Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 14:39 
-#
-#

W trzeciej klasie gimnazjum miałam dwa zagrożenia . Co prawda wyszłam z nich, ale zaczęłam się zastanawiać, czy można mieć dwie jedynki na półrocze.. ?
Wydawało mi się, że na półrocze tak, ale nie na zakończenie roku . A więc jak to z tym jest ?

Krótkie pytanie i proszę o krótką odpowiedz ;]

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 14:44 
-#
-#

Mi sie wydaje ze na polrocze mozna miec ze wszystkiego jedynki, ocena semestralna jest tylko umowną oceną, nie we wszystkich szkolach jest uznawana. Prace ucznia ocenia sie przez caly rok.

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 14:46 
-#
-#

na pierwszy semestr możesz mieć jedynki ale na koniec nie bo nie przejdziesz dalej.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 14:57 
-#
-#

Na półrocze można mieć nawet 6 zagrożeń oceną niedostateczną, ale musisz je poprawić na dopuszczającą, (zaliczając podpunkty napisane na kartce z zagrożeniem otrzymanej przez nauczyciela od określonego przedmiotu) do danego terminu najczęśćiej do końca stycznia, ale nauczyciel może przedłużyć na zyczenie ucznia ten termin

OUT: 20.06.08 - 1.09.08

Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 15:40 

nie wiem czy to od szkoły nie zalezy, przynajmniej w mojej były przypadki kiedy osoba miała właśnie dwa zagrożenia na semestr i żadnych konsekwencji z tego powodu (prócz koniecznosci zaliczenia 1. semestru żeby zaliczyć rok)

Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 16:14 

już Ci mówię .
U mnie w gim było tak :
półrocze - ile chcesz

koniec roku - w przeciągu 3ech lat można było mieć na świadectwie maksymalnie jedną jedynkę, i można było zdać , z tym że taki bonus był raz na wszystkie klasy :wink:

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 16:20 
-#
-#

Możesz mieć i 13 kos na półrocze tylko że musisz to w terminie poprawić (nauczyciel wyznacza termin zazwyczaj zaraz po feriach).U nas w szkole (jestem w LO) jest czas do końca lutego na zaliczenie pierwszego półrocza.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 16:25 
-#
-#

z tego co pamiętam to na półrocze można było mieć ile się komu udało zdobyć... oczywiście musiała zaliczać materiał z całego semestru...

inaczej rzecz się miała z końcową oceną...
1 jedynka- egzamin poprawkowy...
2 jedynki- prośba do grona pedagogicznego o możliwość pisania egzaminu poprawkowego... nie koniecznie delikwent takowe pozwolenie musiał otrzymać.... a najczęściej nie otrzymywał... a jak już to przeważnie zmieniał szkołę...
3 jedynki - brak możliwości poprawy... powtórka roku...

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 18:56 
-#
-#

na pólrocze mozesz miec ze wszystkiego pały z gory na dól... To nie istotne, bo to połrocze, wazne bys to poprawil do wyznaczonego terminu , bys na koniec nie mial zadnej pałki. U mnie w lo, sa ludzie co na polrocze maja z 11-14 pał i wszytko daja rade poprawic, a wierz mi ze liceum ,a gimnazjum nie ma co porownywac..bo dopiero w lo zrozumiesz co to znaczy kucie i nauka...

[ Dodano: Sro 02 Sty, 2008 ]
dusky napisał(a):
już Ci mówię .
koniec roku - w przeciągu 3ech lat można było mieć na świadectwie maksymalnie jedną jedynkę, i można było zdać , z tym że taki bonus był raz na wszystkie klasy :wink:

Pfff... a potem przyjechal ksiaze na białym koniu? :eek:
nie przysniło Ci sie to ? W kazdej szkole , jesli chodzi o te sprawy jest tak samo i nie ma zadnej taryfy ulgowej, ze mozna miec pałke na swiadectwie jedna ...

