora, musi zapytać w sekretariacie.

więc nie pieprz głupot tylko czytaj ze zrozumieniem :) u mnie np wystarczyło dać świstek wychowawcy, bez żadnego tytułowania

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 15:22 
-#
-#

Dla mnie tłumaczenie się 'Z powodu takiego, a takiego' to jakiś żart. Nie chcę chodzić na religię, gadam z rodzicami i nie chodzę, nie ma się z czego tłumaczyć.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 16:43 
-#
-#

ja niedawno napisałam coś takiego na zwykłej kartce i wręczyłam wychowawczyni, która odesłała mnie z tym i kazała zrobić to maszynowo
mniej więcej tak to wyglądało: Do Dyrekcji (pełna nazwa szkoły)
' Proszę o zwolnienie mojej córki Anny Kowalskiej z lekcji religii oraz o wprowadzenie zajęć etyki bądź religioznastwa.
i tam ciula wprowadzili

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 paź 2008, o 18:46 
-#
-#

U mnie w LO jest coś takiego:
"W roku szkolnym 2008/2009 zwalniam moją córkę .... z lekcji religi. Na czas ich trwania córka pozostanie pod moją opieką." + podpis rodzica.

"Dopóki żyjesz, nie przegrałeś, więc walcz z całych sił"

Kobieta
 Post Napisane: 7 mar 2010, o 12:25 
-#
-#

Mam pytanie.. Jeżeli rodzice napiszą mi zwolnienie, ale zaczął się już drugi semestr, i mam 2 oceny z Religi wystawione w dzienniku, to będę miała na koniec roku ocenę z Religi ? Czy one już będą nieważne?

Kobieta
 Post Napisane: 7 mar 2010, o 13:08 
-#
-#

Pani Jordison ., Z dwóch ocen teoretycznie nie można wystawić oceny semestralnej (tak jest u mnie w szkole, nie wiem jak u Ciebie). Wydaje mi się, że na świadectwie będziesz miała przepisaną ocenę z I semestru (ja tak miałam kiedyś z w-fem, w I semestrze ćwiczyłam, w II nie- na świadectwie miałam ocenę z I semestru). Musisz jednak dowiedzieć się, jakie zasady panują u Ciebie w szkole, bo z tym bywa różnie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Działy o szerokiej tematyce - Archiwum » Nauka - Archiwum