Jesli komus na koniec roku wychodza dwie niedostateczne to ma prawo za zgoda rady pedagogicznej pisania egzaminu komisyjnego w sierpniu i wtedy po tych egzaminach dostaje sie swiadectwo.

Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 19:11 

szalonaanka, to chyba Ty sie mylisz. u mnie na to mówili komisyjne przepuszczenie do następnej klasy, ale z komisem nie miało niczego wspólnego. po prostu tak jak napisał Dusky masz jeden kupon na ocene niedostateczną na koniec roku bez żadnych konsekwencji. ale czy dyrekcja bądź grono bądź nauczyciel bądź nie wiem kto się do tego zastosuje to inna kwestia

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 21:03 
-#
-#

Moja koleżanka w 2 klasie miała 8 zagrożeń na półrocze :lol: .

Pierwszy semestr nie jest brany pod uwagę do rekrutacji(aczkolwiek, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie bynajmniej jest tak, że jeżeli masz 2 na półrocze, to na np. 4 trudno wyciągnąć na koniec roku, ale nie jestem pewna czy w każdej szkole tak jest?) i jest taka opcja jak napisał dusky.

Co kilka dni umawiam się
W windzie z klaustrofobią ~

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 sty 2008, o 21:45 
-#
-#

immortal123 napisał(a):
u mnie bynajmniej jest tak, że jeżeli masz 2 na półrocze, to na np. 4 trudno wyciągnąć na koniec roku, ale nie jestem pewna czy w każdej szkole tak jest?) i jest taka opcja jak napisał dusky.

U mnie to zależy od nauczyciela. Niektórzy nie stawiają takich barier, a niektórzy mówią, że można podnieść sobie tylko o jeden stopień do góry - nie więcej.

Termin na zaliczenie .1 sem to u mnie do połowy marca (w praktyce - do końca marca).

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 sty 2008, o 11:10 
-#
-#

na półrocze ile chcesz,

Cytuj:
Pierwszy semestr nie jest brany pod uwagę do rekrutacji

u mnie w liceum brali pod uwagę i podanie wyglądało tak, że wychowawca z gimnazjum musiał wpisać oceny z I sem. opisać krótko ucznia i podpisać

ps. wiecie co mnie zawsze wkur*** że jak np. na I semestr miało się 3 a w II wychodzi 5 to postawią 4, ale jak w I miało się 5, a w II 3 to postawią 3 :egh: , spotkałam się z tym z podstawówce gimnazjum i liceum

aaa i nie wiem jak było u was w szkołach średnich, ale u mnie na świadectwo maturalne jak wystawiali ocenę np. z geografii to facet brał pod uwagę oceny z semestru i końca roku w poprzednich klasach (robiło tak większość nauczycieli a pan. od geo. był tylko przykładem)
w sumie ostatni akapit trochę nie na temat, ale chciałam uprzedzić żeby parę z was się nie zdziwiło bo oczywiście nauczyciele mówili o tym przy wystawieniu ocen i nie było gadania i zaliczania

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 sty 2008, o 15:31 
-#
-#

U mnie, mając jedną jedynkę, można przejść bez pisania poprawki (raz na cały okres nauki). A jak już nie można, lub ma się dwie jedynki - zdawanie i tyle. A jak trzy, to nie ma zmiłuj się - zostajesz w klasie.
Ja niestety, mam beznadziejny komplet nauczycieli - chciałem sobie jedynkę poprawić z fizyki, ale mi nie pozwoliła, bo "nie ma czasu" i że u niej panuje zasada, że nikt nie może poprawić. I tak zawaloną mam całą średnią (mam dwóje z fizy ; średnia 4,45).
Pojutrze mam wywiadówkę, więc przez tydzień możemy się nie spotkać. Ale tak, to super! Mam prawie samie piątki :)
Wszystko zależy od nauczycieli, bo to oni decydują.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 mar 2008, o 15:48 
-#
-#

Na półrocze można mieć ze wszystkiego. W gimnazjum raz na całą szkołę zdaje się z jedną jedynką.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Działy o szerokiej tematyce - Archiwum » Nauka - Archiwum